T ==a) CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 81 uitte. Onze captain zag zich toen tot z'n schrik genood zaakt behalve z'n voetbal- ook z'n oratorische talenten te toonen. Ook dat kwam in orde en het is voor onze derde elftallers een in alle opzichten geslaagd uitstapje geworden. Voor de competitie was het begin minder fortuinlijk. Door diverse omstandigheden kwamen wij met 'n sterk gehavend elftal uit en verloren met 51 van Spar taan II. Volgens de inlichtingen welke ons verstrekt werden was dit resultaat, behalve aan onvolledigheid, ook te wijten aan te weinig onderling verband en wat erger is! aan laksheid van enkele spelers. In dezen wedstrijd werd een penalty aan Ajax toe gekend, door den doelman van Spartaan gestopt. De scheidsrechter verklaarde van een nieuwe regeling voor het nemen van de strafschop niets te weten en deelde tevens mede dat Hij niets te maken had wat de kran ten schreven". Dit standpunt is juist voor zoover het kranten" betreft. Anders wordt het evenwel als het officieel orgaan van den N.V.B. De Sportkroniek van een wijzi ging der spelregels melding maakt en dat is in dit geval gebeurd. In de Sportkroniek van Donderdag 12 Sept. 1929 is het volgende bepaald: ,,De doelverdediger mag op een willekeurig punt van zijn doellijn staan, doch hij mag, nadat hij zich heeft opgesteld, zijn voeten niet verplaatsen voordat de strafschop is genomen. Indien hij dit doet en de strafschop wordt gemist, moet de scheidsrechter de schop laten overnemen". De referee welke dus Zondag j.l. den wedstrijd Ajax IIISpartaan II leidde, was dus niet geheel ,,bij" op het gebied van de spelregels. In dezen wedstrijd had het stoppen van de penalty op niet reglementaire wijze, geen invloed op de te be halen winstpunten. Ware dat wel het geval geweest dan zou onze captain hebben moeten protesteeren en de schop na den wedstrijd overgenomen moeten worden. Het is ons echter onbegrijpelijk dat een official van den N.V.B. van een- dergelijke veel besproken en be schreven reglementsverandering niets zou afweten! Ajax IV debuteerde op het Nieuwediep-terrein tegen het vierde elftal van de Zebra's. De puntjes werden broederlijk gedeeld. In een eenigszins zonderlinge opstelling werd de eerste helft uitgespeeld en verkreeg BI. Wit IV een 20 voorsprong. In de rust werd de opstelling grondig herzien en met succes, de tweede helft leverde twee doelpunten op, resp. van Brink en Botschuyver, zoodat één van de twee punten in de wacht gesleept werd. De A.V.B.-competities zijn nog njet begonnen. Ajax V is echter reeds in actie geweest en speelde een zeer goeden wedstrijd tegen A.V.V., dat met 122 de Ajax superioriteit moest erkennen. De voorbereiding en oefening van de jeugdelftallen is reeds sedert weken in vollen gang. Diverse keeren troffen de junioren- en adspiranten-elftallen elkaar in onderlingen strijd. We zullen hopen dat de resultaten in overeenstemming zullen zijn met de voorbereiding. Wat de Adspiranten betreft zal dat spoedig blijken. Zondag a.s. vindt n.l. het Ajax adspiranten tournooi plaats. De Ajax-elftallen A en B zullen onze kleuren De opening van het V oetbalseizoen. Koning Voetbal sleept den „Geboeiden" toeschouwer mN zich mee.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 3