"r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Ajax 4 won van Z.R.C. 2 met 3-2 en wist hier mede haar kleine kans te behouden. De stand is nu als volgt: Reserve 3e klasse. D. S. V. II 6 5 0 1 10 25—4 Spartaan III 6 4 2 0 10 23—9 BI. Wit IV 7 3 3 1 9 26—14 Ajax IV 7 4 1 2 9 27—16 Z. R. C. II 7 3 I 3 7 17—15 D. E. C. III 6 2 1 3 5 10—18 A. D. W. II 6 1 2 3 4 14—20 V. V. A. III 7 2 0 5 4 10—19 O. D. E. II 5 1 1 3 3 7—12 Wilh. Vooruit II 7 1 1 5 3 12—38 Ajax V won na een spannenden strijd met 21 van Meteor II. Frits de Bruyn, die zijn post onder de lat verlaten heeft, speelde spil en stak naar mij verteld werd ,,met hoofd en schouders" boven zijn neven spelers uit. Halftime kwam met dubbelblank. Als Pieters Graafland per ongeluk vergeet zelf te schieten en voorzet geeft Kermer ons de leiding. Me teor II weet echter met een mooien schuiver den stand weer spoedig gelijk te maken. 10 minuten voor het einde lukte het Botschuyver de winnende goal te scoren. Ons vijfde heeft thans 8 van de 10 punten in de wacht gesleept. Wat ben je van plan, Frits? Ajax VI speelde een uitwedstrijd tegen T.D.O. III, waarvan een der elftalcommissie-leden mij het volgende berichtte: Zondagmorgen heb ik op een der terreinen aan den Zuidelijken Wandelweg ons zesde elftal tegen T.D.O. III met vier-nul zien winnen, 't Was een stevige wed strijd waarin onze spelers zich geheel hebben moeten geven, om de begeerde punten in de wacht te sleepen. 't Is wel eigenaardig dat bijna alle A.V.B.-clubs over zulke physiek sterke spelers beschikken. Ook T.D.O. maakt hierop geen uitzondering. Van voetballen heb ben ze niet veel kaas gegeten, maar zwoegen doen ze als karrepaarden. Voor de rust was het een bijna ge regeld Ajax-offensief op de vijandelijke goal, zonder resultaat echter. Eerst in de allerlaatste minuut scoor den we eindelijk uit een hoekschop. De keeper had namelijk den bal door een groot gat van het zij-net gestompt, en ofschoon alle spelers en zelfs de T.D.O.- grensrechter voor „goal" appelleerde, gaf de onfeil bare corner. Uit dezen hoekschop knalde Ajax het bruine vod in de touwen. Na de rust probeeren de onzen den voorsprong te vergrooten, en het is werkelijk een lust om te zien hoe er gewerkt wordt. Na een omzetting in de voorhoede gelukt het Grol den bal mooi vrij te maken, en met een =^1 125 prachtig links schot den zeer goed spelenden T.D.O.- keeper te laten visschen. Tien minuten later weet Koe dijk dit kunstje met een zuiver geplaatsten bal te her halen, terwijl even voor het eindsignaal weerklinkt de zelfde speler, den stand op vier-nul in ons voordeel brengt. In de voorhoede blonken Grol, Koedijk en de rechtsbuiten uit, in de halflinie was Lotte de beste spe ler. De backs Wijting en Schuurman goed, alleen moet Schuurman beter links leeren trappen. Keeper Happel bewaakte zijn doel uitstekend. Captain Aarsen, m'n compliment, en als je dit vuur in je team weet te houden, ga ik vast de medailles bestellen. S. Zondag j.l. wisten Aarsen c.s. opnieuw een succes te boeken. Spartaan IV werd met 31 geklopt. Ajax VII maakt de verre reis naar het Germaan terrein, dat zooals onze correspondent meldde, dichter bij Zaandam dan bij Amsterdam ligt. Ondanks de verre uitreis was er een volledig elftal plus twee reserves aanwezig. Dukker c.s. namen geen halve maatregelen, reeds met de rust was een 70 voorsprong verkregen, welke in de tweede helft tot 100 opgevoerd werd. In de Jeugdafdeeling werden de eerste verliespunten geboekt. Nog wel geen nederlagen, maar toch raakten de Jun. A, Adsp. B en Adsp. C elk een punt kwijt door een gelijk spel. De Junioren A moesten zonder hun aanvoerder Kroese tegen Volewijckers A den strijd aanbinden. Vóór de rust was Ajax het sterkste en in deze periode werd een 30 voorsprong verkregen en tevens werden 2 penalty's gemist. Na de rust waren de bordjes verhangen en slaagden de Volewijckers er ten slotte in uit een penalty gelijk te maken. Het missen van de twee strafschoppen heeft ons dus de overwinning gekost. Ernstig geklaagd werd weer over v. d. Berg, welke veel praatte, nog meer pingelde en weinig nuttigs tot stand bracht. Bederf je spel toch niet, boy! Je bent een uitstekend voetballer zoolang je daar niet zelf te veel van overtuigd bent. Tempo in je spel! Dat ontbreekt te veel. De Junioren B bleven het pad der overwinning ge trouw. Schinkelhaven's doelman werd vrij spoedig ver rast door een ver hard schot van Thiry. Pieters ver grootte den voorsprong tot 20 en toen werd onze nog „ongeslagen" doelman Middendorp voor het eerst van het seizoen gepasseerd door een1 van zijn mede spelers. De tweede helft begon met een Ajax-overwicht en uit een doorloopbal van Louwaard scoorde Hetebrij de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 3