CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX "NI J\ 93 In het Adspiranten-tournooi verloren onze boys van de „Reds'* met 51, doch dat sluit nog niet in, dat ook a.s. Zondag de puntjes eigendom van A.F.C. zullen worden. Denk eens aan de wedstrijden Sparta-Excelsior. Voor den Zil veren Bal won Sparta met 61 en voor de competitie speelden dezelfde tegenstanders gelijk. Jullie krijgen het zwöar te verant woorden, maar juist die wetenschap kan jullie sterk maken jongens! Een goed begin is het halve werk, laat Rood-Wit troef zijn Ajacieden! V»/ WEDSTRIJDVERSLAGEN HILVERSUM—AJAX 4—0. De Ajax-aan voer der raadt het best en Hilversum trapt tegen den vrij sterken wind af. Ver komen] ze er niet mede, de aanval wordt onderbroken en de bal volgens alle regelen der kunst aan de Ajax-voorhoede afgegeven. Gedurende 20 minuten is Rood-Wit troef en de Hilversumsche supporters verzoenen zich al met dit feit, dat daar geen spelen tegen is, zoo geraffineerd zijn de storm- loopen op het Hilversum-doel, maar goals ho-maar. Dan bij een aanval op het A,msterdamsche doel maakt van Dijk corner. Deze hoewel laag genomen, komt bij den linksbinnen, die den bal over zijn hoofd haalt, de bal zou normaal over de goal getrapt zijn, maar door een plotselinge windvlaag valt hij in den hoek, waar niemand hem verwachtte. Een zeldzame geluksgoal. Ajax valt bij dezen tegenslag nog verwoedender aan, de geheele halfbacklinie gaat mee naar voren; alles schiet, maar helaas zonder succes. Zelfs liet de Hilversum-keeper den bal achter zich vallen, maar de lang verwachtte, dubbel verdiende goal, bleef uit. Bij een goed doorgevoerde pass van den rechterwing, besloten met een prachtschot, ziet Hilversum zelfs haar voorsprong vergroot. Dan komen onze rechts- en linksbinnen alleen voor den keeper, maar zien nog kans den bal naast te trappen. Rust komt met een achterstand van 20. In de kleedkamer montert Reynolds de spelers op, ze moeten den achterstand uit het hoofd zetten en zich geheel geven en vooral hun spel spelen. Nu, dat deden ze ook, ofschoon den vrij sterken wind tegen hebbende, begonnen zij direct een sterk offensief; doch geheel zonder geluk kan geen wedstrijd gewonnen worden. In Hilversum liet deze zoo onontbeerlijke factor ons in den steek. De rechtsback van Hilversum speelde zelfs eens op zijn keeper terug, doch deze was al naar den anderen hoek geloopen en de bal huppelde netjes in den onbewaakte hoek. Met een van ware doodsverachting getuigende sprong kon de keeper nog den bal corner stompen. Hilversum's voorhoede komt door het opdringen van onze halfbacks gevaarlijk opzetten. Bij een dezer goed opgezette aanvallen van de linkervleugel, doet onze rechtshalf een gevaarlijke mistrap, welke hem vooral door de drie binnenspelers hoogst kwalijk wordt genomen. Eerst gaat onze keeper een paar maal voor den grond en kort daarop genoem de halfspeler. Deze moet zelfs even door onzen trainer opgemon terd worden. Hij gaat echter het veld weer in, doch nu bezet hij de backplaats, daar Van Kol Jurriaans half-back en Van Deyck rechtsbinnen gezet heeft. Dan speelt Van Kol een gemakkelijken bal op de Boer terug, voordat de bal hem bereikt, zakt onzen back in elkaar en blijkt het, dat hij zijn arm tien minuten geleden gebro ken heeft. Hilversum benut deze kans en schiet onhoudbaar in. een zeer goedkoope goal. Piet brengt weer wat leven in de voorhoede en stelt Volkers in staat een goed schot te lossen, wat echter keurig ofschoon tegen de regelen der kunst het veld weer 'inge- stompt wordt. Dan komt Red Peter zijn einde, hij haalt een bal en staat op dat moment voor den Hilversumschen linkshalf, nage noeg op de zijlijn, zet de bal over dezen z'n hoofd, maar de midvoor van Hilversum wilde dit beletten; komt echter een gedeelte van een seconde te laat en treft met zijn volle gewicht onze Pietje van Alles in de flank, met het ongelukkige gevolg een gebroken enkel. Dat de wedstrijd als een nachtkaars uitging behoef ik U niet te vertellen. Hilversum ziet kans nog een vierde goal te maken met een geweldig hard schot. Dan verlaat ook onze midhalf het veld en Ajax speelt met acht menschen een verloren wedstrijd. Wanneer de scheidsrechter tijd fluit heeft Ajax een der zwaarste nederlagen ondergaan en zal voor geruimen tijd twee zeer goede spelers moeten missen. Vraagt men mij, was het zoo'n woesten wedstrijd, dan moet ik neen zeggen. Er was veel wind en de bal werd hoog gespeeld. Vanzelf werd er veel gesprongen; tot aan die fatale mistrap was het een gewone wedstrijd. Daarna zijn er bedreigingen geuit, die meestal zoo'n vaart niet loopen, maar hier zeldzame nadeelige ge volgen hadden. F. S. AJAX IIA.F.C. II. Onze eerste thuiswedstrijd heeft niet dat resultaat opgeleverd, wat wij ons zoo graag gedacht hadden. Voor de rust is er vrij behoorlijk gespeeld en liep het ons niet tegen; de tweede drie kwartier echter was het mis; speelden wij slecht en Vrouwe Fortuna was overgeloopen. Onze verdediging was verzwakt door een zonderlinge vervan ging van Diepenbeek, wat niet gunstig werkte, terwijl verschillende andere spelers ook niet hun beste spel speelden. Daar staat tegenover dat Wim Addicks best op dreef was en J. Martens ook dik in orde en v. Os, door zijn stevige boddie, eenige gevaarlijke situaties voor het A.F.C.-doel deed ontstaan. Onze tegenpartij heeft een uitstekenden wedstrijd gespeeld en A.F.C., als tweede klasser, heeft een puik stelletje reserves. Om een 41 achterstand in een gelijk spel om te zetten, al loopt het mee, is altijd een fraaie prestatie en was ten zeerste verdiend. Na dit vrij uitvoerige overzicht in het kort het verloop der match. Na een tiental minuten is het Vogel, die onze score opent; even hierna als onze doelman den bal heeft, wordt hij netjes ge torpedeerd en het is gelijk. Wij weten echter nog voor de rust, ik meen haast door Heins, Addicks en v. Os den stand op 41 te brengen. Het laatste doelpunt ontstond uit een keurige soloren van v. Os. Na de thee waren de rollen omgedraaid en A.F.C. grootendeels in den aanval. Uit een schermutseling ontstaat A.F.C.'s tweede doelpunt. Even hierna een cornerbal, die tegen Addicks arm belandt, penalty en het is 43. We weten vervolgens stand te houden, tot dat eenige minuten voor het einde A.F.C.'s linksbuiten een tam schot inzendt, waar Jan gracieus overheen duikt en de stand is 44. Even nierna klinkt het eindsignaal en verlaten wij tamelijk on voldaan het veld. A.F.C. echter nogmaals: het was kranig. HILVERSUM II—AJAX II. De nederlaag van het eerste de vorige weeken twee onzer beste spelers door enkel- en armbreuk voorloopig uitgeschakeld, wat kan men dan beter doen dan trachten met je reserve-elftal zien te winnen van de reserves der overwinnaars van je eerste.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 3