CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ,7= 95 De voetballers hebben gestreden voor HUN vlag, doch op HUN manier. En als het seizoen zoo door gaat, worden ze kampioen, maar de vlag is naar de maan. De EER is geschonden. Ajacieden, laat het zoo niet gaan met onze vlag. Wij hebben zoo n mooie vaan. Rood en Wh. Voelt ge de symboliek van de kleuren? Rood dat is het vuur, de geestdrift, het nimmer verzwakkende élan, waarmee ge u in den strijd werpt en de overwinning bevecht. En laat het Wit ongerept uit den strijd komen. Liever met ccre verloren met eere, verstaat ge, dus nimmer ont moedigddan het Wit besmeuren. Na een eervolle nederlaag blijft de vlag even bemoedigend en fier wap peren boven onze hoofden. Op dan jongens! Voor de vlag! Voor Rood en Wit! K. K. ONS ADSPIRANTENTOURNOOI. NZE lezers zullen mij wel willen excuseeren, dat ik hun geen volledig verslag uitbreng van het tournooi. Totaal werden door 12 elftallen 24 wedstrijden gespeeld en 65 doelpunten gemaakt. Q Toch konden wij profiteerend van het feit, dat de afdeeling C reeds cm 10 uur 's morgens begon en door gebruik te maken van de pauzes bij de ééne afdeeling om dan in 'n andere afdeeling 'n wedstrijdje te „Pikken" er in slagen de hoofdzaak van het tournooi op onze bloc nota vast te leggen. Slechts één onderdeel konden we niet volbrengen, n.l. de V.U.C.- adspiranten in actie te zien. De zwartwitte Hagenaars hadden het vorig jaar zoo'n uitstekenden indruk gemaakt, dat wij ons, zoodra het eindsignaal klonk, van den wedstrijd Ajax AZeeburgia, naar het Ned. Bank-terrein spoedden om V.U.C. te zien spelen. De weg er naar toe leidde echter over ons 2e veld en daar waren onze „B"-adspiranten juist bezig D.E.C. dat tegen BI. Wit A gelijk gespeeld had! te kloppen. Hier bleven we even staan, v. Keulen gaf ons juist de leiding en het spel was hier dermate interessant, dat we niet verder kwamen vóór het laatste fluitsignaal weerklonken had en onze boys met 20 een even fraaie als onverwachte zege behaald hadden. Toen was het weer te laat voor V.U.C., want op ons le veld was de beslissende strijd om de le plaats in afd. B. tusschen Ajax en A.V.V. aangevangen. Laat ik echter terugkeeren tot den aanvang van het tournooi, dat waren de wedstrijden in afd. D, tusschen Ajax C, V.V.A. en Swift. Zoo we ooit genoegen hebben gehad van een besluit, dan is het wel de pas laat genomen beslissing, om ook de „C"-adspiranten te laten deelnemen. Wat dit elftal, voor 'n groote deel uit „Pukken" bestaande, heeft gepresteerd, is met de qualificatie „kranig" ter nauwernood beloond. Onze Ajaciedjes-in-zakformaat begonnen Swift met 20 te klop pen, waarna zij ook V.V.A. aan hun zegekarretje bonden en zoo waar als nr. 1 in deze halve competitie eindigden. In afd. A eindigde BI. Wit A, na gelijk spel tegen D.E.C. en 'n overwinning op onze „B" met 31, als nr. 1. Onze „B"-ers hebben het de Zebra's echter niet cadeau gegeven. Nadat de Zebra'tjes de leiding hadden genomen, maakte v. d. Fluit met 'n zeer mooi schot gelijk. Het BI. Wit-doel kreeg het hierna zwaar te verantwoorden. Bij een der BI. Wit-uitvallen be sliste 'n domme terugspeelbal den wedstrijd in ons nadeel en moes ten onze jongens met de 2e plaats tevreden zijn. Afd. B werd gevormd door Ajax „A", A.V.V. en Zeeburgia. Ons team won op besliste wijze van beide tegenstanders. Mooie doelpunten zagen we in deze twee wedstrijden maken, vooral de razend snelle doorbraak van Wijngaarden in de 2e wed strijdhelft van AjaxZeeburgia verdient vermelding. In afd. „C" bekampten drie sterke tegenstanders elkaar: V.U.C., R.C.H. en A.F.C. De blauwzwarte Haaremmers legden beslag op de le plaats, A.F.C. werd nr. 2. Het resultaat was dus dat in den middag Ajax A, Ajax C, BI. Wit en R.C.H. om den len, 2en en 3en prijs kampten en A.F.C., A.V.V., Swift en Ajax B onder elkaar uitmaakten wie den troost prijs mee zou nemen. A.F.C. was hier beslist de sterkste. We zagen de roodhuiden tegen onze B'ers in actie en ondanks het feit, dat ons elftal lang niet „voor de poes" was, zooals trou wens ook uit de verkregen resultaten blijkt, won A.F.C. met 51. Ons eenige doelpunt werd gemaakt door v. Keulen, welke diverse goede wedstrijden in dit tournooi speelde. A.F.C. ging dan ook welverdiend met den troostprijs strijken. En nu de hoofdschotel van het rijk voorziene menu: De slot- competitie tusschen de afdeelingskampioenen. De serie begon goed: AjaxBI. Wit. Zonderling was het gebrek aan enthousiasme beiderzijds, dat zijn we in deze wedstrijden niet gewend. Tot 'n hoogstaand spel kwam het dan ook niet. Hét moment van den strijd was 'n schot van Diepgrond, dat van den onderkant van de lat ketste en daarna weer het veld ingewerkt werd. Onze jon gens beweerden dat de bal „gezeten" had, wij konden het echter niet constateeren en laten in het midden in hoeverre de wensch hier bij onze jongens de vader van de gedachte was. Een puntloos gelijk spel was het resultaat. Als tweede wedstrijd stond Ajax CR.C.H. op het programma. Kranig boden onze pukken weerstand en slechts met 10 konden de Haarlemmers hun de baas blijven. R.C.H.BI. Wit eindigde met 10 in het voordeel van R.C.H. Onze C'ers kregen het toen zwaar te verantwoorden, achtereen volgens tegen Ajax A en BI. Wit A. Ook de vermoeidheid liet nu z'n invloed gelden. Met 08 en 16 werd verloren. De beslissing moest nu in den laatsten wedstrijd vallen tusschen Ajax A en R.C.H. De Haarlemmers waren in zooverre in 't voordeel, dat 'n gelijk spel hun reeds tot bekerwinriaars maakte. Dat voordeel was echter maar schijn, want nu moesten onze jongens winnen en als de zaken zóó staan, dan tappen onze boys uit 'n ander vaatje. Vrij spoedig gaf Diepgrond ons de leiding. De tweede helft gaf eenige fraaie momenten. Een tweede goal bracht ons zoo goed als zeker de overwinning. v. Wijngaarden dwong z'n spieren nog eens tot volle actie. Een scherpe ren dwars door de R.C.H.-verdediging, bracht onzen midvoor tegenover den uitloopenden doelman, een schuiver

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 6