T CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX TJn v.u.c. V 83 In de „Notenkraker" troffen we het volgende aardige stukje aan: 1 SEPTEMBER. Wij hebben allen wel van die gedenkwaardige data in ons leven, die telkenjare met vreugde of vrees tegemoet gezien worden. Voor den een is het de verjaardag van zijn schoonmoeder, voor den ander die van de koningin. Voor den voetballer is deze datum: 1 September! Dat is, om het zoo maar eens uit te drukken, de verjaardag van de geharnaste clubliefde. Wij hebben dus weer kort geleden dien dag in alle blijmoedigheid gevierd en toen we van het feest terugkwamen, verlangden we al weer naar het volgende. Om u de waarheid te vertellen, bemerkte ik het pas op het einde van den dag. Wij hadden heerlijk in het zonnetje zitten bakken op het knusse veldje van A.F.C. en waren juist zoover, dat wij eenigs- zins lodderig naar de verbijsterende woorden van den H.B.S.-praeses „hingen", zooals mijn vriend het populair uitdrukte en die, om het in gewone taal te zeggen, weer voor een vol jaar van 365 dagen in het harnas der clubliefde geslagen zijn. Begrijpt gij het? Zij zitten voor een jaar vast aan de vereeniging, waarvoor zij dien dag gespeeld hebben. En zij kunnen er niet van af, tenzij. Want onder amateurs is alles mogelijk. C. H. GEUDEKER Jr. ytr ONS ADSP1RANTENTOlIRNOOI. Zondag a.s. om 10 uur beginnen de wedstrijden om den Zilveren Adspirantenbeker, uitgeloofd bij ons Ajax - D.F.C. Nog een spelmoment. Cliché welwillend afgestaan door „De Revue der Sporten" luisterden, die de goeie ouwe Zilveren Balwedstrijden en zijn meest- democratische commissie lichtelijk trachtte om zeep te brengen, toen mijn vriend, die een cynicus is, de volgende opmerkelijke woorden tot mij sprak: Ze hangen! Met een breed gebaar wees hij daarbij op de verzamelde schare voetballers, die rond de snoeptafel stonden en met begeerige oogen al het uitgestalde lekkers monsterden. - Ze staan, zei ik, eenigszins verbaasd en ook een beetje boos cm de schromelijke onwaarheid, die zoo doorzichtig in zijn woor den stak. Ze han-gen! herhaalde hij waardig. En toen, tergend langzaam, haalde hij zijn zak-agenda te voor schijn en hield mij den datum voor: 1 September. Is het vandaag 1 September of niet? Er was geen ontkennen mogelijk. Welnu, dan herhaal ik: ze hangen! Toen ging me een lichtje op. En ik keek meewarig naar de vier-en-veertiq slachtoffers, die 25-jarig bestaan door de dames der Bestuurderen. De wedstrijden worden op ons veld aan den Middenweg gespeeld en zullen den geheelen dag duren. Ongetwij feld zullen vele Ajacieden aanwezig zijn om de Benja mins van de verschillende vereenigingen te zien strijden om het kostbare kleinood. R.C.H. BI. Wit Zeeburaia Deelnemers A.F.C. D.E.C. Swift A.V.V. A.V.V. Ajax A B O M. J. KOOLHAAS, Secretaris.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 5