r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Wie helpt er nu eens mee? 114 =ÏS) Daarvoor heb ik echter hulp noodig. We maken1 het de medewerkers zoo gemakkelijk mogelijk, geeft U als correspondent voor Uw elftal op en U ontvangt franco thuis geheel postklaar gemaakte enveloppen. Een telefoontje, 82523 's avonds na 5 uur en de zaak komt in orde. Doe het nu» Wat het jeugdvoetbal betreft zullen we de juiste volgorde maar laten varen en U een overzicht geven van onze bevindingen in chronologische volgorde. De 20e October begon goed. 's Morgens 10 uur bonden onze C-adspiranten den strijd aan tegen- Swift B. Het regende goals, waaronder heele mooie. Onze voorzitter was ook aanwezig en glom binnen vijf mi nuten van top tot teen van genoegen. Het was ook inderdaad een spelletje dat er wezen mocht. Ondanks het groote overwicht werd er niet gepin geld, drong men niet te veel op, sloot de tegenpartij niet in, kortom bleef voetbalspelen en won met 190! Hans Schoevaart, de debutant in onze goal, heeft driemaal een bal mogen oprapen en is voornemens bij een volgende gelegenheid een gezellig boek mee te nemen. Het goede voorbeeld van de „C" werd door ,,A" niet opgevolgd. Ook hier was het overwicht groot en werd een 81 overwinning op Z.F.C. behaald, maar dat was geen voetbal meer zooals het gespeeld moet worden. Men profiteerde van de overmacht door ruim schoots te pingelen en van z'n plaats te loopen. Heusch boys, dat is het spel niet. We hebben het al eens meer gezegd. Tegen» zwakke tegenstanders moet je zoo goed positiespel en combinatie leeren dat de ster keren het later ook moeten afleggen. Er viel natuurlijk bij momenten wel eens wat te waar- deeren, doch over het geheel was het een matige partij. Diepgrond bedenke dat hij geen rechtsbuiten naast zich heeft om hem te laten rentenieren. De Adspiranten B trokken naar den Uitweg en won nen met 21 van Spartaan A, een keurige prestatie. De Junioren B poogden het record van de C-adspi ranten- te breken, doch verder dan 170 kwamen ze niet, Zeeburgia B was het slachtoffer. J.l. Zondag werden alle adspirantenwedstrijden af gelast. We hadden het voornemen om onze A-adspi- ranten te vergezellen op hun uitwedstrijd tegen D.W.S.A., doch kregen nu onzen tijd beschikbaar voor twee wedstrijden op onze Kruislaan-velden, n.l. Ajax A Jun.D.W.S. A Jun. en Ajax B Jun.—D.W.V. A Tun. Hier bleken maar eventjes 6 spelers zonder ken nisgeving weggebleven te zijn, het waren G. Schrama, O. Schrama van ,,A" en- Hetebrij, Louwaard, Dijke, Pichard van B, eveneens afwezig was de reserve Knijn. We ontsprongen den dans door het wegblijven van vijf D.W.S.-spelers, waardoor de wedstrijd reglemen tair door ons met 50 gewonnen werd. Hierdoor kregen we alle reserves vrij voor de „B" en konden dit elftal met 2 reserve junioren, een ,,B"~ adspirant en een uit ,,C" completeeren. Ondanks de handicap en- dank zij het zeer goede spel van de inval lers, wonnen onze jongens 50. Stel nu eens dat het een uitwedstrijd geweest zou zijn, dan zouden we op z'n gunstigst met 8 man hebben moeten spelen en waarschijnlijk verloren hebben. 's Middags vonden we 3 wegblijvers bij den wed strijd AjaxP.E.C. Hun eenigst argument om hun medespelers en hun club in den steek te laten was: „Dat het zoo regende". Dat het laatste woord hier nog niet gesproken is zal den lezer duidelijk zijn. We hebben geen lust om het vele werk dat we ons voor het jeugdvoetbal getroosten, door enkele nalati- gen te laten bederven. Als dit nr. verschijnt zullen- de wegblijvers reeds op een de volgende week te houden Bestuursvergadering ter verantwoording worden ge roepen. Het vorig jaar ontging onze A-adspiranten op een analoge wijze het kampioenschap. Ook toen was keeper Schrama, die was weggebleven in een uitwedstrijd tegen D.W.S., de oorzaak. Met 21 werd verloren en met 1 punt achterstand op BI. Wit A ging 't kampioenschap verloren en werd het werk van een heel seizoen in één wedstrijd bedorven. Het staat dan ook zeer te bezien of de commissie voor jeugdvoetbal op verdere medewerking van G. Schrama prijs zal stellen. Keeren we terug naar den wedstrijd Ajax BD.W. V. A, dan verdient in de eerste plaats keeper Midden dorp een pluim voor zijn keurig doelverdedigen. Inval ler van Keulen in de voorhoede speelde eveneens zeer goed en vormde met Ypma de kracht van den aanval. De behaalde resultaten van onze jeugdelftallen zijn niet beter te demonstreeren dan met cijfers: Ajax A Jun. B A Adsp. B C gesp. gew Wanneer komt U eens kijken? i

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 4