CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX CRICKET Een tweede ernstige [out vond)de Heer Schönecker en daarmede zijn allen het eens! dat er te veel „Voetballers met één been zijn," zooals men in het voetbaljargon pleegt te zeggen In Weenen is -men ten opzichte van dezulken ra- dikaal: Men trekt ze eenvoudig de voetbalschoen van den bevoorrechten voet uit en laat ze op één schoen spelen en geeft den anderen voet ter compensatie 'n paar extra sokken. Op die manier is de betrokkene wel verplicht juist met het been te schieten, dat de meeste oefening noo~ dig heeft. Breng Uw leden van jongsafaan techniek bij, leert ze met beide beenen trappen en daarbij hun hersens gebruikenOp lateren leeftijd veroorzaakt het veel meer moeite als in hun jeugd: „Was Hanschen nicht lernt, lernt Hans nimmer mehr." Over Holland, in het bijzonder Amsterdam, was de Heer Schönecker buitengewoon tevreden en vooral de ontvangst door Ajax had 'n onvergetelijken indruk op hem gemaakt. Wat de gemoedelijke 'Weener al niet vertelde van Koolhaas, zal ik hier maar niet neerschrijven, men moet n mensch niet te veel aan de verleiding blootstellen verwaand te wordenKoolhaas zou er waarschijnlijk den Nobelprijs voor menschlievendheid mee verwerven en daarvan zien we de noodzaak niet in, hij is trou wens toch al secretaris van Ajax! V 6 Juli ontvingen wij A.C.C. II. Dit was de eerste maal dat wij in staat bleken te zijn een eenigzins be hoorlijk elftal op de been te brengen. Resultaat van den tos was dat wij eerst moesten batten; totaal 61 Joop Martens 21 A.C.C. brengt het door goed bowlen en fielden van ons niet verder dan 25 runs, Oudheus- den 5 voor 15 v. d. Bosch 5 voor 8. Onze tweede innings levert 83 runs op, de Bois 26, Oudheusden 10, v.d. Bosch 14, Frits de Bruyn 10, Frans Schoevaart 10 kwamen thans in de dubbele cijfers. A.C.C. doetjhet thans beter, totaal 60 runs. Oud heusden 6 voor 18, v. d. Bosch 3 voor 39. Deze wedstrijd werd door Ajax gewonnen met 59 runs. 13 Juli gingen wij bij V.V.V. II op bezoek, winnen den toss en gaan eerst fielden. Totaal V.V.V. 80 runs J. Oudheusden 4 voor 40, R. v. d. Bosch 6 voor 36. Wij kwamen in onze innings niet verder dan 72 runs, Oudheusden 25, Henk Blomvliet 20, Frits de Bruyn 14, op welk totaal V.V.V.'s captain ontdekte, naar aanleiding van een plaats gevonden onregelmatigheid, dat hij onze elfde man niet kon laten batten. Nemen wij hierbij nog in aanmerking op welke wijze Henk Blomvliet zijn innings moest eindigen 20 runs w.o. twee zessen, heel gevaarlijk, dus: How's thatl de één zegt gevangen de ander zegt stumped; Henk had den bal niet aangeraakt en zijn rechter been niet uit zijn crease gehad. Meer wil ik hier niet over zeggen, wij verloren dezen wedstrijd met 8 runs, en weten zoo langzamerhand op welke wijze V.V.V. de puntjes weet binnen te halen. 20 Juli Boottocht! Wim de^Bois 16, Henk Blomvliet 30, ons'jtotaal wordt 60. Albion 89. Oudheusden 2 voor 36, v. d. Bosch 3 voor 27, Exmann 4 voor 17, de Bois 1 voor 4. Zoodat wij dezen wedstrijd met 29 runs verloren. 27 Juli op bezoek bij den nieuwen tweede klasser D.V.C. Wij winnen den toss en kiezen fielden. Oudheusden 3 voor 9, v. d. Bosch 7 voor 12, zijn oorzaak dat D.V.C. voor 26 runs weder ja"an den kant zit als wij gaan lunchen,Jmet een^'stand 1 wicket meer voor 29 runs, dan hooren we zooiets als van een inningsover winning, doch zooals het zoo dikwijls gaat, de lunch blijkt de beste change bowlen te zijn en onze innings sluit op 42, Oudheusden 12, Henk Blomvliet 19, v. d. Bosch 6, en liefst 8 groote mannen met een nul achter hun naam D.V.C. doet het de tweede maal beter totaal 59 runs, Oudheusden 6 voor 23, v.d. Bosch 3 voor 31. Wij hebben thans 44 runs noodig om dezen wed strijd te winnen, scoren van het verlies van 4 wicket 46 runs, zoodat onze eerste ontmoeting tegen D.V.C. eindigde met een zege van 6 wickets en 3 runs. de Bois 13, Oudheusden 12. 3 Aug. tegenpartij vorige week bij ons op bezoek. Laat ik nu op de Algemeene Bob ten Have tegen het lijf

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 7