<r= CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V 170 Met den wind mee wordt er iets sneller gespeeld en doelpunt Blomvliet twee maal snel achter elkaar, direct gevolgd door een „kei" van Arends, wiens schot eveneens doel trof. Nu pakken wij de zaken iets kalmer aan en slaagt Wickel er in de laatste minuut onzen voorsprong met een kopbal te vergrooten. Behoorlijk! Ons resteeren nog 6 wedstrijden, waarvan 5 thuis en 1 uit, welke alle gewonnen moeten worden, dus opgepast jongens; de buitenlandsche tour wordt al in elkaar gezet. P. J. B. AJAX B-jun.V.V.A.-a, 6—1. In de Junioren B-afdeeling behoort de „Big Match" tusschen onze „B" en V.V.A. „A" tot het verleden. voor doel op keurige wijze; v. Tuyl overtrof zich zelf, V.V.A.'s linksbuiten kreeg geen kans. 'n Vrije schop tegen ons stopt Midden dorp keurig. Dan komt ons le doelpunt. Ypma gaat linea recta op het rood-zwarte doel af, 'n prachtkeitegen de lat, hoog gaat de bal de lucht in. V.V.A.'s doelman stompt weg. Hetebrij kopt den bal tot op de doellijn, loopt door en deponeert den bal in de V.V.A.-touwen. 10. V.V.A. dringt hierna onstuimig op. Ajax antwoordt met 'n snelle doorbraak; Pickard snelt langs de lijn, zwenkt naar binnen, 'n diago naal schot en het is 20. V.V.A. tracht hierna het spel te for- ceeren. De Arbiter weet met 'n waarschuwing het spel Weer binnen de perken te brengen. Thijssen redt eens op de doellijn. De tweede helft begint weer met 'n V.V.A.-overwicht. Twee ONS KRANIG JUN. B ELFTAL Er is nu nog slechts één ongeslagen elftal in deze afdeeling en dat zijn onze jongens. Met 61 moest rood-zwart de superioriteit van rood-wit erken nen. Het is ondanks de groote overwinning 'n zware strijd geweest. V.V.A. beschikt over een pootige ploeg, waarvan enkelen 'n meer dan gewenscht gebruik maken van hun psysieke kracht. Het zwaarte punt lag bij de twee ploegen geheel verschillend. V.V.A. beschikte over 'n goed spelende voorhoede, handige voetballers met 'n goeden kijk op het positiespel. Dit aanvalsquintet vond echter 'n hechte nooit versagende ver dediging en 'n prima doelman tegenover zich. Deze twee factoren hadden tot resultaat, dat de strijd zich vrijwel de geheele eerste en 'n groot deel van de tweede helft op onze speelhelft voltrok. Dat maakte de taak van onze voorhoede lichter als die van V.V.A. De aanvallen waren fel en gevaarlijk. Vooral de linkerwing YpmaPickard bracht het V.V.A.-doel bij herhaling in gevaar. Direct na den aftrap kreeg Louwaard 'n prachtkans om te scoren. De V.V.A.-doelman „zwom", doch onze centervoor trapte den bal tegen een op de doellijn staanden back aan. Hierna kreeg onze verdediging het zwaar te verantwoorden. Dijke redde eens vlak corners worden op ons doel genomen. Een onzer jongens veroor zaakt 'n penalty. Middendorp stopt keurig, kan echter niet snel genoeg wegwerken en de toestormende V.V.A.'er deponeert den bal in ons net. 21. V.V.A. gaat dan met man en macht op ons doel afen dat wordt haar noodlottig, 'n Snelle ren nu van Pieters, volgt 'n voor zet en Ypma kogelt den bal ineens in. 31. Dat was het keer punt van den strijd. Van nu af aan is het met V.V.A. gedaan. Ypma is geweldig op dreef en scoort nog twee doelpunten en kort voor tijd maakt Hetebrij het halve dozijn vol. Keurig gespeeld boys! Thiry was met z'n onverwoestbaar enthousiasme en ausdauer 'n geweldig struikelblok voor V.V.A. Middendorp in doel speelde keurig, vooral in de tweede helft kreeg hij heel wat te verwerken, wat hij zonder fout deed. Nu oppassen jongens! De voorsprong is met zooveel moeite ver kregen, dat het meer als zonde zou zijn nu tegen 'n zwakkeren tegenstander te struikelen. Oppassen jongens, geen puntje mag verloren gaan! Zondag j.l. werd Schinkelhaven volgens de regelen der kunst ingemaakt met 92. Wie volgt? Adé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 6