r 86 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Ik heb getracht het groote belang van opstellen in het backspel aan te toonen. Het is mijne meening dat backs met een juist begrip niet meer onder den nieuwen regel hebben te vreezen als onder den ouden. Punt I. Bij het aanvallen van den buitenman altijd naar buiten werken, nooit naar binnen. Punt II. Als vlak bij goal vrije schoppen worden gegeven, moeten de backs onmiddellijk in de goal gaan staan. Punt III. Een pass langs den grond naar zijn kant- half is van voordeel bij het afwenden van gevaar. Punt IV. Backs moeten nooit ingooien, dat is de plicht van den kant-ihalf. Punt V, Backs moeten nooit dribblen. Punt VI. Wegwerken naar de vleugels is een uit stekend motto voor ieder lid der verdediging. e :jr WAT ANDEREN VAN ONS ZEGGEN tjt Het Algemeen Sportblad van Dordrecht.) AJAX—D.F.C. 1—1. Een gelijk spel als ouverture. Een uiterst spannende ontmoeting. D.F.C. opende het seizoen met de verre reis naar de hoofdstad, om Ajax in de Meer partij te geven, en dat hebben onze stadgenooten hem kranig gelapt. De Dordtenaren spelen in Amsterdam gewoonlijk hun beste spel en van dien regel is gisteren niet afgeweken. Ajax bleek eveneens goed ingespeeld en zoo kregen we een mooien wedstrijd te aanschouwen, met een punten- verdeeling tot resultaat. De uitslag geeft de verhouding goed weer, al verknoeide van Reenen kort voor het einde voor Ajax de kans op de overwinning door alleen voor Born staande, nog over te schieten; de Dfordtsche harten herademden. Maar ook Ajax „zwijnde" toen de Smit op enkele meters van de Boer nog naast schoot. Uit technisch oogpunt stond de wedstrijd op hoog peil, zoowel Ajax als D.F.C. leverden meermalen knap werk. De fout der Amsterdammers was, dat het spel in de voorhoede te kort werd gehouden en daarmee heeft men tegen de Bruijn en Litz geen kans. Bovendien werd den Dordtschen rechtervleugel te veel vrij spel gelaten; van dien kant dreigde steeds het gevaar en het eene doel punt kwam daar ook vandaan. De verdediging van Ajax herstelde zich na een weifelend begin kranig, de lange van Deijck viel op door zijn goede kopwerk, van Kol was goed zonder meer. In de middenlinie viel de Boer op door zijn afnemen, de veteraan Schetters blies nog een hartig woordje mee. In de voorhoede der Ajacieden viel het spel van Van Reenen danig tegen, behoudens eenige goede schoten bleven zijn prestaties beneden het middelmatige. De aanvalslinie speelde wel goed samen, maar de Dordtsche verdediging was in prima conditie. Born keepte even dat het een lieve lust was en ranselde ver schillende knallen uit zijn doel. De Bruijn en Litz vorm den een hechte verdediging, waarop de zuiverste Ajax- aanvallen afstuitten. Over de middenlinie zijn we even eens voldaan. Vooral Wolff als centerhalf was een openbaring, zijn aangeven langs den grond en het openen van het spel was uitstekend verzorgd. Hij is snel en beschikt over de noodige ausdauer. Mookhoek als kanthalf verrichtte goed werk, even als Piantoni. In de voorhoede viel het tactische spel van Dragt en Ruisch op, wiskundig zuiver wisten deze twee spelers de aanvallen dikwijls op te bouwen en van Kol c.s. hadden al hun krachten noodig daaraan weer stand te bieden. Lebret zwoegde hard en stichtte door zijn krachtig spel nogal eens verwarring. Van Dam vormde met Ruisch den gevaarlijken vleugel, terwijl de debuteerende de Smit vrij zwak was. Het veldspel ging wel, maar de voorzetten zijn nog niet van het goede soort. Intusschen zij opgemerkt, dat een binnenspeler niet een twee drie in een linksbuiten kan worden her vormd. Beide ploegen doelpuntten eenmaal. D.F.C. in de eerste en Ajax in de tweede helft. Nu eens was Ajax, dan was D.F.C. aan het woord, zoodat de strijd buitengewoon spannend verliep en het publiek leefde geheel mee. Ten slotte gaf de uitslag de verhouding goed weer. De belangstelling was groot, circa 20.000 menschen omzoomden het Ajax-veld bij dezen eersten competitie-wedstrijd. Thans gaan we over tot De Wedstrijd. D.F.C. verschijnt met: Born (d), Litz en de Bruijn (a), Mookihoek, Wolff en Piantoni (m.), van Dam, Ruisch, Lebret, Dragt en de Smit (v.). Ajax: de Boer d.van Deijck en van Kol (a), den Boer, Andriessen en Schetters (m.), Jurriaans, Volkers, v. Reenen, Strijbos en ten Have (v.). Aanstonds zetten de Amsterdammers een krachtig offensief in. Born stopt een schot van Van Reenen, ter-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 8