CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX °h Voor de Vlag, Karei Lotsy heeft het goed gezegd; de voetballers trekken nu het veld in voor HUN vlag. Het seizoen begint. Fier wappert de vlag omhoog in den frisschen najaarswind. De jongens doen hun best. Ze hebben succes en weldra zijn ze een doelpunt voor. De vlag waait breed uit en trotsch doen haar kleuren het tegen het zuivere blauw van de lucht. De spelers blikken even omhoog, voelen zich geïnspireerd en wer ken voor alles wat ze waard zijn. Maar ook de tegen standers doen er een schepje op, want ook zij hebben een vlag. Wat zou die druilerig hangen bij een neder laag, als zij in eigen stad terugkeeren. Doch de thuis club voelt het gevaar en fel wordt er gekampt, 't Gaat hard tegen hard de hartstochten worden ontketend. Daar komt een prachtaanval van de tegenpartij en een der aanvallers krijgt een prachtkans. Hij wil schieten, maar daar voelt hij een hevigen trap tegen het been. Hij valt. De kans is weg: het doel der thuisclub blijft ongerept. De strijd is gewonnen maar de vlag is ge schonden. besmet. V 94 Het is ons gelukt en uitgezonderd het laatste kwartier, toen er aan beide zijden enkele onfaire dingen gebeurden door enkele spelers, is het een prettige wedstrijd geweest. Gelukkig is het bij eenige vrije trappen gebleven en ongehavend, met twee punten rijker, keerden wij naar Amsterdam terug. Onze verdediging wias versterkt door Elzinga, die prima gebackt heeft. Als gast was Bieshaar weer eens present, nog altijd eeu beste vertegenwoordiger der oude garde. Piet Vunderinck, die ook weer van de partij was, raakte met Zijn stevige boddy enkele malen in duel, maar dat is hem toevertrouwd. In de voorhoede debuteerde Theo Muller voor de rust niet kwaad en kopte o.a. een voorzet van Moorman onberispelijk in, na de thee echter een stuk minder. Je boddy is niet fit genoeg Theo, trainen boy, dat is de weg. Over het spelverloop het volgende: Wij winnen den opgooi en nemen den sterken wind in den rug; er wordt -behoorlijk gevoetbald en het is van Os, die een voorzet van Moorman in een doelpunt omzet. Wel tracht Hilversum gelijk te maken, maar het blijft bij enkele pogingen en v. Os is weer de man, die onhoudbaar andermaal een voorzet van Moorman benut, terwijl Theo kort voor rust onze derde goal keurig in kopt, weder om uit een voorzet van Moorman. Zooals u haast begrijpen zult, heeft Moorman diverse pracht-voorzetten gegeven, waar dan ook al de door ons gescoorde goals uit ontstonden. Tot aan de rust gebeurt er niets bijzonders meer, maar na de thee heeft het nog gespannen. Onze verdediging werd op de proef gesteld en hield geruimen tijd uitstekend stand, doch als een bal, die al bijna achter was, door een der onzen in het veld teruggetrapt w7ordt, is dit ons noodlottig; een der Hilversummers vangt den bal op en Tan heeft het nakijken. Dit geeft hen moed en binnen drie minuten is Jan ten tweede male gepasseerd. Onze jongens voelen echter niets voor een her haling der vorige week en de verdediging roert zich geducht. Wij werken ons los en de doelman van Hilversum beleeft nog be nauwde momenten. Even gaat het nog al ruw, maar gelukkig is het einde spoedig daar en de overwinning ons; vijf punten uit drie wedstrijden, dat gaat wel. En Zondag Haarlem II thuis; wat zal het worden? W. DE BOIS Jr. BLAUW WIT ffl—AJAX Hl. Het derde elftal speelde 's morgens op Nieuwediep een enthou siasten wedstrijd tegen een zeer goed Blauw Wit III. Vrouwe For- tuna was wel eenigszins met ons, daar de Zebra's een, overigens zéér dubieuse penalty, tegen de paal kogelden. Diepenbeek en Elzinga een extra pluim voor hun zéér hard werken. Uit een zeer goede, door Kant genomen, hoekschop, wist Reis, die zich hoe langer hoe meer als een uitstekenden linksbuiten ontpopt, onzen eenigsten goal te fabriceeren. De straffe, hooge wind maakte grond- voetbal zéér moeilijk, ofschoon het diverse spelers wel aan te zien is, dat zij de lessen van Reynolds geregeld volgen. Vooral Theo Muller is zeer vooruitgegaan, hij maakte den bal soms verrassend mooi vrij en weet zoowel links als rechts een schot te lossen. Kop pig volhouden Boy en vooral sprinten. Waren we voor de rust meestal in den aanval; ook na de rust hielden we uitstekend stand. Bijna lukte het Kant een tweede doelpunt te maken, maar de Zebra-keeper hield dit mooie schot uitstekend. Het laatste kwartier komt Blauw-Wit geweldig opzetten, maar Ajax verdedigt zeer tactisch en captain Dukker bevestigde den vijandelijken scalp aan z'n spreekwoordelijke strijdgordel. J. S. AFTER THE MATCH. BESCHOUWINGEN, v»/ TiT I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 4