PARTNERS GEZOCHT CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IV J\ 106 flinke kei te ontvangen. Zie hoe de bal verhuist van de rechts backplaats naar den linker vleugel. Twee halfbacks en een voor waarts zijn vast en zeker de tuschenpersonen geweest als het lukt. Als het lukt, maar de tusschenpersonen achten zich ook gedron gen den bal te stoppen, te duwen, te aaien. Waarde lezer, ik overdrijf. Maar als ik dat niet doe, wordt de fout misschien niet onder de loupe genomen en de kwaal blijft doorzieken. Ik heb N.A.C. zien spelen bij de Arolbekerwedstrijden en ge noten van het pittige spel van de talrijke jongeren. Geen geaai en gelik, maar een flink, doortastend trappen en een vlug verplaatsen van het spel. Dat künnen onze jongeren niet. Ze houden (het spel te klein, omdat ze niet ver kunnen trappen. Neem de Antwerp F. C. met haar jeugdige spelers. Een heel verjongd team trad het vorig jaar in het veld en U weet het resuletaat. Ook thans staat ze aan het hoofd van de ranglijst. Met ónze jonge leden zou Ajax verloren zijn. Jongeren! Denkt niet, dat ik dit artikeltje schrijf om jullie onaan genaam te zijn. Ik heb het vorige jaar talrijke wedstrijden van de Juniores A gezien en ook enkele andere en ik heb te veel genoten van het spel, om jullie door dit schrijven te grieven. Maar denkt eens even na. Hoevelen van jullie zouden, zoo doorgaande, de eer genieten eerlang in de hoofdploeg te worden opgenomen? Zou er niet voor negentig procent in een derde of vierde elftal blijven steken? Ajax heeft een te groot aantal veel-belovende jeugdige spelers om hun niet al de aandacht te geven, die zij verdienen. De wijze, waarop ik ze naar voren wil brengen, zal ik in een volgend artikel beschrijven. K. K. vjr LANGS DE VELDEN. Het plan was eerst naar T.O.S. IIAjax V te wandelen, om het Vijfde eens aan het werk te zien. Toen ik echter langs diverse graïzerken cp het T.O.S.-veld arriveerde, was daar nog een adspiranten-wedstrijd aan den gang, die nog ruim een half uur moest duren. Daar ik ook ons vierde, dat op het V.V.A.-terrein, tegen het derde V.V.A. den strijd aanbond in actie wilde zien, ben ik daar maar heengestapt, zoodat m'n overzicht over het vijfde tot later bewaard blijf. Over het vierde het volgende: Voor de rust werd er zeer ontactisch gespeeld. Beide vleugel spelers stonden geregeld op de binnenplaatsen. Daar we het felle windje in den rug hadden, en, mede door het zwakke spel van V.V.A. steeds in den aanval waren, stonden we voor de vijandelijke goal elkaar geregeld in den weg. De drie doelpunten die er toch nog gemaakt werden waren een schamel percentage van de groote hoeveelheid kansen die gemist werden. V.V.A. maakte in deze periode een houdbare gloal uit eenvrijen trap. Na de rust pakte V.V.A. flink aan, en de scheidsrechter hielp een handje, door een zeer dubieuse penalty toe te kennen, die benut werd. Onze spelers werden hierdoor blijkbaar wakker geschud en nu volgde een periode van zeer goede Ajax-aanvallen. Van Gelder in de halflinie onderscheidde zich door mooi voeden (grondvoetbal) en daar de vleugels nu hun lijntje hielden en de binnenspelers den bal vlug afgaven, werd V.V.A. totaal overspeeld. Een serie prachtige through-passes werden even keurig door Brink in doelpunten om gezet en hoe goed de rechtsback en de keeper van V.V.A. ook verdedigden, ze konden niet verhinderen, dat we nog) vier doel punten in het vijandelijke net deponeerden, terwijl er nog dotjes van kansen over en naast getrapt werden. Onze spelers hebben vooral na de rust een uitstekend balletje getrapt en het bleek nu weer eens overduidelijk wat training vermag, daar ze over veel meer ausdauer en lucht beschikten, dan de tegenpartij. Brink liet z'n verbluffende balcontrole weer eens bewonderen. Jammer, dat zijn ausdauer hier mede geen gelijke tred hield. Hij beloofde me echter een geregelde bezoeker van de training-avonden te worden. 's Middags zagl ik Ajax VII tegen A.B.I.M. II. De iKruislaanvelden waren schitterend, goede kleedkamers, waschgelegenheid, een terreinknecht die de balletjes uit de sloot vischt, 'n lekker zonnetje, m'n liefste wat wil je nog meer. In de „vijandelijke" kleedkamer een stel zingende spelers, echt jongelui die zich bij voorbaat verheugen op de komende match. Aan de Ajax- zijde stilte en zachtjes kankeren. De wedstrijd was een zeer matige vertooning. De tegenpartij zie je zwoegen en sjouwen dat het een lust is. Zeker hun balbehandeling laat veel te wenschen over, maar hun enthousiasme vergoed veel. Aan de Ajax-zijde een futloos gedoe, met eenige gunstige uitzonderingen, als de Zwart, Dekker, v. Eisden, Hoff en Oudkerk-Pool. Ik zou Takes en v. d. Watering ernstig in overweging willen geven hun voetbalschoenen aan de spreekwoordelijke wilgen te hangen. Keeper Dresden, een beste jongen, maar als keeper absoluut onvoldoende. Verlee maakte uit een goed doorgegeven bal van Smit de eenigste goal. De tegenpartij een robust maar eerlijk spelende ploeg, die de overwinning vol komen verdiende. Een beetje getrainde Ajax-ploeg kan echter „gehakt" van zoo'n tegenpartij maken, nu verloren we met 5—-1. Over het achtste elftal dat op het tweede Kruislaanveld moest spelen tegen A.F.C. V, zwijg ik maar liever. Slechts acht Ajaxiden waren opgekomen. De wegblijvers zullen er wel meer van hooren. Het vertoonde voetbal was een parodie en Ajax onwaardig. Zeker, ik wil gaarne 50 pCt. op rekening van de onvolledigheid stellen, maar dan nog mogen we zoo niet voortgaan en ik adviseer Bestuur en Elftal-Commissie hier eens goed in te grijpen. Zachte heelmeesters maken stinkende wonden. Met 100 in ons nadeel, kwam het einde van deze „Show", waarin alleen Lotte en Knyn voldoende waren. J. S. Twee zéér gelukkig gehuwde Heeren, „GEWELDIGE BRIDGE-LIEFHEBBERS" zoeken aansluiting met TWEE MEDE- ONDER-H ET-HU WELIJKSJUK-ZUCH TEN DE-BRIDGE-AMATEU RS, teneinde geregeld hun kaart-lust Vrijdagsavonds op de Ajax-soos bot te kunnen vieren. Hoewel zij om de dooie dood geen pan toffelhelden zijn, stellen zij voor, teneinde „event, bed-sermoentjes etc. etc. te voor komen", af te rekenen, (voor de laatste tram in aantocht is). Brieven onder motto „twintig punten voor een cent" aan Bureau DE NIEUWE KARSSEBOOM. (advertentie)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 6