8 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V HONKBAL. loopen, en zoowaar hij belooft tegen D.V.C. van de partij te zullen zijn. Nu een beetje versterking konden wij best gebruiken, daar Jan Oudheusden met een on willige spier sukkelde en zoo goed als zeker niet mee zou doen. D.V.C. wint den toss, en daar wij dien dag regen kunnen verwachten verkiezen zij te gaan fielden. Totaal Ajax 160, ten Have 66 not out, v. d. Bosch 27, Henk Blomvliet 11, J. P. Thiry 12, Piet van Reenen 17 waren de gevierde batslui. Wij hadden thans wel een hoog totaal bijeen, doch om te winnen moest D.V.C. die intusschen een bondgenoot in den vorm van enkele malsche regenbuitjes gekregen hadden, nog uitgegooid vonden. Voor een totaal van 102 runs is ons dit met de noodige onderbrekingen gelukt, zoodat wij ook dezen wedstrijd wisten te winnen thans met 58 runs. V. d. Bosch 1 voor 42, Exmann 4 voor 28, de Bois 1 voor 11, Frans Schoevaart 0 voor 9, ten Have 1 voor 0. 10 Aug. Revanche wedstrijd tegen V.V.V. II. Het is revanche geworden, al zag het er in 't begin niet naar uit. Jan Schoevaart wordt met twee robben bridge en een hard geslagen 4 topscorer. Neen kijk nu niet naar de score van de vorige week, ik heb werkelijk geen nul vergeten. Totaal 16. V.V.V. is thans heel beleefd en laat het" bij 20. Oudheusden 2 voor 8, v. d. Bosch 7 voor 10. Met slechts 4 runs achterstand probeeren wij het nog eens Oudheusden 14 not out. Totaal 61. Van de 58 runs om te winnen weet V.V.V. er slechts 22 bijeen te slaan, zoodat wij met 35 runs in de meerderheid blijven. Ik wil dit verslagje niet eindi gen alvorens nog een schitterende vang van Henk Blomvliet te memoreeren, omschrijven, ach, vraag het aan Henk zelf of nog beter aan Wim Volkers die toevallig over zijn drie sans heenkeek. Rest mij nog een woord van dank aan Mevrouw Blomvliet voor het keurige bijhouden der score. Gaf zich op: P. van Reenen, B. J. van Tol. EX. Togo—Ajax. Togo 1-1 -0-0-5-0-0-1 -3 11. Ajax 0-1-3-1-1-5-6-1-1 19. In dezen strijd heeft Jan zich wel wat veel gespaard en daardoor Wim Bakker veel werk gegeven wat hem intusschen wel toever trouwd is. Er zijn op het thuishonk div. slachtoffers gevallen door zijn uitstekend werk. Hoewel er goed geslagen werd, hadden wij hiermede niet zooveel succes daar iedere goede grondbal door het hooge gras tegengehouden werd. In het veld werden de Togo- mannen naar behooren uitgevangen en aangezien wij in de 6e en 7e innings 11 runs maakten was hiermede het pleit beslecht. Ajax B-Z.R.C. 14-23. De vorige week was de wedstrijd tegen Quick uitgesteld op verzoek van laatstgenoemde en moest B het deze week tegen Z.R.C. aanbinden. Het was in dezen wedstrijd dat Joop Smit, (intusschen weer geheel hersteld) op de plaat stond, en met succes, Joop Martens voor het eerst weer in de gelederen op het eerste honk. Zij speelden als duivels en was het jammer dat deze strijd eerst in de laatste inning voor Z.R.C. de overwinning bracht. Piet Espeet was aangewezen om de ballen van Joop te verwerken en onze jonge catcher heeft dit met succes gedaan. Tot de laatste innings was de stand zelfs nog 1310 voor onshierin wist echter Z.R.C. er 11 bij te slaan en was het ondoenlijk om dezen achter stand in één slagbeurt in te halen. Z.R.C. kreeg meer dan zij verdiende maar heeft deze wedstrijd weer bewezen dat men met deze slagheeren altijd rekening dient te houden. Op de beide Joop's hoop ik geregeld te kunnen rekenen. HaarlemAjax A 85. Op een schitterend veld werd om ca. 10 uur begonnen met Ajax aan slag. Het liet zich al spoedig aanzien dat de bowlers hier den boventoon zouden voeren. Tot de vijfde inning was het nog voor beiden 00, wel het bewijs dat zij elkaar niets toegaven. In de eerste inning zat het ons direct tegen, een dubieuse beslissing van den scheidsrechter die niet kon zien dat de eerste honkman de bal had laten vallen, ontnam ons de hoop, ons eerste punt te maken, en al gauw zou blijken dat het pechduiveltje ons nog meer parten zou spelen Een paar foutslagen van Haarlem werden als slag geteld en brachten twee man binnen. Cor deed nog alle moeite om ze te bereiken maar de afstand was te ver om den looper te gooien. In het veld deed Pieter een mooie vang en door direct naar het tweede te gooien werd h.t een double play. Cor Jurriaans op het derde heeft zich geducht geroerd. Hij en Wim hebben diverse loopers uit getikt. Het was wel jammer dat in laatste inning Cor op wat hardhandige manier van het honk werd geloopen wat hem een bloedneus kostte. Henk wist een moeilijke slag tusschen de honken met een fiksche sprong te bereiken, wat was het een juweeltje. De spanning steeg ten top toen er door ons drie honken bezet waren en Piet aan slag kwam. De eerste tikken sloeg hij foutzou hij het halen, helaas de derde bal was slag en hiermede de wedstrijd beslist. Als team was Ajax beter dan Haarlem, maar zij hebben het voordeel van eeij^werper, die hoewel hij geen keiharde bal gooit, veel succes heeft door zijn ongeregeld werpen. BI. Wit—Ajax B 29-6. In dezen wedstrijd was alle hoop op Joop Smit gevestigd. Helaas kreeg hij in het begin last van zijn arm en hoewel Stam en Vun- derink het hierna nog probeerden was de achterstand reeds te groot. Piet Espeet kreeg ook last van zijn vingers en kreeg BI. Wit zoodoende wel een gemakkelijke prooi. Het was werkelijk te koud voor honkballen en waren allen blij toen het afgeloopen was. A.M.V.J.—Ajax A 6-7. Aan den uitslag te zien moet het hier een aardige strijd zijn geweest, maar van ooggetuigen verneem ik dat hier de leiding al heel slecht moet zijn geweest, wat van grooten invloed was voor den wedstrijd. Intusschen wil ik de spelers verzoeken in de wedstrijden niet te appeleeren, want het leiden van een honkbal wedstrijd is heusch zoo gemakkelijk niet. Laat dit wanneer het noodig is aan Uw aanvoerder over. Zaterdag 23 Augustus wordt gespeeld: Ajax B—V.V.G.A. op ons terrein. Voor 30 Aug. is vastgesteld de wedstrijd Ajax BBI. Wit en zal geprobeerd worden deze om te zetten in Ajax A. Roodenburgh is weer terug en heeft de leiding weder over genomen. ELZENGA.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 8