r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX j\ 107 EEN VACANTIE IN ENGELAND. vtA ondag 8 September was snikheet in Londen en wij pijnigden onze hersenen hoe den dag op de meest koele en aangename manier te kunnen doorbrengen. Na rijp beraad besloten wij gebruik te maken van een uitnoodiging om een cricketwedstrijd te zien tusschen de Dulwich Hamlet Cricketclub en een elftal van de Midland Bank, Het is een verkeerd idee te denken, dat in Engeland op Zondag geen sport beoefend wordt. Meer en meer begint men de Zondagen door te brengen, zooals wij dit doen; er wordt echter streng op gelet dat geen entree's geheven worden. Het veld der Midland Bank, waar de wedstrijd gespeeld werd, lag niet direct naast de deur. Wel zouden wij er per spoor sneller geweest zijn, doch boven op een motorbus leek ons koeler, of schoon het zeker x/2 uur tijd zou nemen. Wij moesten naar New Beckenham en kwamen er ook. Wij pas seerden verschillende velden waar cricket gespeeld werd en vroegen aan een medepassagier of wij reeds onze bestemming bereikt hadden, maar ontvingen een ontkennend antwoord. Het waren velden van andere Engelsche grootbanken, wel zagen wij een veld van de Midland Bank, doch dit was alleen voor het mindere personeel, loopers, portiers etc. Eindelijk stonden wij dan op het 'hoofdveld, heerlijk gelegen tegen de heuvels die het Crystal Palace om ringen. Een prachtig paviljoen, schitterend ingericht, waarin zelfs een tooneelzaal niet ontbreekt, met bloem perken omringd, in een woord, de meest ideale plek om den Zondag door te brengen. De wedstrijd was reeds in vollen gang en er werd uitstekend cricket ge speeld. Bij de Hamlet speelden eenige bekende voet balspelers mede. Werkelijk medelijden kregen we met den fastbowler van de Hamlet, die voor hij een bal gooide, een aanloop nam van zeker 50 Meter en dat bij zoo'n temperatuur! Om 8 uur werd de winnende run gemaakt door de Midland Bank, weer was een dag vol sportgenot ten einde. 's Maandags deden wij vruchtelooze pogingen om den uitslag van Ajax-Barnsley te weten te komen. In de Engelsche kranten kwam geen uitslag voor, zoodat we daaruit «maar opmaakten, dat Ajax gewonnen had. 's Middags liepen we nog even binnen bij de Football Asscoiation en werden wij als steeds minzaam door Mr. Wall ontvangen. Even moeten wij hier opkomen tegen hetgeen gedrukt staat in Roodwit thuis" van 8 September ,,dat de Engelsche Voetbalbond toestem ming tot het spelen van den wedstrijd tegen Barnsley heeft gegeven omdat Ajax het vorige seizoen een be scheiden plaats op de ranglijst heeft ingenomen en de heeren daarom er van overtuigd waren, dat Barnsley er wel voor zou zorgen dat de reputatie van het Engelsche voetbal niet werd geschaad. Op het oogen- blik is men met dien Engelsche reputatie zeer voor zichtig". De Engelsche bond, werd ons verzekerd, zal geen enkele maatregel nemen ten opzichte van het spelen van Engelsche clubs, waar dan ook. Zoolang men uitnoodigingen richt tot Engelsche amateur- of professional clubs om over te komen, zal men van Engelsche officeele zijde geen enkele hinderpaal in den weg leggen. Om 6 uur 's avonds werd West Ham UnitedNew castle United gespeeld. Newcastle had Zaterdags een zware nederlaag geleden tegen Grimsby (41). en was Zondagmiddag van Grimsby naar Londen gereisd. Wij vonden het geheele gezelschap in het Great Northern Hotel en om 4 uur ging het dwars door Londen naar West Ham. In tegenstelling met New castle, was de stemming hier zeer opgewekt. Men was goed begonnen, weinig nieuwe gezichten onder de spelers, in één woord een gelukkige familie. Ook de West Ham inrichting is zeer modern, flinke kleed kamers met zwembad, een mooie bestuurskamer, waar in een buffet, waarop een mooie zilveren Hollandsche molen geflankeerd door een bronzen Ajax met speer en schild, die getuigenis afleggen van de aangename ver standhouding, welke bestaat tusschen de Hammers en onze vereeniging. Een eneorme overdekte tribune kan 15000 toeschouwers bevatten, in het geheel kunnen 50000 de wedstrijden volgen. Voor den wedstrijd en gedurende de rust speelde het muziekcorps van de Politie. Toevallig bevond zich onze zitplaats naast die van Mr. Wall, secretaris van den F. A., die geregeld de groote wedstrijden bezoekt, ondanks zijn 71 jaren. Newcastle begon goed. In de eerste minuut scoorde Gallacher een juweel van een doelpunt. De bal werd door een der New castle backs naar voren getrapt, kwam bij Gallacher terecht en voor dat de bal den grond raakte, zette hij er zijn rechtervoet onder en Hufton, West Ham's doelverdediger, was gepasseerd. Gallacher is een wonder. Nog een staaltje van zijn meesterschap zagen wij eenige dagen later in een wed strijd tegen Leicester City. Er was nog een minuut te spelen. Hughi, niemand spreekt in Newcastle van Gallacher, kreeg den bal toegespeeld even over de middenlijn. Hij passeerde den aanvallenden centerhalf, vloog naar het doel, wachtte niet af tot de Leicester backs hem aanvielen, doch schoot op het doel Wij

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 7