CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX KRONIEK AFDEELING L le Klasse. J\ (f'- 145 in dat voetjebal. 's Maandagsmorgens keken we al naar de lucht wat voor weer het Zondags zou zijn. En Donderdagmorgen kweelde je immer het schoone lied van Donderdag, Donderdag, schoonste aller dagen, 's morgens nog een halve week en 's avonds nog maar twee dagen. En herinner je je onze training-avonden nog bij Brokelman op de Weesperzijde. Ik zie Egeman nog als badvrouw fungeeren, met z'n allen met onze bloote billetjes in dat ééne teiltje water. Over onze buitenlandsche reizen zal ik maar niet beginnen, want dan zou ik twee clubbladen noodig hebben, en die drukker staat op m'n handen te kijken. Maar die zalige club-avonden. Dat heerlijke Hambur ger-loterijen met Oemmen, Levy, Meeuwsen, Reeser etc. etc. Dat vervloekte-heerlijke-zalige-Hamburger- -loterijen. Arm-rijk-arm-rijk-arm-rijk tot één uur, dan eene fijne Ajax-pannekoek en dan nog even in de Leidschestraat de grand-prix en twee vierde klassen halen. Ook moet ik je nog even een pluim geven voor je club-trouw. Als Pipa Dade wat een fijne knul was dat toch ook, hè je riep, was je er Zondags, in welk deel van Holland je voor je werkzaamheden ook zat. En al moest je ook een half uur na den wedstrijd weer op den trein zitten om op tijd in Groningen, Middel burg, of Maastricht op je werk te zijn, ze konden op je rekenen en je speelde voor wat je waard was. En vergoedingen voor lunch en diner kenden we toen nog niet, je kon hoogstens een derde klasse retourje declareeren. En nu ben je alweer eenige jaren ,,Praeses" en zwaait als een heele Piet met de voorzittershamer. Ik moet je eerlijk vertellen dat ik niet snap dat je daar aardigheid in hebt, maar wat waar is is waar; je doet het keurig. Met Marius Koolhaas en Ouaheusden vorm je (ik zou haast zeggen een Siameesche drieling) die, dat hoop ik voor Ajax voorloopig niet gescheiden zal worden. Prosit Frans, nog jaren Je broer Jan. vtr E e resultaten van den laatsten wedstrijd zondag 1 December hebben den competitiestand in onze afdeeling nog in gewikkelder gemaakt dan zij reeds was. Practisch is de situatie nu zoo, dat er 9 kampioenscandidaten zijn en een Haarlem de gradatiekandidaat. V v. Kol en z'n mannen gaan nog steeds aan den kop met het hoogste aantal punten n.l. 10. Gelijk met ons kan Excelsior komen mits zij haar eenen minder gespeelden wedstrijd wint en de twee Haagsche concurrenten H.B.S. en A.D.O. kun nen ons met 1 punt voorsprong passeeren als zij hun twee achterstallige wedstrijden in evenzooveel overwin ningen kunnen omzetten, wat echter gezien het klaar blijkelijke geringe krachtverschil, geen gemakkelijke taak zal wezen. gew. gel. gesp. verl. punt. Ajax R.C.H. Hilversum V.S.V. Excelsior D.F.C. H.B.S. A.D.O. Sparta Haarlem 9 7 8 6 6 7 7 4 3 4 3 3 2 3 2 2 0 2 3 1 3 2 4 1 3 2 1 2 2 3 3 2 2 2 1 3 6 10 9 9 9 7 7 6 1 doelp. v. t. 18—10 23—17 19—19 19—20 22—19 11—13 13—9 14—12 1718 13—32 Ons laatste resultaat een gelijk spel tegen D.F.C. in Dordt is niet onverdienstelijk. Voor het eerst speelden v. Deijck en den Boer weer mee en we ver heugen ons met allen in Ajax over hun voorspoedig herstel al plaatst het ontegenzeggelijk de Elftallen- commissie voor 'n moeilijke taak, uit de beschikbare krachten de elf besten te recruteeren. Dat we intusschen over meer als elf geschikte eerste klasse spelers beschikken is 'n compliment op zichzelf voor onze club. De wedstrijd D.F.C.Ajax had als we het verslag van onzen medewerker J. S., dat U verderop in dit nr. zult aantreffen, zoowel schaduw- als lichtzijden. Onze verdediging bleek weer in prima conditie en speciaal onze doelman heeft weer 'n prima wedstrijd gespeeld. Minder gunstige recentie ondervond onze voor hoede. Laten we hopen dat Zondag a.s. ook onze „Stürmer- reihe" weer in topvorm is. n Rustiger beeld als de le Klasse geeft de reserve le Klasse. Hier heeft ons tweede elftal op fraaie wijze de lei ding. Met 'n mooie 41 zege op E.D.O. 2 brachten de Bois c.s. hun puntenaanta 1 op 17 en hebben nu 'n abso lute voorsprong van 5 en 'n relative van 3 op Z.F.C. 2,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 5