17'' CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 97 vj^ AJAX ONTWAAKT! 4$ Is dat het eens zoo roemruchte team Der Meersche grastapijten, Het elftal dat den vijand eens In 't zand (lees: gras) deed bijten? Is dat dezelfde stoere schaar Die Barnsley rijzen deed het haar, (Ze keken er verwonderd naar) Voor Ajax' spel deed pleiten? Is dat de zoo gevreesde ploeg Die eens op spel kon bogen, Waarnaar de tegenstander keek Met stomverstarde oogen? Waarvoor een elk te rillen stond Als vastgeplakt toefd' aan den grond, Een schok in 't sporthart ondervond, Beduusd en opgetogen? Armzalig Ajax, beter U, Vooruit naar hooger dreven, Nou niet meer bij de pakken neer, Thans dient gij U te geven! Gooi af het juk van 't komt-wel-goed, Speel tot den laatsten druppel bloed In 't strijdperk met alouden moed, Of wilt g'oneervol sneven? Neen, Rood- en Witte vechtersploeg, Werp niet de zaak tot duigen, Laat niet de Vampier van „geen-fut" Uw voetbalbloed verzuigen. Toe Ajax, nog is 't niet te laat, Zorg dat 't publiek te rillen staat, Een huivering door den vijand gaat En Mokum weer kan juichen! Amsterdam, 26 September 1929. i CRICKET. PHIDA. i 4- - iV Wederom zijn de stumps geborgen, is het terrein van pitch en boundary bevrijd, staan de lijsten met ge- zamelijke, zoowel als persoonlijke prestaties in ons blad. Wat ons eerste elftal betreft, kunnen wij in 't ge heel niet tevreden zijn; zag 1928 ons met 6 gewonnen, 8 verloren waar van 4 m. i. totaal 18 punten, de voor laatste plaats innemen, thans brachten wij het niet verder dan 4 punten, 2 overwinningen en 8 nederlagen en eindigden als nummer laatst. Wel werd dit jaar geen enkele maal m. i. verloren, doch dat danken wij mijns inziens meer aan de ver zwakking der af deeling in haar geheel; met een resul taat als dit jaar behoef ik den N.C.B. niet om indee ling bij een sterker afdeeling te verzoeken. De beide overwinningen werden behaald in thuis wedstrijden, n.l. op 26 Mei teqen „Vleermuizen" en 2 Juni tegen „U.V.V.", daarna werden nog wel span nende wedstrijden gespeeld, doch onze batting-capaci teiten waren niet voldoende, om de toch dikwijls niet te hooge totalen der tegenpartij te overschrijden. Thans, nu enkele spelers in 't tweede elftal op den voorgrond beginnen te treden, lijkt mij het komende seizoen ge schikt eenige dier jongeren in 't eerste elftal op te ne men; echter voor den aanvang 1930 eerst de dit jaar niet gespeelde wedstrijd Ajax I versus Ajax II, doch deze dan in oude formatie. Van de door ons gescoorde 1015 runs nam Wijs er 201 voor zijn rekening, terwijl Oudheusden de hoogste score in één innings achter zijn naam ziet, n.l. 74 not out, op 21 Juli thuis tegen „Albion"; jammer, dat wij toen met slechts negen man stonden, met wat meer steun had onze schatbewaarder er misschien wel een century van gemaakt. De Bois met elf catches achter zijn naam, schijnt een voor batsmen der tegenpartij noodlottige aantrekkingskracht te bezitten; v. d. Bosch met 33 wickets bovenaan de bowlinglijst is al net zoo. IiET TWEEDE KAMPIOEN VAN DEN A.C.B. Lezen wij eerst wat N. G. ten Camp, secretaris van den A.C.B., in de Sportkroniek van 16 Sept. hierover schrijft. „De competitie. Ajax II kampioen. Ondanks haar nederlaag op 8 Sept. tegen V.V.V. 4, heeft Ajax II voor het eerst sedert haar optreden in den A.C.B. het kampioenschap behaald, hetgeen dit elftal vooral te danken heeft aan F. Gehrels, die zoowel met bat als bal geregeld succes had. „Vleermuizen" II eindigt nu als goede 2de met slechts één punt minder." Wij willen hier nog de volgende beschouwing aan vastknoopen: In den beginne liet zich het behaalde resultaat niet aanzien, wel werd op 19 Mei, met 10 man spelende, van „K.N.S.M." gewonnen, op 9 Juni zelfs met innings van „V.V.V." 4, doch op 23 Juni met 8 man tegen „Vleermuizen" II te Bussum verloren. Vooral die on volledigheid gaf te denken; er waren steeds nog heeren die kans zagen wat te voetballen. Doch nadat op 14 Juli van „Albion" II, tot dan toe onze ergste concur rent voor het te behalen kampioenschap, (in 1928 ein digden wij met één punt achter „Albion" als nummer twee) met één run gewonnen was, na eerst een achter stand op de eerste innings van 12 runs te hebben ge had, kwam de vechtlust er pas goed in. Dezen wedstrijd kunnen wij gerust den wedstrijd van Cramer noemen (hij scoorde dien dag 34 runs en nam 7 wickets voor 14 runs. Het was zijn eerste wedstrijd van dit seizoen voor

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 8