[r~~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX iv.- J ,SJ 153 "^1 ERVARINGEN VAN EEN PIETERMAN Het was op een goeden of kwaden dag, U neemt het maar net zoo als U wilt, dat „Tric-Trac" beweerde, dat ik Piet zou zijn. Zelf wist ik van niets, maar het zou wel goed zijn. Tevens had een pracht van een Sint te pakken gekregen en als over een paar weken de samenspraak klaar was, moesten de Sint en zijn knecht maar bij hem thuis komen. We zijn bij hem thuis ge weest, hebben gezellig thee gedronken en zoo en- passant vertelde de Sint een paar Spaansche moppen. We hebben toen gezamenlijk de samenspraak gelezen, dit moest zóó en dat was misschien zóó weer beter en tot slot hebben we een uurtje gezellig zitten boomen. Zoo was deze avond om voor we er erg in hadden. Het eind was dat we Mr. Koolhaas maar voor den tailleur moesten opbellen. Hetgeen we dan ook gedaan hebben. Den Zaterdag voor den Holland-België wedstrijd, zijn wij beiden, Sint en Piet, er dan ook op uit gegaan om costumes op den kop te tikken. Keizersgracht bij de Spiegelstraat. We staan voor de deur, gaan een stoepje op en bel len aan. Zonder verder wat te zeggen treden we meteen maar binnen als de deur opengaat. De eigenaar des huizes kijkt zeer verwonderd en zegt dan ook vragend: Pardon?" ,,Ja," ziet U, zegt de Bisschop, ,,het is buiten zoo nat." „O, zeker, Heeren, blijft U binnen," en dat vinden we zeer sympathiek aangeboden. ,,Wat is er aan de hand Heeren?" ,,Ja, ziet li," zegt de Sint, terwijl hij met zijn hand langs zijn kin strijkt, ,,wij moeten Klaas en Piet speulen en nou kom ik eens kijken of U een pakkie met schoon ondergoed van mijn lengte te huur hebt?" ,,Ja, eh hum, even meten. Nou dat gaat best. Kleed U zich maar uit! ,,Ik bedoel natuurlijk, zet Uw wandelstok maar in de paraplubak." Dat was tenminste een stuk duidelijker. Kijkt U eens hier, Heeren. Een pracht-collectie. Voor wie is het, als ik zoo vrij mag zijn, Ajax? Voor Ajax? Gaat U dan maar mee Heeren, naar den linker muur, daar hangen duurdere pakkies. Ja, dan weet ik het wel. Voor Ajax, dat moet goed zijn. Maar dan is er toch ook een pakkie met de goeie lengte. Want die vorige Sint, was toch wel net zoo lang als U, denkt U ook niet?" ,,Ja," zegt de Sint, dat scheelt niet veel. Die vorige zal 1.80 M. zijn en ik ben 1.94 M. en dat is de moeite niet. „Nee, nee, dan komt dat wel in orde." In dien tusschentijd heeft de Sint een pruik en een baard opgezet en natuurlijk een mijter. En als hij dan den gang in wil, komt hij zoowat 20 c.M. te kort in de deuropening. Intusschen vertelt de eigenaar verhalen waar je van omvalt. Laatst had hij een feest bij een kegelclub en daar hadden de Heeren den Sint achterste voren op een ezel de zaal binnen laten komen. Het is een weet. Ik zie onzen Sint al zitten op een ezel, met z'n beenen omhoog gebonden. „En, vragen wó," is dat beest in die zaal „dame" gebleven of eh zijn er ongelukken gebeurd? „Wat bedoelen de Heeren?" „Ja, kijkt U eens, moest de dansvloer niet gereinigd worden?" „Ha, ha, niks hoor, dik voor elkaar was het. Het beest heeft alleen een paar maal als een heiden staan balken Als Piet ook een pak gepast heeft en we klaar zijn, nadat alles genoteerd is, gaan we weg. Inmiddels had het opgehouden met zachtjes regenen en goot het. Bij het afscheid nemen zegt de Sint nog tegen me: „Nou, Piet, ik hoop maar dat die baard van me goed gestoomd wordt." „Waarom?" vraag ik nog! „Lub! Piet!" en de Sint spuwde op het asphalt. JACK. Ajaxclubinsignes. Van af heden hebben wij weer een voldoend aantal. Ze zijn te verkrijgen tegen betaling van 0.60 bij het Secretariaat en bij onzen Penningmeester. Ook zullen ze voortaan bij de wedstrijden van het eerste elftal in het Bestuurshuisje verkrijgbaar zijn. Een woord van dank aan alle Ajacieden, die ons verschillende cadeaux deden toekomen voor het St. Nicolaas-feest en Biljartwed strijden. APPELLEER NOOIT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 13