STANDARD F. C.-AJAX 0-5. j 75 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX te houden. Bij Sportclub wordt te veel op links ge speeld, hetgeen een groote fout is, want aan deze zijde wordt niets gepresteerd. De weinige ballen, die Nagels krijgt, worden daarentegen alle benut. Bij een snellen aanval scoort Ajax no. 3. Het Sport club-team wordt even wakker, doch door onbenullig spel blijft succes uit. Tegen het einde van de eerste helft worden enkele goede aanvallen door rechts op gezet, doch het gelukt niet het Ajax-doel te vinden. Half time komt met den stand 30 voor Ajax. Vermeld dient nog, dat in de eerste helft De Boer een bal, die hij op de outlijn inhaalde, juist langs het verlaten doel schoot. Na de rust is de vleugel FrölichNagels weer in tact, terwijl Veldkamp Sr. centervoor speelt. Nu gaat het beter. Een fraaie aanval van Frölich en Nagels wordt gevolgd door een voorzet van laatstgenoemden, waaruit Veldkamp onhoudbaar inschiet. Nauwelijks een minuut later is het echter 41. Weldra maakt Veldkamp er echter 42 van, door te profiteeren van een foutief teruggespeelden bal. De wedstrijd heeft nu een interessant verloop, doch langzamerhand komt Ajax weer sterk in de meerder heid. Wanneer het 52 is voor Ajax, is de moed er uit bij de zwarthemden. Successievelijk wordt nu de stand opgevoerd tot 29. De wedstrijd werd in de allerbeste verstandhouding gespeeld, en door den heer Reefman uit Hengelo tot tevredenheid van beide partijen geleid. Een leuke reis en mooie overwinning, Zouden we al dadelijk de goede opstelling gevonden hebben? Een onvergetelijke kleedpartij. Een trip naar Luik is voor Globetrotters als de Ajacieden een peuleschil, en reisverhalen kunt U dus niet van mij verwachten. We hebben, als gebruikelijk is, groote boomen opgezet, gebridged en geklaverjast, en daar schrijver dezer zéér slechte kaarten kreeg en des-niet-altemin zéér aanvallend te werk ging, liep dit uitstapje bijna op een financieele debacle voor hem uit. Gode zij dank, kon ik ,,de punten-bill" te grazen krij gen vóór zij opgemaakt was, en „toevallig'' ,,wat kan het soms tochten in zoo'n waggon hè", kon ik van deze gezegende zucht zóó profiteeren dat dank zij een geopend portier-raampje m'n edele-metaal-voorraad intact bleef, en met groot lef kon verklaren, dat wat mij betrof de tegenpartij er met ,,een paar biertjes" af kon komen. Ta, 't is een weet, zei Buziau. We arriveerden 's avonds om elf uur te Luik, eenige Bestuursleden der Standard F. C. verwelkomden ons en brachten de Ajax-schare naar het zeer mooie en groote Hotel d'Angleterre, waar we een uitstekend souper gereed vonden. Na nog een straatje om en een kleintje koffie, zochten we al vlug de bedden op. 's Morgens maakten' we een mooie auto-trip door de Ardennen. Dat het daar bizonder schoon is weten de meesten Uwer wel, 't was alleen jammer dat het flink motregende. Gelukkig hadden we een gesloten wagen, die helaas wat nauw uitviel, maar daar er vele makke schaapjes in een hok gaan, was het toch wel gezellig. We lunchten om twaalf uur, hamsterden wat likeur en cigaretten, die daar belangrijk beneden pari staan, en stonden om precies drie uur op het zeer mooie Standard-terrein. Het veld is omgeven door hemel- hooge sintel- en steenbergen, terwijl onder ,,de ground" steenkolenmijnen zijn. Twee Belgische grensrechters stonden reeds gereed, terwijl de eveneens Belgische arbiter tegen „Debois", die voor ons zou vlaggen, be zwaar maakte. Daar het een vriendschappelijke wed strijd was, leek dit ons wel vreemd, maar 's lands wijs 's lands eer, dachten we maar. Het gras was helaas veel te hoog en daar het 's morgens flink geregend had, slibte de bal geregeld door. Juist even voor het begin- signaal brak het zonnetje door. De eerste twintig minuten geeft een mooie open partij voetbal te zien met wisselende kansen. Technisch is Ajax in de meerderheid, terwijl de Standard sneller, forscher, maar ook veel onbesuisder speelt. We notee- ren een mooie door ten Have genomen hoekschop, een fijne throug-pass van Volkers naar Strijbosch, die links de Back neemt en in een beweging door, rechts inschiet. De Standard-keeper, die overigens niet zoo n safe indruk maakte, stopte dit verradelijke schot uit stekend. De scheidsrechter, wiens beslissingen soms allerzonderlingst waren, kende Ajax een vrije schop toe, die door Strijbosch hard ingekogeld werd, maar natuurlijk niet telde. Direct hierop veroorzaakt Van Kol een vrije trap, maar de Boer is zoo waterdicht als z'n asbest en vangt klemvast. Volkers laveert nu keurig door de vijandelijke verdediging, de bal gaat via van Reenen naar Strijbosch, van Strijbosch naar Volkers, Wim zeilt om de back heen, geeft hem dan keurig over naar de vrijstaande van Reenen, die maar voor het in schieten heeft, maar het bruine monster suist meters naast de paal. De Belgen komen nu nog een beetje vuriger opzetten, maar Van Kol en Van Deyck zuiveren met lange trappen en onze voorhoede, goed gesteund door de hardwerkende halflinie, wórdt steeds weer aan het werk gezet. Vooral ten Have en Volkers vallen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 9