M 80 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Het gedeeltelijk uit vorm zijn van onze halflinie werkte natuurlijk ongunstig op de prestatie van de voorhoede. Dat het tekort echter niet alleen op reke ning van middenspelers kan geschoven worden, bewees de rechterwing, welke ondanks de goede steun van den Boer slechts 'n matig spel te zien gaf. Het zwaartepunt, zoowel figuurlijk als werkelijk! van ons elftal ligt ontegenzeggelijk in de verdedi ging en daarom zal men o.i. goed doen de voorhoede zooveel mogelijk als zoodanig intact te laten, d.w.z. de binnenspelers zoo weinig mogelijk als noodhulp-verde digers te gebruiken. Anders vervallen we allicht weer in een van ouds bekende kwaal: sterke, verdediging, doch 'n voorhoede welke te weinig goals maakt om de wedstrijden te winnen. Als de juiste wijze van haar indeeling gevonden wordt, dan deelen we den twijfel van den overzichtschrijver van de Sportkroniek, of Ajax al of niet 'n hoofdrol" zal spelen, geenszins, integendeel dan zijn wij er van overtuigd dat 'n plaats in ieder geval aan den top van de ranglijst ons deel Zeil worden. Het tweede elftal trok naar de Spaarnestad om E.D.O. II te bekampen. Het vertrouwen in onze reserves was niet groot. De gespeelde oefenwedstrijden waren tengevolge van de vele invallers allen mislukt. Zelfs Captain de Bois, anders de reinste optimist, verklaarde vooraf reeds met één punt tevreden te zijn. Onze reserves hebben echter de tanden op elkaar gezet en met een ongeoefend elftal waarin twee rechts- en geen linksback als speelde één er van natuurlijk wel op die plaats! werd een 31 overwinning be vochten. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar het desbetreffend verslag van onzen medewerker. Ajax III heeft onze vereenigng vertegenwoordigd bij de feestelijke opening van Sparta-terrein te Schagen en heeft dat niet op halve wijze gedaan. Met 91 legden onze jongens beslag op den uitge loofden beker. Zoowel binnen als buiten de witte lijnen maakten onze jongens onder leiding van captain Duk- ker zoo'n goeden indruk dat het bestuur van de feest vierende vereeniging er zich in diverse speeches over

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 2