r J CLUBNIEUWS DER A. F. C, AJAX 118 10 min. oploopen en als laatste bijna de tourniquets naderen, is er een heibeltje. Een meneer wordt door een jongmensch met een fiets tegen zijn pantalon gereden en wil slaan. De jongen deed het natuurlijk per ongeluk. Gelukkig zijn er verschillende verstan dige menschen die verklaren dat de meneer hier nu zoo'n herrie niet voor behoeft te maken, daar meneer voor vijftig cent een geperste pantalon heeft. Maar meneer vindt dit zonde geld. Ge lukkig eindigt dit met een sisser. We loopen door en denken zoowaar dat de twee voor ons loo- pende heeren ook ruzie hebben. Maar één dezer heeren, loopt druk gesticuleerend en luid sprekend, zijn laatste gebeuren te vertellen. „Ik zeg je, hij wil me eruit hebben! Allerlei smoesies verzind-ie. Vraag ik je is dat noodig? Zal ik je vertellen wat me gister over komt? Komt daar de jongste bediende bij me. Of ik bij den baas wil komen? Kom ik daar, zegt-ie tegen me: „Meneer de Leeuw", zegt-ie, „hoort U even naar me? U fluit steeds onder Uw werk en dat kan ik niet hooren. Steeds te luisteren naar „Heb medelij Jet" of „Ramona" en al die andere spatsliederen. Als U fluiten wil, fluit U dan Beethoven, dan luister ik mee". Nou vraag ik je, zoekt-ie me of zoekt-ie me niet?" We konden het werkeijlk niet helpen maar we schoten met z'n vieren tegelijk in den lach, prevelden, toen zij opkeken, pardon, en verdwenen langs ze heen door het hek den Middenweg op. Ja, je hoort wel eens wat, als je niet doof bent. Geschreven na AjaxR.C.H.! JACK. -E I VOETBAL-TENNIS. j fN „De Revue der Sporten" las ik, dat het Nijmeegsche Quick op initiatief van hun centervoor Maas den Hartog" 'n nieuwe sport geïmporteerd heeft, Voetbal-tennis. Het wordt op een op het voetbalveld uit gezette tennisbaan gespeeld, volgens de tennis-spel- regels, met een gewonen voetbal. Voet en hoofd ver vullen hierbij de taak van het racket» Quick heeft reeds een competitie van vijf heeren-doubles ingesteld, waar aan bekende voetballers als Rode, den Hartog, Klaren- beek, Burki e.a. deelnemen. Laat ik beginnen met den heer Maas den Hertog m'n nederige hulde te brengen en minzaam zou ik den groo- ten N.V.B. in overweging willen geven genoemden heer het N.V.B.-eeremetaal op z'n voetbalshirt te spel den. Want voor mij staat het vast dat de heer Maas den Hartog aan het Nederlandsche voetbal een groote dienst bewijst, en ik zou alle voetbalvereenigingen die ook spelkwaliteit-verbetering op hun programma heb ben staan, aan willen raden met dit Novum" een ernstige proef te willen nemen. Vooral voor de clubs die het zonder oefenmeester moeten stellen is dit m.i. een schitterende gelegenheid om het spelpeil hunner spelers te verbeteren. Uit ervaring weet ik hoe moeilijk of het is, om spelers tot geregeld trainen te bewegen, en hoewel de trainingavonden bij ons prachtig ingebur gerd zijn en druk bezocht worden, is de opkomst bij vele voetbal-clubs zéér en zéér matig. Daar komen ,,met groote moeite" vier of vijf spelers bijeen, die dan meest al een beetje zielig gaan goaltjetrappen, iets wat na een kwartier geweldig gaat vervelen, en heel weinig werkelijk nut afwerpt. Maar dit wordt met de invoering van het voetbal-tennis anders. Twee spelers kunnen dan al een gezellig partijtje spelen, en al er vier zijn kunnen ze een prachtige double vormen. Bal-controle, links en rechts, samenspel, plaatsen en koppen, allemaal onmisbare factoren bij goed voetbal spel, worden op deze manier haast automatisch aan gekweekt. Bovendien zullen de ruwe kanten, „lees, gebroken-beenen-statistiek", die onze sport ontsieren en de ontwikkeling van ons mooie spel geweldig in den weg staan, vrij zeker hierdoor geminiseerd worden. Ook de te maken kosten behoeven zelfs voor de meest berooide club-kas geen bezwaar te zijn; krijt kost niet veel geld, en van een oud voetbal-net is met een beetje handigheid een prachtig tennis-net te fabriceeren. Ajax dat steeds poogt „vlug en lenig" in haar wapen te voeren, en volgens vrienden en vijand hier meestal tamelijk wel in slaagt, zal op de eerstvolgende training avond een „voetbal-tennis-wedstrijd" arrangeeren: Van KolVolkers tegen SchettersJurriaans. Gaat dat zien, gaat dat zien, 't wordt een pracht- match. Uit de stad van „Keizer Karei", Komt de allernieuwste sport, Voetbal-tennis dat met beenen, En het hoofd beoefend wordt, Helen Wills, Cochet en Timmer, Voelen zich enorm bezwaard, Want hun peperdure rackets, Zijn geen rooie cent meer waard. 'n Dropshot of een fijne Volley, Tellen- in 't vervolg alleen, Als de ballen caramboleeren, Via 't hoofd of via 't been, Kappen doe je met je likdoorn, Topspin met je eksteroog, En serveeren, heb je keuze, Tusschen neus of wenkbrauw-boog.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 8