CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 7~ 178 AJAX II—H. F. C. II. In een door beide partijen slecht gespeelden wedstrijd is het ons wederom gelukt de punten te veroveren. De twee weken rust was ons spel niet ten goede gekomen en het tempo was maar zoo-zoo. Een groote fout waar wij allen wel eens aan sukkelen, maar bij enkelen een kwaal dreigt te wor den, is het onnoodig pingelen. Jongens, laat ons afspreken dat de volgende wedstrijden naast een goede balcontrole het snelle afge ven weer ingevoerd wordt. Enkele vorige wedstrijden hebben be wezen dat wij het heusch wel kunnen en wisten wij goed short passing met longpassing af te wisselen. Niets zou aardiger zijn zoo wij bij het 30-jarig jubileum der club, een kampioenschap met fraaie cijfers kunnen aanbieden. Over den wedstrijd het volgende: Om even twee uur wordt.onder uitstekende leiding van scheids rechter Henneberke afgetrapt. H. F. C. begint uitstekend en is het eerste kwartier dan ook de sterkste, doch de verdediging met Bonneveld aan het hoofd, houdt stand. Door ons worden enkele kansen gemist en een penalty niet benut. Maar het overwicht van H.F.C. is spoedig gedaan en de partijen zijn aan elkaar gewaagd. Na een afgeslagen H.F.C.- aanval beland de bal bij Moorman, deze loopt snel naar binnen, geeft op het juiste moment den zal netjes af en Wim Addicks accepteert de makkelijke kans door via den H.F.C.-doelman te sco ren. De ruststand gaat in met 10. Na de thee is het spelpeil nog iets gezakt en als Wim Addicks op handige wijze ons tweede doelpunt scoort, gelooft H.F.C. het wel. Ook onze jongens spelen tam verder en naast enkele staaltjes van goed spel, waarbij Ben Vogel eens handig den bal bemachtigt en den H.F.C.-doelman geen kans geeft, is er verder niet veel aan. Voor velen is het dan ook een opluchting als de scheidsrechter voor het laatst fluit. Ik wil niet eindigen alvorens ik speciaal Bon neveld eens noem in verband met zijn uitstekend doelverdedigen in onze laatste wedstrijden. A.s. Zondag tegen Z.F.C. in Zaandam: dat wordt aanpakken jongens, maar laat ons het beste hopen. W. d. B. A. B. I. M. Il^AJAX VII. Ajax verschijnt met 2 invallers voor Ridderikhoff en Verlee, waarvoor Takes en Westrik invallen en pakken wij direct flink aan, want we hebben nog voor de op eigen terrein geleden neder laag revanche te nemen. Onze tegenstanders zijn stuk voor stuk grooter en zwaarder dan wij, maar dit is geen bezwaar voor ons om den stand nog voor de rust op te voeren tot 40. Onze voor hoede blijkt er goed in te zijn, er wordt op tijd afgegeven en goed geschoten. Na de rust krijgt Dreesde direct reeds een zeer hard schot te verwerken en wordt met bal en al in het doel gewerkt, waarbij hij geblesseerd raakt. Na eenige minuten kan hij echter weer verder spelen. De voorhoede der tegenpartij, welke uit heel goede spelers be stond, zat inmiddels ook niet stil, maar werd door onze midden linie en achterhoede zoo op haar huis gezeten, dat zij geen kans kreeg. Nog voor het einde zagen wij kans er nog 3 doelpunten bij te fokken. De doelpunten werden resp. gemaakt door Takes 3, v. d. Tooren 3 en Maarten Smit 1. Het veld was zeer zwaar. AMST. BOYS II—AJAX VII. In tegenstelling met den vorigen wedstrijd was onze voorhoede er dezen wedstrijd niet zoo goed in, hetwelk voornamelijk toe te schrijven was aan het forsche spel der tegenpartij. Maar enfin, we hebben de puntjes binnen. Niet lang na het begin staan we reeds met 10 achter als onze backs elkaar verkeerd begrijpen en verzuimen af te houden. Even daarna maken wij echter door een penalty gelijk, als één der backs der tegenpartij den bal met de hand bewerkt. Bij een hoogen voorzet van den rechtsbuiten der tegenpartij werkt de linksbinnen den bal in ons doel, waarbij Dukker volgens de regelen der kunst wordt gevloerd. Het gelukt ons echter spoedig gelijk te maken en met 22 gaat de rust in. Er wordt aan beide kanten hard gewerkt en bij een aanval van links wordt de back der tegenpartij zoo in het nauw gedreven, dat hij in eigen doel trapt, 32. Maarten slingert zich een paar maal heel verdienstelijk door de verdediging, maar het leer wordt hem dan afhandig gemaakt. Afgeven, Maarten!! Nog éénmaal weet ónze voorhoede het vijandelijke net te vinden en komt het einde met 42 voor Ajax. In dezen wedstrijd hebben speciaal Seylhouwer, van Eisden en Thiry goed gespeeld, hoewel allen hun best hebben gedaan. Het zeer slechte veld deed veel afbreuk aan goed spel. F. D. ERNSTIG ONGEVAL VAN ONS JUNIOR-LID THYSSEN. H. Thyssen, de linkshalf van ons Junior B-elftal, had het ongeluk bij een botsing in den wedstrijd Zeeburgia bAjax b, Zondag j.l., een been te breken. We stellen er prijs op uitdrukkelijk te verklaren dat van ruw spel geen sprake was en slechts een noodlottige samenloop van omstandigheden de oorzaak was. Wij wenschen onzen sympathieken clubgenoot spoedige beter schap en hopen hem spoedig weer in ons midden terug te zien. Aan het Zeeburgia-Bestuur bieden we onzen hartelijken dank aan voor de wijze waarop zij voor onzen clubgenoot gezorgd heeft. Henk Thyssen is opgenomen in het Burgerziekenhuis. In het Handelsblad" van den 22en Januari troffen we het volgende artikel aan: IS RUW SPEL NOODIG? Het is vaak alleen aanvullen van onmacht. Is ruw spel noödig, hebben we ons gisterenmiddag op de Ajax-tribune afgevraagd? En het antwoord moet ontkennend luiden. In den be langrijken wedstrijd tusschen Ajax en H.B.S.waarin toch heel wat op het spel stond voor beide elftallen hebben we geen enkelen keer ook maar iets zien gebeu ren, dat niet door den beugel kon. Toch is er geweldig enthousiast gespeeld, zaten beide ploegen fel op den bal. Maar èn door het voornemen niet ruw te spelen èn door het feit, dat ruw spel niet noodig was, doordat in beide kampen het ontplooide spel niet aangevuld behoefde te worden door ruwheid, heeft scheidsrechter Laarmans een ontmoeting te leiden gekregendie als voorbeeld mag strekken voor vele eerste klasse-kampen, die week in week uit gespeeld worden. De wedstrijd AjaxH.B.S. heeft het bewijs geleverd dat ruw spel absoluut uitgebannen kan worden, indien de spelers individueel er op uit zijn grof spel te ver mijden J\

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 6