J CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Licht-Comité. Bravo technische staf! Waar licht is, is leven! Ge hebt het uitgebuit! Edi son, wij hebben Uwer geen moment vergeten! Diepe vereering ging naar U uit den ganschen avond. Zoekt gij naar voetbal-indrukken in dit brokske Ajaxblad-copie? Ge zult ze hebben. Tegenover elf goed Amsterdamsche voetballers stond een beter Eindhovensch elftal. Daarmede is feitelijk alles gezegd. bliek, de allerbeste beentjes voor te zetten. Was de goal van Visser geen juweeltje? Dikwijls hebben wij, na het verlaten van het Stadion, nog eens een blik geworpen op den statigen Marathon toren, waarboven het driedoek zoo fier klapperde in den feilen wind. Het was een gedenkwaardige avond. Poover aan licht was het opeens in de Plan-Zuid-wereld die voor ons lag, toen wij de wallen van het sportbouw-werk achter ons hadden, doch tot ver in de omgeving bleef Nog een spelmoment AJAX—P.E.C. Hier in de Meierij zijn we een tikje paf over ons Philips-elftal, dat nog midden in „het licht" staande, van het kampioenschap 1928, zich nu schijnbaar terug wil trekken in het halfduister van de ranglijst! Zoodat voor dezen wedstrijd de verwachtingen niet hoog gespannen waren, lang niet zoo hoog als de stra lende lichtbundels boven het groene grasveld in het Stadion van dezen avond! En we hebben ons als eerlijk Eindhoveling diepgrondig verheugd, toen de Philip- pijnen-voetballers er barmhartig veel plezier in schenen te hebben, ten aanschouwe van het Mokumsche pu- Cliehé welwillend laf gestaan door de „Revue der Sporten" dit torensymbool van de sport-verlichtende 20e eeuw den Amsterdammers voorlichten Sport is Licht! Eindhoven, 24 Oct. 1929. ALS WE NAAR HUIS GAAN.... vL LS we naar huis gaan bij het einde der matches van ons eerste elftal, dan verdringen doorgaans de men- schen elkaar om maar zoo spoedig mogelijk aan den uitgang te komen. Wil men echter niet op de teenen getrapt worden, dan wacht men tot de groote drukte wat heen is, en is men niet bang voor een duw of een zet, dan loopt men mede. Wanneer je dan zoo meeloopt, hoor je de eigen aardigste gesprekken. Verschillende dialecten hoor je dan en diverse samenspraken. Huishoudelijke ervaringen, sportgebeurtenissen enz. Als je tenminste luistert. Want dikwijls genoeg gebeurt het dat men de menschen druk met elkander hoort spreken en toch evengoed niets opvangt. En dan moet het den luisteraar opvallen dat, als Ajax gewonnen heeft, het team bestaat uit 11 sterren en is er verloren het elftal finaal uit krukken saamgesteld is. Dat is een feit, daar er nu eenmaal niets vergankelijker is dan de meening van ons geacht publiek. De spelers behoeven zich hier gelukkig niets van aan te trekken, daar zij het reeds wisten en het hen hoop ik koud laat. Zondag j.l. was het weer eens ouderwetsch vol en met zijn vrinden op de tribune gezeten, zijn wij zoo ver standig even te wachten en te blijven zitten. Wanneer we dan na

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 7