IT j CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 87 =S0 wijl Wolff een corner veroorzaakt. Doch dan valt D.F.C. aan. Keurig combineerend gaat het op de Boer af, doch de Smit besluit met achter doel te plaatsen. Ten Have snelt langs Mookhoek, maar vindt Litz op zijn weg. De aanvallen der Ajacieden zijn gevaarlijk en een schitterend schot van Van Reenen wordt door Born even fraai corner gewerkt, waarna D.F.C. den bal op brengt; van Kol trapt het leder corner. De Bruijn redt door op Born terug te spelen en dan gaat het gebeuren. Weer breekt van Dam door, via Lebret belandt het leder bij Dragt, die met een uit stekend geplaatst schot de Boer passeert (01)» Nauwelijks is weer begonnen of de Boer moet weer handelend optreden. In deze periode wordt D.F.C.'s rechtervleugel te veel losgelaten. Ruisch lost van groo- ten afstand een kogel, de Boer is op zijn post en stopt schitterend. Ajax klemt de tanden opeen, na eenig^ hoekschoppen spant het geducht voor het Dordtj: doel en angstig dicht vliegt het leder bij Born's heilig dom. Ten slotte zorgt Wolff voor opluchting. Van Dam plaatst scherp voor doel, de Boer vangt het leder goed op, waarna Ajax weer op Born afstuift, de Bruijn redt op werkelijk schitterende wijze. Ajax is in de meerderheid, maar de Dordtsche ver dediging schittert. Een goed schot van de Smit scheert de lat en een van Dragt ondergaat hetzelfde lot. Het spel staat op hoog peil en van beide kanten worden goede aanvallen ondernomen. Een prachtig opgezette D.F.C.-aanval loopt op niets uit, doordat van Dam dicht bij het doel naast schiet. Aan beide kanten wordt hard gezwoegd voor een doelpunt, maar het blijft uit. Rust 0—1. Vol spanning gaan we het tweede gedeelte van den strijd in. Ajax treedt overrompelend op. Litz redt, Wolff trapt weg, Piantoni volgt zijn voorbeeld, het is een be leg van je welste! D.F.C. raakt ingesloten en we ver wachten ieder oogenblik een doelpunt. En warempel, het lukt bij Ajax. Schetters onderbreekt een D.F.C.- aanval en speelt het leder naar zijn voorhoede. Van Reenen zet krachtig door, Jurriaans neemt het leder over, een knal Born grijpt tevergeefs en het is 11! Een oogenblik later juicht en danst de menschen- massa en werpt Ajax zich vol vuur in den strijd. Een schitterend schot van Strijbos verdient vermelding. D.F.C. is er momenteel uit, van Reenen schiet van groo- ten afstand over. Langzamerhand zakt Ajax weer af en raakt het spel meer verdeeld. Het goede kopwerk van van Deijck valt op in de Amsterdamsche achterhoede. Na qoed werk van Ruisch plaatst van Dam den bal V hoog voor doel, Schetters is er evenwel vlug bij om het gevaar af te wenden. Als Lebret een vrije kans krijgt, komt zijn schot in de buurt van het standbord terecht. Nog 20 minuten zijn er te spelen. Born keert schitte rend een lastig schot van Volkers, Mookhoek zendt den bal verder weg, waarna Ruisch precies in de Boer's handen mikt. Een heftige schermutseling volgt hierna voor het Amsterdamsche doel, van Kol brengt op het laatste oogenblik redding. Een keurig schot van Lebret stompt de Boer corner het gevaar is nog niet geweken, want even later wordl de bal hard ingeschoten en als de Boer gepasseerd is voorkomt een Ajax-been een zeker schijnend doelpunt Technisch zijn de aanvallen van beide partijen uitste kend, maar voor doel faalt van Reenen nogal eens. Als Ruisch heeft naastgeschoten, volgt er weer zoo'n fana tieke Ajax-aanval, Jurriaans zet voor, van Reenen staal op twee meters afstand alleen voor Born, maar schiet nog over! Nauwelijks zijn we dit angstige oogenblik te bovei of aan den anderen kant krijgt de Smit een mooie kans, als tegenbeleefdheid schiet hij den bal naast. Ajax wil winnen, met volle kracht stormen ze nog eens op Born's veste af, de Dordtenaren staan pal en het blijft bij het eene goaltje van Jurriaans. Het laatste gedeelte van den strijd is D.F.C. nog eens aan het woord, de Boer is echter uitstekend op dreef en ten slotte komt het einde met een gelijk spel, verkregen na een mooien fairen strijd. Bravo Ajax, bravo D.F.C.! Oprechte Haarlemsche Courant.) Den E.D.O.-reserves viel de eer te beurt het com petitieseizoen op het terrein aan de Kleverlaan te mo gen openen. Het was prettig voor hen, dat zij meteen tegen het geduchte Ajax II in het veld kwamen. Met een kern van oudere spelers als Martens, Addicks, Du bois, Vogel, waarbij jonge talentvolle spelers zich waar dig aansluiten, kwam Ajax ook ditmaal uitstekend voor den dag. Steeds heeft Ajax beter gespeeld dan het rammelen de E.D.O.-team, waar zelfs behalve de kunde ook nog de wil bij enkele spelers ontbreekt. Daaraan is de warmte niet vreemd. Enfin, Ajax speelde een vlot positiespel, dat de E.D.O.-verdediging zeer veel werk bezorgde. Een 20 voorsprong met de rust was een welverdiende belooning voor de Amsterdammers. En toch had de situatie qe-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 9