«v 113 spelbederf over de geheele linie welig tiert.» Dat dit niet geldt alleen voor den N.V.B., doch ook op de plaatselijke bonden van toepassing is, blijkt wel uit het interview van den voorzitter van den A.V.B. Deze verklaarde dat het een feit is dat het spel steeds ruwer wordt en dat de leiding van de scheidsrer! ters in het algemeen daartegenover te slap is. Niet alleen ons arbitercorps schiet in dit opzicht m.i. te kort, ook de „groote pers" schenkt te weinig aan dacht aan de zaak. Men leze slechts de verslagen van den wedstrijd Ajax-V.S.V. en neme er dan nota van hoe weinig er van het ontoelaatbare spel der Velser- oorders gezegd werd. Enfin, men wordt wakker! dreef en stopte tal van schoten, waaronder zeer lastige, verdienstelijk. Ook de P.E.C.r-doelman verrichtte eenige fraaie safes en werd bij een paar moeilijke gevallen door paal en lat geassisteerd. De tweede en tevens de laatste wedstrijd in dit Jubeltournooi zal 10 Nov. a.s. op ons veld gespeeld worden tegen den winnaar van HilversumAlcides. Onze reserves speelden sléchts één keer en wel tegen R.C.H. II, welke ontmoeting als voorwedstrijd voor AjaxR.C.H. gegeven werd. Het publiek heeft weer eens kunnen zien dat de Ajax- reserves er nog steeds wezen mogen. Met een 41- overwinning handhaafde ons tweede elftal zich. Nadere bijzonderheden vindt U onder de wedstrijd- Cliché welwillend afgestaan door de „Revue der jSporten" VAN REENEN SCOORT De Jubileum wedstrijd AjaxP.E.C. bewees weer eens hoe moeilijk het is, naast de competitie, wedstrij den te organiseeren die èn bij het publiek èn bij de spelers voldoende animo wekken. Zelfs in aanmerking enomen het slechte weer was de belangstelling zeer matig. Het lijkt wel of de reputatie van het oude Ajax der Schoevaarts, v. d. Lee, Grootmeyer etc., n.l. te zijn de club van na de rust, door de huidige generatie omgezet zal worden in de club van vóór de rust. Evenals in de twee vorige wedstrijden ontwikkelde ons elftal, dat met eenige invallers verscheen, een vlot tempo en vóór P.E.C. wat aan het gladde veld en bal gewend was, hadden de Zwollenaren een 30 achter stand, welke zij niet meer in konden loopen. Onze doelman de Boer was weer ouderwetsch op verslagen. Ajax III stelde na het uitstekende spel in Wormer- veer teleur, door tegen V.V.A. III slechts een 11 gelijk spel te behalen. Ook het voorhoedespel moet niet te vergelijken zijn geweest met dat tegen W.F.C. II ontwikkeld werd. Onze eenige goal werd uit een penalty door Dukker gescoord. Ajax IV kon het tegen de leiders der afdeeling, D.S.V. II, niet bolwerken. Met 40 trokken onze jon gens aan het kortste eind. Nadere gegevens mocht ik alweer niet ontvangen. Ook over de verrichtingen van Ajax V, VI en VII zijn mij niets anders bekend als de uitslagen. Het is onze bedoeling om in deze Kroniek een overzicht te geven van alles wat er door onze elftallen verricht wordt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 3