r V rein gegeven worden en wisten wij ten minste dat wij er niet op achteruitgaan, als wij van ons veld verjaagd worden! Maar om op ons bezoek aan de Newcastle Club terug te komen, hier vonden wij Holland of beter En geland in last. Hill, de captain en centerhalf, was ge blesseerd met trainen en Newcastle beschikte over meer spelers op de ziekenlijst, dan ze in het veld kon- HUGHI GALLAGHER, speelt voor Schotland en Newcastle United, boezemvriend(l) van scheidsrechter Mutters, voelt zich geheel thuis in zijn Marker costuum. den brengen. Wie moest er den volgenden dag center- half tegen Leicester City spelen? De bladen wijdden er hoofdartikelen aan, kolommen vol met gewichtige be schouwingen. Den directeuren deed men verwijten dat zij er niet voor gezorgd hadden om tijdig de nood:ge sterren te koopen. Wat had men aan duizenden in de bank, terwijl in het doel de geblesseerde speler ver vangen moest worden door een speler die nog nooit in de League gespeeld had, een fatsoenlijke (op voetbal- gebied natuurlijk) linksback had men niet, enfin er 121 deugde niets. De clubdokters zaten met gewichtige ge zichten de spelers te keuren en te betasten, de direc teuren sloten zich op in hun kamer en de reporters stonden voor de deur. Hughi Gallacher kwam het eerst te voorschijn. Goed gekeurd, Goddank er kon weer adem gehaald worden. Toen het groote nieuws. Harris, het oude oorlogspaard, dien men overal kan neerzetten, zou de centerhalfplaats innemen en geen kwartier daarna schreeuwden de krantenjongens het groote nieuws door de straten. Om te bekomen van al die emoties gingen wij in den namid dag de Newcastle wereldtentoonstelling bezichtigen. Natuurlijk niets dan machines en scheepsbouw en in het middelpunt een groot voetbalveld met overdekte tribunes waar eiken Woensdag om den Tentoonstel lingsbeker gespeeld werd. Er heerschte reeds geruimen tijd in Newcasle een „krantenoorlog". In Engeland is het gewoonte dat het publiek zijn krant koopt in de straat. Nu had een nieuw opgericht blad als middel om lezers te krijgen een ieder die zich opgaf om het blad drie maanden geregeld te zullen lezen, een gratis bezoek aan de tentoonstelling met lunch en diner aan geboden en het aantal abonné's steeg tot bijna een millioen, vandaar dat de tentoonstelling zich in een geweldig bezoek mocht verheugen, hoewel wij er niet voor in staan of dit voortkwam uit het interessante van het tentoongestelde of dat de diners zoo goed waren! 1 September was de krant met het lokmiddel opgehou den en slonk het lezersaantal even snel als het gestegen was. Een mensch is maar een mensch, ook in Engeland. Zaterdagmiddag stroomde St. James' Park vol met toeschouwers, ondanks de slechte resultaten (Grimsby- Newcastle 40, West Ham-Newcastle 51) van de afgeloopen week. Oorverdoovend was het gejuich toen de Magpies (Eksters) zooals Newcastle genoemd wordt, naar de zwart-wit verticaal gestreepte jerseys, het veld inkwamen. Ook Leicester City werd hartelijk ontvangen. De City in lichtblauwe jerseys maakten een flinken indruk, alle spelers zijn stevig gebouwd en begonnen direct Newcastle te overdonderen. Hine en Adcock, momenteel Engeland's internationale rechter vleugel, speelde verbluffend samen en Chandler stond als middenvoor geduldig te wachten op de gelegenheid zich tuschen de Newcastlers door te werken en New castle mocht zich gelukkig rekenen met de rust 10 achter te zijn. In de tweede helft zagen wij de eerste strafschop in Engeland nemen en de Leicester-keeper had geen kans met Gallacher's schot, terwijl deze een minuut vóór het einde Newcastle's winnende punt maakte, waarvan wij reeds in een vorig artikel schreven. Leicester was niet gelukkig en had minstens een gelijk spel verdiend. Het CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 11