\r~ J 82 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX en de fraaie zilveren beker! verdedigen tegen diverse sterke tegenstanders, o.w. BI. Wit, R.C.H., V.U.C., het zal dus een interessant beeld geven van de sterkte der jeugdelftallen der verschillende clubs. Onze boys zijn momenteel bekerhouders en zullen dat naar wij hopen blijven. Mag ik de Ajax-leden opwekken voor zoover zij niet zelf moeten spelen of het eerste in Hilversum gaan aanmoedigen, Zondag a.s. een bezoek aan het Ajax- terrein te brengen en eens wat belangstelling voor het jeugdvoetbal aan den dag te leggen? Het is belangrijk en interessant, probeert U het eens! Zoo mogelijk zullen we in dit nummer een volledig programma afdrukken. kwartier is het spel vrij onbelangrijk; geleidelijk komen onze jongens wat beter op dreef en weet Addicks na goed combineeren onze eerste goal te scoren. Dit succes prikkelt E.D.O. en diverse pittige tegenaanvallen vol gen, waarbij hun linksbuiten onfortuinlijk is als een prima schot tegen den binnenkant der paal ketst en vervolgens het veld weer inspringt. Onze jongens zitten ook niet stil en het is Vcgel, die een goede pas weet te benutten en onze tweede goal netjes inschiet. Even hierna rust. Na ons lekker opgefrischt te hebben (wat was het warm!), vol goeden meed weer begonnen. E.D.O.luid aangemoedigd door een kleine schare enthousiasten, wil den strijd forceeren. Onze verdedi ging krijg', het druk en het is hun linksbuiten, die thans na een 10-tal minuten een prachtschot inzendt, wat doel treft. Dit gaf de E.D.O.-menschen moed, maar onze jongens zetten de tanden op elkaar cn spelen nu hun beste spel. Diverse uitstekende aanvallen volgen en het is Addicks, die de kroon op het goede werk zet, door een prachtvoorzet van Kuipers netjes in te koppen. Wij spelen nu een gewonnen spel en Vogel per mitteert zich zelfs de luxe, een penalty naast te trappen. Ajax - D.F.C. Onze verdediging in actie. Cliché welwillend afgestaan door „De Revue der Sporten" E.D.O. II—AJAX II. Na een paar slecht door ons gespeelde oefenwedstrijden, was dit onze eerste competitie-match. Gelukkig zit er een gunstige kentering in ons spel, wat ons dan pok twee punten opleverde tegen een matigen tegenstander. Met nog enkele kleine wijzigingen brengen wij een vrij behoorlijk Ik Elftal in het veld dit seizoen, dat, als het wat ingespeeld raakt, het wel zal doen. Na deze kleine inleiding iets over den wedstrijd. Als cm tegen half drie de aangewezen scheidsrechter niet aan wezig is, zal de Heer Pigge, lid van E.D.O., na wederzijds goed vinden den wedstrijd leiden, wat genoemde heer op strikt eerlijke wijze gedaan heeft. Om half drie wordt afgetrapt en het eerste Verflauwen doet de strijd echter niet en enkele Heeren kijken elkaar eens nijdig aan, wat heusch niet noodig is. Gelukkig is het nogal los geloopen en als de scheidsrechter voor het laatst fluit, was alle nijdigheid spoedig gezakt. Nog enkele opmerkingen. Een onzer trapte na; laat dat, je trapt je zelf en je club. Een ander mannetje loopt f der match als een kwade haan tegen iedereen te kakelen wat den geest niet bevordert. De jongens deden allen hun best en feuten maken we allen, ook het kwade Haantje. Dan zitten we met twee goede rechtsbacks, maar niet één goede linksche, wat erg jammer is. En tot slot jongens, zullen we trachten de volgende match te winnen, niet waar? Wr DE BOIS Jr.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 4