CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V. 112 KRONIEK BRAVO AJAX! AT was weer eens 'n ouderwetsche wed strijd! Vol élan en variatie wierp ons elftal, dat over alle linies sloot als een bus, zich in den strijd tegen R.C.H. Reeds in de eerste minuut moest doelman Kos zijn talenten tot het uiterste opvoeren om 'n doelpunt te voorkomen. En wat 'n Ajax-voorhoede maar zelden overkomt: Naast groote technische vaardigheid werden schiet- capaciteiten ontwikkeld, welke het overwicht ten volle R.C.H. dwong in deze periode respect af. Met zulk 'n achterstand nog met zulk 'n wilskracht door te spe len, is een prestatie die waardeering verdient. De wedstrijd bleef tot het einde toe interessant en geen der toeschouwers en dat waren er heel wat zal van z'n gang naar het Ajax-veld spijt gehad heb ben of' het moet 'n chauvinistische Haarlemmer geweest zijn. Dat die er waren bleek wel hier uit dat een wagen vol supporters 's morgens Amsterdam kwam binnen rijden onder het zingen van: ,,Ajax die moet zakkies plakken" en vertrokken na hun wagen van het vol gende opschrift voorzien te hebben: Mét 51 verloren dank zij den scheidsrechter. Cliché welwillend afgestaan door de „Revue der Sporten" AJAX - P. E. G. uitbuitten. Hoe men dan ook de 50 voorsprong in de rust verkregen, geflatteerd kon vinden is ons 'n raadsel. Geen der doelpunten was het gevolg van 'n dosis ge luk, het waren allen gevolgen van goed opgezette en afgewerkte aanvallen. Onze aanval was te sterk voor de Haarlemsche ver dediging en voor onze achterhoede gold hetzelfde ten opzichte van R.C.H.'s voorhoede. Na de rust speelde wel onze verdediging, doch niet meer onze voorhoede op het peil dat in de eerste helft bereikt was. Gedeeltelijk was dit toe te schrijven aan 'n blessure van v. Reenen, voor 'n ander deel aan het bewustzijn dat er met 'n 5-0 voorsprong toch niets meer ge beuren kon. Doch daar heeft R.C.H. geen schuld aan en in ieder geval is de fraaie serie wedstrijden tusschen Ajax en R.C.H. weer met een vermeerderd. Wat een contrast in speltype tusschende dezen wed strijd en V. S. V. In beide gevallen was de overwin ning ons, doch men verlaat het veld toch met heel wat meer voldoening als men van beide zijden goed en fair spel te zien heeft gekregen. Gelukkig zijn in dit opzicht verschijnselen te consta- teeren dat men in leidende kringen de ernst van de ver wording van ons mooie spel begint in te zien. Onder voorzitterschap van den heer A. de Haan vergaderden ca. 200 scheidsrechters om te luisteren naar een ver handeling van Meerum Terwogt over het toenemende ruwe spel. De meening was: Dat de N.V.B. den toe stand ernstig acht, dat men thans grif toegeeft, dat het

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 2