CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 7~ 108 zagen den bal recht op den doelverdediger aankomen, die zijn handen uitstrekte om het leder te vangen. Gallacher moet den bal effect gegeven hebben, want de keeper greep er naast en Newcastle had gewonnen met 21. Om op den wedstrijd tegen West Ham terug te komen, de Hammers wonnen, ihoewel de 2e helft met 10 man spelend, met 51. Om 8 uur was het afgeloo- pen en 5 minuten daarna nam Mr. Cairns, een der West Ham directeuren ons mede om een ons onbe kende sport te zien, n.l. dirt track racing, of vrij ver taald modderbaan rennen. De heer Cairns is specialiteit in het bouwen van voetbal tribune's en heeft o.a. de tribunes van West Ham en Leicester City gebouwd. Hij is een der eerste promotors geweest van de dirt track sport in Enge land en bouwde de South Wimbledon Racing track, waar de geheele leiding in zijn handen berust. Een betere mentor konden wij niet verlangen! De baan heeft de vorm van onzen sintelbaan op het Stadion, echter zijn de beide korte einden rul gemaakt. De rijders berijden een gangmaakmotor, zooals wij die kennen bij de Stadion wedstrijden en dragen een helm en een harnas. De start vindt plaats op het rechte harde gedeelte van den ovaal. Eerst wordt een baan gereden om gang te krijgen en moeten alle rijders, er zijn steeds 4 rijders in een race, bij het afgaan van het schot, op gelijke hoogte zijn. U begrijpt de behendig heid welke vereischt wordt om het rulle gedeelte door te komen en hier komen steeds de rijders in moeilijk heden. Het is zeer opwindend en 30.000 toeschouwers waren aanwezig toen wij het zagen. Misschien is het ook wel iets voor Amsterdam. Het zou een pracht oplossing geweest zijn van het vraagstuk der sintelbaan op het Olympiaplein, als deze niet inmiddels hersteld ware geworden. Den volgenden avond zagen wij op dezelfde baan de hondenrennen. Dit was eveneens interessant. De mooie hazewindhonden flink getraind, vliegen uit een hok, zoodra zij een kunsthaas zien, die ongeveer 50 Meter voor hen uit, electrisch langs de baan wordt ge dreven. Elke hond draagt zijn kleuren en er wordt zwaar gewed, hetgeen in Engeland bij de wet verbo den is! Eigenaardig dat deze sport de Engelsdhe taal een nieuw woord gegeven heeft. Greyhound racing is een mond vol en daarom trok men het samen en maakte er gracing" van. Dinsdagmorgen half negen stonden wij aan het Liverpoolstreet Station, Barnsley op te wachten van haar uitstapje naar Amsterdam. Allen speet het dat zij niet langer hadden kunnen blijven. Het spel van Ajax 'had een zeer goeden indruk gemaakt, over de ont- 'V vangst niets dan lof. 's Maandags had het geheele gezelschap onder leiding van Bob Glendenning, oud Barnsley speler, Den Haag bezocht en was ontvangen op het Bondsbureau. Om 3 uur 's middags gingen wij allen naar een Turksch bad, hetgeen vooral voor de spelers noodig was, daar Woensdagavond tegen Chelsen gespeeld moest wor den. Wij waagden ons ook in ihlet Russische bad en moeten in de handen gevallen zijn van een masseur, die vóórdien slager geweest is. Hij tracteerde mij om te beginnen op eenige maagstooten en ranselde mij daarna met zijn slagershanden over het geheele lichaam. Voor- loopig is dit voor mij het eerste en laatste Russische bad, totdat ik hoor dat de „spelregels" iets milder zijn I geworden. Na het diner bezochten wij het Gaiety Theatre en amuseerden ons met een revue ,,Love lies Woensdag kwam geen der spelers buiten het hotel voor half vijf, de charabane kwam voor en om 5 uur stonden wij op het Chelsea veld. Men kon goed zien, dat dit veld gedurende den zomer niet veel rust gehad heeft. Veel gras zat er niet op en door de droogte was het hard als ijzer. Ondanks dat er om 6 uur werd af getrapte waren er nog 30.000 toeschouwers, die een loom spel zagen. Barnsley zat de trip naar Amsterdam in de beenen en Chelsea geloofde het ook wel, en was met een 20 overwinning tevreden. Vlug moesten de spelers zich aankleeden, daar om 9 uur van St. Pancras de trein naar Barnsley góhaald moest worden. Het gelukte, doch daar er geen restau ratiewagen in den trein liep, kreeg iedereen een mandje, waarin keurig een diner was verpakt. Het was 1 uur toen wij in Barnsley uitstapten. Mr. Fairclough had ons uitgenoodigd den nacht bij hem te logeeren en terwijl wij nog een oogenblik zaten te praten, ging de telefoon. Het bleek dat drie spelers, die buiten Barnsley wonen, niet meer wegkonden. Alle hotels waren vol, zoodat zij naar het politiebureau ge gaan waren en nu hun manager vroegen of hij ze nog aan een onderdak kon helpen! Hij is er in geslaagd en om 3 uur was ook voor hem de Barnsley toer ge ëindigd. (Wordt vervolgd.) J. O. IN HAARLEM. et is kwart over vier. Met een aantal lui op de tribune gezeten hebben we de bui afgewacht, en over ons heen laten gaan en verlaten zoodoende wat laat het Haarlem-veld. Er is gewonnen en we hebben dan ook de meeste plezier. Wonder ook. Als er verloren wordt, zitten we doorgaans met lange gezichten, maar nu is ons gelaat ge krompen door een grijnslach. We komen op den straatweg en dan spattert het nog een beetje, maar ik ver-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 8