I? CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 104 en met een kopbal wordt de achterstand tot 53 terug gebracht. Blauw Wit herleeft, doch onze verdediging beseft het gevaar en legt ihet zwaartepunt van haar spel in het defensieve deel. Nog eenige minuten houdt de druk aan en daarna is het weer Ajax dat het initiatief neemt. Doelpunten komen er niet meer en met 53 leggen onze boys beslag op de punten. Een tweede overwinning boekten Stam e.c. op W.M.S., dat een aardig spelend elftal op de been had gebracht, dat echter de kunst van scoren in het geheel niet machtig was, met 60 werd de tweede overwin ning van de Ajax A Junioren een feit. De B, Junioren bonden op Nieuwendiep den strijd aan tegen BI. Wit B. Het is hier een felle spannende partij voetbal geweest. Tot 3 minuten voor tijd bleef de stand gelijk. Na een benauwd moment voor onze goal, nam Hetebrij den bal mee, een center naar Boef, een schot, 10 brulde 'het heele elftal. Even later liet BI. Wit's doelman het leder glippen en Ypma bracht den stand op 20. Tegen W.M.S. was er alleen gedurende de eerste 15 minuten sprake van wedstrijd. In dat kwartier had Hetebrij driemaal gescoord. Daarna was het een eentonig spel, alleen af en toe wat opgefleurd door wat Ajax doelpunten. Met 110 floot de scheidsrechter inrukken. Onze adspiranten A begonnen de competitie met een dozijn goals. Voor het eerst in dit seizoen waren bal en veld nat en glad. Gedurende de eerste helft was de invloed hiervan geducht merkbaar. Met 70 werd van doel gewisseld. In de tweede helft hadden onze boys zich volkomen aangepast? in steeds sneller tempo volgden de goals elkaar op, zóó snel, dat wij een moment de tel kwijt waren. Nr. 13 ging juist over de lijn, toen de scheidsrechter ,,tijd" gefloten had. Behalve de twaalf geldige, scoorden onze jongens nog een stuk of vier off-side goals. Spannend is de wedstrijd niet geweest. Er is goed gespeeld, alleen te weinig op de vleugels. De B adspiranten begonnen met een 11 gelijk spel tegen A.F.C., dat waarschijnlijk de sterkste concurrent in deze af deeling zal zijn. Voor rust doelpunte A.F.C, uit een penalty. Na de thee maakte v. d. Fluit met een ver schot gelijk. De tweede stap in de competitie werd gezet tegen BI. Wit B, dat met 61 geslagen werd. Toch was het krachtverschil hier lang niet zoo groot als de cijfers zouden doen vermoeden. Blauw Wit miste direct na den aftrap een paar Dotjes" van kansen en als deze benut waren gewor den, zou de uitslag wellicht heel anders geweest zijn. Toen de stand tot 31 voor Ajax opgevoerd was, verslapte Blauw Wit zichtbaar, waaraan dan ook de groote nederlaag te wijten is. De Adspiranten C toonden uit het goede voetbalhout gesneden te zijn, na de uitstekende resultaten in het Adspirantentournooi werd de competitie prachtig in gezet met 61 op Animo met en 30 op A.F.C. B werden de eerste 4 punten binnengehaald. Als we van het Jeugdvoetbal even de balans op maken, dan zien we dat onze voorhoedespelers 52 maal het vijandelijk doel doorboorden, waartegenover slechts 6 maal onze doelverdedigers hun medespelers den rug moesten toekeeren. Van de 18 doelpunten kwamen er 17 in Ajax' beheer! Als dat geen prachtbegin is, weet ik het niet meer! WEDSTRIJDVERSLAGEN W.F.C. IIAJAX III. Landsaat. A. C. v. Rooy J. H. Klaver H. F. Dukker P. J. Adriaanse C. C. Doon Jager W. Knaack L. J. Mulder H. L. v. d. Veen H. Reys W.F.C. wint de toss en verkiest met den wind mede te spelen, direct zitten de W.F.C.-ers er flink op, en aangemoedigd door een groot aantal toeschouwers maken ze 't de roodwitten zeer lastig, maar de verdediging, met Landsaat aan 't hoofd, geeft voor- loopig nog niet thuis. Weer komen de Wormerveerders opzetten, de onzen verdedigen zich als leeuwen, maar 't kon haast niet uit blijven10. Piet, de eenige supporter die we hadden meegenomen, liet zich niet onbetuigd, tot groote hilariteit van zijn Wormerveersche col lega's liet hij zijn aanmoedigingskreten weerklinken, Theo Muller werpt zich bliksemsnel door de Wormsche verdediging, 't is 11. Bravo Theo, je deed me aan een vroegeren Theo denken. Van nu af aan wordt 't een gelijk opgaand en zeer snel spel, met wisselende kansen, Ajax een positie-spel vertoonend, W.F.C. een open spel, gepaard aan enthousiasme. Het vlugge positie-spel kreeg geleidelijk de overhand, en voor de thee, stond het 13 in ons voordeel. Deze eerste helft stond wat spelgehalte betreft op hoog peil, 't was van tijd tot tijd, net echt, Reynolds, je lessen zijn niet te vergeefs geweest. Voor de tweede helft bleken de W.F.C.-ers onvoldoende getraind en kon Ajax door keurig samenspel de score tot 26 opvoeren, waarvan Theo Muller er niet minder dan 5, zegge vijf, voor zijn rekening nam. Resumeerende, hebben alle elf spelers zich gegeven, en zit er in dit elftal materiaal waarvan Ajax nog veel plezier zal beleven. Déétje.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 4