CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 126 derde goal. Schinkelhaven's pogingen om den achter stand in te loopen hadden geen resultaaat en tenslotte maakte Thijssen no. 4. Zondag j.l. bonden Paternotte-Thiry Co. den strijd aan met Volewijckers B. Het verschil tusschen de twee elftallen was, wat spel en „kankeren" aangaat, wel een klasse. In het eerste waren onze boys de baas, wat echter het tweede artikel aangaat, daar waren de Vole wijckers beter in gesorteerd. De scheidsrechter moet wel een regelrechte afsta'mmeling van wijlen Job zijn. Zoo'n geduld met een stelletje vlegels te hebben is een prestatie! Slechts kort voor het einde werd het ook hem te machtig en zond hij een der Volewijckers naar de kleedkamer om over zijn zonden na te denken. Vrij spoedig nam Ajax de leiding door Hetebrij, welke in combinatie met Pieters de eerste goal scoorde. Het einde kwam met een stevige 70 overwinning. Paternotte, Middendorp en Thiry in de verdediging en Hetebrij en IJpma in den aanval speelden heel goed. De Adspiranten A kwamen na 3 weken rust weer eens in het veld en wel tegen D.E.C. De rust had hun geen goed gedaan. De eerste helft bleef beneden peil> en werd slechts bij vlageft goed gespeeld. Binnen de minuut had Aukema zijn elftal de leiding gegeven en even later bracht dezelfde speler met een fraaien kop bal uit een niet minder fraaien voorzet van den Boer den stand op 20. Een nijdige ren van Van Wijngaar den werd ten koste van een strafschop onderbroken. Wijngaarden knalde de penalty onhoudbaar langs den D.E.C.-doelman. D.E.C. maakt hierna haar eenige tegenpunt. Na de rust vlotte het spel veel beter; nog 3 goals, waaronder twee fraaie van Wijngaarden, werden aan de score toegevoegd. Donk speelde in de achterhoede een stevige soliede partij en in de tweede helft was ook van Munster heel goed. De Ajax B Adspiranten speelden 22 tegen Zeebur- gia A in een wedstrijd die met wat meer „fighting spirit" gemakkelijk gewonnen had kunnen worden. De voorhoede speelde weer zeer matig. Groeneveld en vooral van Keulen waren hier de uitzonderingen. L.g. maakte de twee goals waarvan een met een fraai schot. Tot 10 minuten vóór tijd bleef de 20 stand ge handhaafd. Toen scoorde Zeeburgia tegen en raakte onze verdediging de kluts kwijt. Luttele minuten later ketste een schot van Zeeburgia via de onderkant van de lat weer in het veld. Zeeburgia appeleerde heftig voor goal, doch waar we niet hadden kunnen consta- teeren dat de bal inderdaad de doelmond gepasseerd was geweest, konden we op het appèl we fungeer den als invaller-scheidsrechter niet ingaan. Drie minuten voor het einde spurtte Zeeburgia's rechtsbuiten door onze verdediging en scoorde onhoud baar den gelijkmaker. De tweede wedstrijd werd tegen T.D.O. gespeeld en met 41 gewonnen. De C'ers hadden het tegen R.A.P. A zwaar te verant woorden. De tegenpartij bestond uit merk „Goliath" en waar de onzen zooals bekend bijna allen „Davidjes" zijn, viel het individueele man tegen man spel haast altijd in ons nadeel uit. Met een 41 achterstand ging de rust in, 't was haast wanhopig. Onder het genot van een kopje thee hebben we de pukken moed in gesproken en na de her vatting tapten onze boys uit een ander vaatje. Persoonlijk spel werd zooveel mogelijk vermeden en vervangen door goed en snel samenspel. Onder steeds stijgend enthousiasme werd de achterstand ingeloopen en toen het haast onbereikbare de gelijkmaker in vervulling ging, sprongen onze jongens haast uit hun yersey's van vreugde. Met 44 eindigde deze match „DavidGoliath". Volgende keer moet „David" winnen, jongens! De totaalcijfers in de Jeugdafdeelingen zijn nu de volgende: Ajax A Jun. B A Adsp. B C 4 gesp. 6 3 5 4 3 gew. 6 3 3 3 1 gel. 2 1 18—6 46—1 26—2 15—6 32—5 De wedstrijden van a.s. Zondag zijn voor onze jeugdelftallen van groot belang. Aan de Kruislaan wordt om 11 uur Ajax AZee burgia A junioren gespeeld en daarnaast Ajax C adsp. Oosterpark B. De zwaarste wedstrijd is wel die van de „A" adspiranten, welke D.W.S. aan de Spaarndam- merdijk moeten bezoeken. Deze knapen klopten o.m. BI. Wit A met 51, cijfers die te denken geven Zaterdagavond vroeg in de mand, boys! En vergeet vooral je indentiteitskaart niet! Wie gaat er mee om onze jongens aan te moedigen? De wedstrijd begint om 10 uur en het terrein is gelegen: Spaarndammerdijk aan de spoorlijn naar Zaandam, 5 minuten vanaf eindpunt lijn 5. Nu jongens, we zijn zelf ook van de partij; tanden op elkaar met volle energie van de eerste tot de laatste minuut!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 4