CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IN EEN ONDERHOUD MET DEN LEIDER VAN RAPID. J (r~ VERGADERING VAN DEN 16eri AUG. 1930. nmiddellijkna de opening volgt 'n conferentie met den Heer Hierath uit Weenen welke als vertegenwoor diger van Rapid en den OostenrijkschenVoetbalbond is gekomen om de moeilijkheden welke gerezen zijn i.z. Rapid's tour in Holland te bespreken. Het blijkt dat door vervroeging van den aanvangs datum der Mitropa Cup op 24 Augustus a.s. te Weenen een thuiswedstrijd voor Rapid is vastgesteld. Dientengevolge moet de wedstrijd Ned. ElftalRapid op 24 Augustus vervallen, daar de K. N. V. B. niet bereid is gevonden dezen datum terug te schuiven tot 20 Aug. Inmiddels is de heer Koolhaas er in geslaagd een vierde wedstrijd te organiseeren in Haarlem tegen R.C.H. en wordt na eenige finantieele offers van Ajax, K.N.V.B. en Rapid een compromis gesloten. Voorstel Koolhaas tot aanschaffing van een adresseermachine ten behoeve van het secretariaat wordt goedgekeurd. Voorstel Desmit tot het laten ontwerpen van „Kopjes" voor de vaste rubrieken van het Clubnieuws wordt pa toelichting van den voorsteller goedgekeurd. De commissie voor jeugdvoetbal -wordt als volgt samengesteld J. Schoevaart, M. Smit, C. E. de Vlieger, J. Elzenga, A. L. Desmit. In de clubavond-commissie zullen zitting nemen de heeren C. H. W. de Bois, J. Schoevaart en M. Smit. De heer de Bois zal wederom als commissaris van materiaal fungeeren, Bij de bespreking van de verschillende voorstellen op de Alge- meene Vergadering gedaan wordt i.z. huldeblijk aan Eere-lid Egeman besloten het Dagelijksch Bestuur volmacht te geven. Betreffende een uitstapje voor Ajax 4 en 5 vestigt een der leden de aandacht er op dat ook de Jun. B nog geen kampioensuitstapje maakten. Besloten werd voor alle drie de elftallen te trachten iets te organiseeren. Bij de behandeling van de plannen tot bouw van trainings- en kleed-gelegenheid brachten de Heeren Koolhaas en de Jong nieuwe gezichtspunten naar voren en zal opnieuw de zaak ter plaatse onderzocht worden. De bedoeling der Heeren was de bestaande kleedgelegenheid op het tweede veld te laten blijven bestaan en een combinatie te maken van Bestuurskamer en trainingslokaal. Zoo mogelijk zou het gebouwtje aan den ingang van het veld, dus tusschen hek en overdekte tribune geplaatst moeten worden. Verschillende in bewerking zijnde verbeteringen aan de wed- strijdvelden werden besproken en eveneens werden nog eenige details behandeld van den boottocht op 31 Aug. a.s. In verband met de vele extra werkzaamheden besloot het Bestuur aan den masseur en aan de terreinknechts een extra-uitkeering toe te kennen, waarna de Voorzitter de vergadering sluit. DESMIT, 2e Secretaris. Donderdag jJ. hadden wij nog een onderhoud met den Heer SchöneckerRapid's Sektionsleiter voor het eerste elftal. Allereerst even 'n verklaring inzake de junctie van Sektionsleiter. Zooals wijlen de Heer Lodewijk de 14e kon zeggen„l Etat c*est moi,*' zoo kan 'n Oostenrijk- sche Sektionsleiter zeggen: „De Elftalcommissie ben ik". In overleg met den .trainer, die evenwel slechts *n ad- viseerende stem heeft, stelt de heer Schönecker Rapid*s eerste elftal samen en hij schijnt het goed te doen ook; het feitdat hij reeds 20 jaar onafgebroken deze func tie bekleedt, wijst er tenminste op. De heer Schönecker was uitstekend te spreken over publiek, veld en'spelers. Uw menschen hebben 'n klasse beter gespeeld als in Weenen, was zijn meening, en waren in ieder geval niet bij benadering zoo on gelukkig. In Weenen lukte ons alles en Uw spelers niets en den Weenschen wedstrijd mag U niet als basis nemen voor Uwe beoordeeling. Zelf hebben wij dien middag de handen in elkaar geslagen over het spel van onze menschen. U moet bovendien niet vergeten, dat wij in vijf we ken tijds van Weenen naar Genua, van daar naar Scandinavië en toen weer naar Holland gereisd zijn en 15 wedstrijden achter den rug hebben. Het spel in Scandinavië en Holland stond, volgens den Heer Schönecker vrijwel op hetzelfde peil. Ajax is het meest op den goeden wegBij U wordt de bal reeds veelal langs den grond gespeeld en zijn verschillende spelers aan te wijzen die inzien, dat het voetbalspel niet alleen lichaamswerk doch ook hersen arbeid verlangt. Dit is in het algemeen de groote fout van het Hol- landsche voetbal.Allen moeten hier leeren minder kracht en meer hersenwerk in het spel te leggen. Zoolang dat in Holland niet ingezien wordt, zal het in 't buitenland slechte resultaten blijven boeken. Ajax was onze prettigste tegenstander en laat U nimmer ontmoedigen als U bij de pogingen, om het voetbal in de juist& banen te leiden, tegenslag onder vindt. Een ding moet ik met klem raden: Houdt het spel ,,vlak". Als men dat spel beheerscht kan geen enkelen tegenstander er vat op krijgen, doch indien de bal in de lucht is, gaat de lichaamskracht een groote rol spe len en geeft men een physiek sterkeren tegenstander de beste kansen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 6