CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX J \r~ De stemmingsuitslag liet geen twijfel, 146 stemmen uitgebracht, 113 vóór, 19 tegen en 14 blanco; rekenen we de blanco's ook als tegenstemmers, dan nog konden we zeggen dat 78% van de vergadering achter ons stond en dies aanvaarden we met een tevreden gemoed onze bestuursfunctie. De Penningmeester werd onder hartelijk applaus herbenoemd en bij de stemming voor 2 commissarissen kwam de aftredende, de Bois met overweldigende meer derheid uit de stembus en naast hem werd tenslotte Theo Brockmann gekozen, een resultaat waarmee èn de candidaat èn de vergadering gefeliciteerd kan worden. Alle aftredende, zich herkiesbaar stellende bestuurs leden waren dus op besliste wijze door de vergadering in hun functies gehandhaafd. Beter compliment kon het Bestuur niet verlangen en ongetwijfeld zal dat 'n nieuwe stimulans zijn voor alle functionarissen om met volle energie voort te gaan de Ajaxbelangen te verdedigen. Bij punt 7 werd de algemeene verwachting, een groot debat over de voorstellen Hemmen, niet ver wezenlijkt. Na 'n korte inleiding van den ontwerper stelde de heer Egeman voor een studie-commissie te benoemen welke op korten termijn rapport uit moet brengen. Zoodanig dat nog dit jaar de zaak op een Algemeene Vergadering behandeld kan worden en aldus werd besloten. De resteerende Agendapunten werden vlot afgewerkt en voor de samenstelling der commissies verwijzen we naar de officieele mededeelingen. Als secretaris der elftallen-commissie werd na her stemming de heer Elzenga met kleine meerderheid boven C. E. de Vlieger verkozen. O.i. waren beide candidaten voor de functie ten volle geschikt en behoeven we dus voor de bezetting van dit belangrijke onderdeel van onze organisatie niet ongerust te zijn. De rondvraag bracht 'n bonte rij sprekers met een niet minder bonte serie onderwerpen. Wim Volkers opende de rij met 'n woord van hulde aan 't Bestuur en meende dat ook deze functionarissen een souvenir toekwam aan 't jubileums- en kampioensjaar. De schrijver dezer regelen slaagde er in een vóór enkele jaren gepleegd verzuim te herstellen. Ons eerelid Egeman had, na 13 jaar de voorzitters hamer gehanteerd te hebben, bij zijn aftreden geen enkel stoffelijk blijk van waardeering ontvangen. De Vergadering machtigde het Bestuur dit verzuim alsnog te herstellen. Natuurlijk kwam ook de terrein-kwestie ter sprake doch hier was geen vruchtbaar debat mogelijk. Zooals de zaken nu staan is afwachten het eenig mogelijke. De voorstellen van het Gem. Bestuur kunnen en mogen wij niet aanvaarden. Eveneens uitvoerige be spreking lokte het Bestuursvoorstel uit tot bouwen van een houten kleed- en trainingslokaal op ons tweede Middenwegveld. Niet dat men aan de noodzakelijk heid twijfelde, doch de kwestie hoe, wel of niet aan besteden, lokten veel sprekers uit hun tent. M. Smit ondervond hier o.i. niet de waardeering die hem toekwam. W. v. d. Lee vroeg verbetering inzake de organi satie van het veteranenvoetbal. Frits de Bruyn en J. Koomen meenden dat de Kampioenselftallen van Ajax 4 en 5 ook 'n kleine belooning toekwam in den vorm van 'n aardigen uitwed strijd Voelden wij het goed dan stond men in 't Bestuur welwillend tegenover dit verzoek. Tenslotte hield Voorzitter Schoevaart nog 'n korte toespraak, wekte allen op om weer met vereende krachten voor rood wit te strijden en sloot met 'n woord van dank voor de ernstige wijze waarop alle zaken behandeld waren, de vergadering. RAPID'S TOUR We behoeven het niet onder stoelen of banken te steken, ook en misschien juist voor ons die in Weenen Rapid in zoo'n schitterenden vorm zagen, is het spel van Rapid in de return ontmoeting te Amster dam tegenvallen. Zelfs ernstige goed doortrainde spe lers als deze Oostenrijkers kunnen niet zes weken achtereen reizen en trekken en dan nog bovendien 16 wedstrijden spelen zonder dat hun spel aan een tekort aan vitaliteit gaat lijden. Uit verschillende uitlatingen bleek ons dat Rapid's Bestuur dat reeds zelf ingezien heeft. Wel viel er in den Amsterdamschen wedstrijd vooral vóór de rust nog veel te genieten. O.i. was de beste periode toen Ajax met 2-1 de leiding had en Rapid ondanks den heftigen tegenstand van onze menschen die in enkele minuten overnam. Beide doelpunten mooi voorbereid werden op fraaie wijze door Wessely gescoord. In de tweede wedstrijdhelft vergrootte Rapid vrij spoedig haar voorsprong tot 5-2 en kenmerkte zich het Weensche spel verder door 'n zekere matheid. Onze teleurstelling misschien voor een deel veroor zaakt door de al te hoog gespannen verwachting, mag intusschen niet tot onbillijkheid leiden. Ook de Engelsche profteams werd het vuur hier dikwijls na aan de schenen gelegd. Kon Barnsley b.v. het vorig jaar de handen niet dichtknijpen met 'n met moeite verkregen 3-3 gelijk spel na 'n 1-3 achterstand?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 3