A \r T CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX iv- S WEDSTRIJDVERSLAGEN j AJAX II—R.C.H. II. Deze wedstrijd die als voorwedstrijd voor Ajax IR.C.H. I gespeeld is geworden, is met 41 door onze reserves gewonnen. Wat het resultaat betreft zijn we best te spreken maar niet over het vertoonde spel. Uitgezonderd het eerste half uur toen er vrij goed en door de voorhoede productief gespeeld werd, is het verder maar een matige wedstrijd geweest. R.C.H. II had dan ook zeker een of twee doelpunten meer verdiend. Wat of het was? Wel, het elftal was geen geheel, het rammelde en van onderling verband was niet veel te bespeuren. En deze kwaal kost ons nog eens de overwinning. Wat is de oorzaak? In dezen wedstrijd was in de half linie alleen Hangard voldoende, de rechtsbuiten vrij zwak en ook de rechtsback was niet op dreef. Nu is in den eenen wedstrijd de een weer eens op dreef, terwijl het een volgende match niet wil en een ander weer beter speelt dan een voorgaande match. Maar de eigenlijke kern der slechte ocmbkiatie zit dieper. Enkele voorbeelden. Den eenen Zondag speelt speler A midvoor, den tweeden rechtsbinnen, den derden rechtsbuiten of heelemaal niet. Zoo gaat het op diverse plaatsen dat de spelers wel beschikbaar zijn, maar geregeld in een andere opstelling uitkomen. Op die manier komt er nooit een ge heel, de betreffende spelers komen niet in vorm of raken er uit en de enkele menschen die op een vaste plaats spelen, hebben die en dan een ander naast zich, voor of achter hen, dat moet fnuikend werken. Laat de E. C. nu eens zeggen, hier is onze beste opstel ling momenteel en loopen er de eerste of tweede match eenige zwakke plaatsen onder, zie het eens aan, maar niet elke week stuivertje wisselen en dan kan er eenheid in de ploeg komen, maar zooals het nu gaat niet. Een enkele reserve die moeten wij af en toe missen, dat is niet anders, maar laat ieder nu zijn plaats. Ik ben wél erg afgedwaald en wil toch nog even op de match terugkomen, maar kort. Voor de rust toen Mulders keurig op dreef was, maakte hij drie prachtige goals en ik meen Wim Addicks ook een of was het Vogel? R.C.H. maakte uit een fout der onzen een tegengoal. Na de thee speelden wij niet best en R.C.H. geregeld in den aanval, maar Bonneveld in ons doel was niet te passeeren, goed gesteund door Elzinga. Voor R.C.H. gingen nog enkele kansen verloren, maar ook aan die zijde hield de verdediging stand, zoodat met 41 in ons voordeel het einde kwam. Zondag 3 November Stormvogels 2 en ik hoop dat de meesten van ons zich dan eens rehabiliteeren. Sterkte, jongens. W. DE BOIS Jr. VOETBALZONDAG. 20 October.. ELOFTE maakt schuld. Ik had toegezegd bij onze benjamins te komen, kijken en daar deze heertjes niet in het verlichte stadion, maar 's morgens om 10 uur aan de Kruislaan speelden, was het vroeg dag. De autotocht eindigde bij de Keulschevaart, halte Kruis laan, met bus D en daarna begon de wandeltocht door de Kruislaan. Op dat moment had ik een dichter willen zijn zinnen als „Morgenrood gouden schreden", „Wolkenpracht en zonne schijn" flitsten door mijn brein en ik vond het niet fijn, toen ik mijn voet 115 I zette op het terrein en inmiddels bleek ik al aangekomen te zijn. i Ik hoop dat U uit deze ontboezeming begrepen zult hebben, dat het mooi weer was. De wedstrijd was inmiddels begonnen en ik, die de kalmte in persoon ben, knipte van verbazing met mijn oog haren. Hier, mijn geachte medeleden, voetbalsupporters, liefhebbers en kenners, voor geen daalder, gulden, 2 maffies, duppies, geen cent betaal je hier, maar wat je ziet is niet te betalen. Ik zal mijn enthousiasme moeten inbinden, om de Engelsche voetbaldirecties uit de Kruislaan te houden. Behalve een dosis buitenlucht, zonneschijn enz. zie dichterlijke ontboezeming hierboven, zie je een spel van de pukken „noch nicht da gewesen". U ziet hier een voorhoede wegende met z'n vijven nog geen 200 K.G., die hun gewicht echter in ponden waard zijn. Short en longpass wisselen elkaar af, besloten met een head of goed schot. Deze jongens zijn geboren voetballers. Daarachter 2 kanthalfs, gewicht en talent als voorhoede, maar zoo vasthou dend als bedelaars, echter afgevend als rijkaards en dan de midhalf, een stoere boy, zeer vlug en goed schot. Over de twee backs moet ik mijn oordeel nog wat opschorten, gezien de bijzondere hoedanigheden van voorhoede en halflinie, daar zij zoo goed als niets te doen kregen. Hetzelfde geldt dus den keeper, die gerust had kunnen staken, want de 2 ballen die toch nog tot hem doordrongen, waren naast het doel. De wedstrijd werd bijgewoond door een schaar familie leden, ik meen tot in den tienden graad, waaronder opvallend veel nichtjes en die mochten er wezen, ja ik bedoel, met aanmoedigen. Door deze welgemeende opbeurende bewonderende kreten kon den onze jongens in wording de score tot 190 opvoeren. U be grijpt dus dat de aanmoedigende kreten niet van de lucht zijn geweest. Diverse moeders en vaders en n zwommen in voet balgelukzaligheid. Mijn complimenten aan de commissie Desmit en Co. Van de pukken naar het derde elftal, il n'y a qu' un pas, dat tegen V.V.A. den strijd aanbond. Deze heeren hadden zeker een offday, of was VrV.A. zoo goed? De middenlinie was het beste gedeelte en van de voorhoede was Reiss een nuttige speler, die zeer veel en goed voorzette. Onze keeper kreeg tot half time weinig te doen en kan ik dus niet beoordeelen. De rest van de voorhoede probeerde met alle macht V.V.A. in het verdedigen te helpen, wat hen goed afging, daar het Dukker slechts gelukte uit een penalty voor Ajax te scoren. Russtand 10. Later bleek dat onze midvoor ongesteld was en vervangen moest worden. Met de rust met den looppas naar het tweede elftal, dat reeds begonnen was tegen R.C.H. II. Dit voetbal bleek twee klassen beter, evenaarde zeer dikwijls de eerste klasse. Van de verdediging die zeer goed was (jammer dat door on achtzaamheid van den rechtsback onze voorsprong te niet ging) is mijn meening dat de midhalf (respect voor zijn zwoegen) geen ziel van het elftal is. Van de voorhoede die snel en dikwijls schit terende staaltjes voetbal liet zien (de 2e en 3e goal waren juweel tjes) zou ik den rechtsbuiten minder enthousiast en meer zeker met den bal willen zien. Over het geheel een goede wedstrijd en een reserve-team, dat er wezen mag. Het was inmiddels bij tweeën geworden en ik moest mij haasten om nog een plaatsje te krijgen bij het eerste elftal, want ik zou niet gaarne mijn volle portie voetbal op Zondag mis willen loopen. De eindstand 51 weet U allen reeds. Resumeerende: Ajax heeft de Edison lichtweek verlicht ingezet. F. S. Met eenigen schroom plaatsen we bovenstaande bijdrage van onzen „Prasus". „Men" zegt n.l. dat goede voetballers gauw over het paard

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 5