CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX „DE ALGEMEENE" et Ajax parlement is weer bij elkaar ge weest. Voorzitter Schoevaart heeft de leden wee.r toegesproken, medailles uitge reikt, Koolhaas las z'n schitterend ver zorgd jaarverslag voor gevolgd door 'n indrukwekkende cijferrede van Jan Oud- heusden. De Heer Grootmeyer vroeg na het voorlezen van Koolhaas' verslag het woord en hield 'n zeer merk waardige rede. Hoewel de cijfers eerder 't tegendeel bewezen, moes ten de in het Stadion gespeelde thuiswedstrijden als oorzaken gelden dat Ajax geen kampioen van ^Neder land geworden was. Dat probeerde de Heer G. ten minste zich zelf en anderen wijs te maken, hetgeen waarschijnlijk alleen ten opzichte van de eerste instantie gelukte. Ondergeteekende werd er van beticht" het clubblad te gebruiken om „Stemming" te maken. Als het waar is zouden we ons dus toch nog niet geheel vrij gemaakt hebben van het voorbeeld door onzen voorganger gegeven, daar in de vroegere clubblad-jaargangen in derdaad merkwaardige stukjes proza te dien opzichte te vinden zijn. Een kapitale fout was het volgens den Heer Groot- meijer dat in het Jubileumnummer de Eere-leden als Holst, van der Lee enz. onvermeld waren gebleven. Wij moesten hier even aan den Franschman Talleyrand denken volgens wien„Het woord den mensch gegeven is om zijn gedachten te verbergen" Hier bedoelde de Heer G. waarschijnlijk waarom hij zelf J. J. Grootmeyer niet met foto's en schrift herdacht was in de jubileumuitgave Laten we den Heer G. gerust stellen: We hebben hem niet vergeten, integendeel, doch het beste wat we ten opzichte van hem doen konden en wat ook in zijn belang was, was: Zwijgen. Het verwijt op zich zelf was trouwens reeds onjuist. In het voorwoord van het jubileumnummer hadden we uitdrukkelijk gezegd niet in herhalingen te willen vervallen van het vijf jaar vroeger verschenen jubileum nummer en daarin waren alle eere-leden gememoreerd. Ook in 't algemeen gesproken bleken we zóó weinig geschiktheid te hebben voor 't redigeeren van een clubblad dat we ons reeds bij de Commissie voor ar beid voor onvolwaardigen aangemeld zouden hebben, ware het niet dat de Algemeene Vergadering ons bij acclamatie weer in de redactiecommissie koosl Nóg een helder moment deed de Heer G. opmerken dat zoo nu en dan versch bloed in het Bestuur zeer gewenscht is. Jammer dat de spreker gedurende zijn 11-jarige bestuurderschap nooit op dat snuggere idee is gekomenl Het finantieel verslag van den len Penningmeester werd even onderbroken toen bij de voorlezing van de secretariaats-kosten, de Heer Egeman vroeg of hij dat zeer lage cijfer juist gehoord had daar bij den voorganger van den tegenwoordigen functionares bij de onkosten-rekening steeds veel hoogere cijfers ver nomen werden. De Heer Grootmeyer vroeg nog inlichtingen over de onkosten-cijfers „Toer" en Clubblad waarna over gegaan werd tot punt 8Verkiezing le Voorzitter. De voorzitterskwestie werd vlug opgelost. In de laatst gehouden bestuursvergadering was men er met man en macht in geslaagd onzen huidigen voorzitter te bewegen zijn bedanken alsnog in te trekken. De candidaten Egeman, Koolhaas en M. Smit had den zich spontaan teruggetrokken en restte ter verga dering niet anders als F. Schoevaart, aftredend en J. Grootmeijer als tegencandidaat. Laatstgenoemde verklaarde eveneens van meening te zijn dat Schoevaart de right man on the right place was en trok z'n candidatuur in. Bescheidenheidshalve verklaarde de heer Grootmeyer de candidatuur in eerste instantie aangenomen te hebben wijl hem de andere candi daten minder geschikt schenen! De heeren Koolhaas, M. Smit en W. F. Egeman minder' geschikt! Laatstgenoemde was notabene 13 jaar achtereen Ajax' voorzitter, en is destijds als zoodanig menigmaal doof J. G. bewierookt. Als men echter weet dat Egeman destijds z'n functie verliet omdat hij niet accoord kon gaan met 's heeren Grootmeyers secretariaatskosten, dan wordt de situatie wel wat begrijpelijker. De heer Wesling betreurde Grootmeyers bedanken als candidaat Voorzitter en wilde denzelfden heer can- didaat stellen als 2e Secretaris, wat reglementair onmo gelijk was daar ondergeteekende reeds bij enkele candidaatstelling gekozen was. Vanzelfsprekend wilden we onder gegeven omstan digheden van onze reglementaire rechten geen gebruik maken en stelden de vergadering in de gelegenheid te bepalen of zij mij al dan niet in de bestuursfunctie wilde handhaven.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 2