Voorloopige mededeeling* De Clubavonden beginnen Vrijdag 4 October a*s* in de Bovenzalen van „De Nieuwe Karsseboom". De Clubavond-Commissie „De Nieuwe Karsseboom". 't Komt dit jaar dik in orde* De Clubavond-Commissie M. SMIT G. DE JONGH J. SGHOEVAART. J 't Komt dit jaar dik in orde* M. SMIT G. DE JONGH J. SGHOEVAART. SPORTCLUB—AJAX (2—9). Ofschoon ik zelf een uitgebreid verslag over dezen wedstrijd geschreven had, leek het mij niet onverstan dig een persbroeder uit Twente (Twentsche Dagblad Tubantia) aan het woord te laten. Het doet een club man goed als er in het „vijandelijke kamp" op deze manier over ons gesproken wordt, en ik vertrouw dat dit een aanmoediging voor ons team zal zijn op deze wijze voort te gaan. Js. Debacle der thuisclub. Sportclub heeft gistermiddag in het G. J. van Heek park van Ajax een lesje gehad, dat den zwarthemden nog lang zal heugen. Met niet minder dan 92 werden ze ingemaakt. En dat op eigen terrein! De oorzaken der debacle zijn gemakkelijk aan te wijzen. In de allereerste plaats ontbrak in het Sportclub team de ruggegraat, de halflinie welke uit drie invallers bestond, n.l. Plas, Krijger, De Boer Jr. Dit drietal was te eenenmale onvoldoende. Als kanthalf is Krijger on getwijfeld zeer bruikbaar, doch als spil faalde hij ge heel. Plas gaf herhaaldelijk blijk, dat hij geen juiste kijk op het spel had, terwijl de jonge De Boer, die onge twijfeld wel capaciteiten heeft, veel te langzaam, te „slow" is, zooals men in Engeland zegt. Het was een groote tactische fout, dat men na de rust Veldkamp Sr. niet spil plaatste. Was zulks ge beurd, dan zou de Ajax-score niet een dergelijke grootte hebben aangenomen dan nu het geval was, vooral daar Krijger als kanthalf dan ook veel meer zou hebben gepresteerd. Een tweede oorzaak is het onsamenhangend spel der voorhoede. Nagels was hier de beste, terwijl Veld kamp Sr. eerst als rechtsbinnen en later als centervoor niet onverdienstelijk speelde. Dit laatste kan ook ge zegd worden van Frölich. De Boer was echer totaal onvoldoende, terwijl Gerritsen dit in noq veel ergere mate was. Daar komt nog bij, dat Veldkamp jr., Hagels op minder goede wijze verving, zoodat Stuve het ten slotte alleen niet meer houden kon. Hoe Van Rhijn ook zijn best deed, negenmaal moest hij visschen. Er ging echter geen enkele bal langs hem heen, die houdbaar was. Vele malen heeft Sportclubs nieuwe keeper red ding gebracht; hij is ongetwijfeld een zéér, zeer belang rijke aanwinst voor het elftal. Buitengewoon is ons het spel van Ajax meegevallen, dat op een zeer hoog peil stond. Het was een lust de bijna compleet verschenen Amsterdammers aan het werk te zien, die bewezen dat zij de techniek van het voetbal goed meester zijn. Het is een zeer snelle, eerlijk spelende ploeg, welke een zeer aantrekkelijk samenspel vertoont. Aanvoerder Van Kol was door zijn tactische opstelling en zijn bijna feilloos aangeven de ster van het veld. Vergeten mag echter niet worden, dat Ajax' voor hoede in 't bijzonder, dikwijls vrij spel had, zoodat de Amsterdammers prachtig in de gelegenheid waren te laten zien wat ze in hun mars hadden. Op momenten dat Sportclub beter aanpakte, was echter duidelijk te zien, dat de tactiek van Ajax op afdoende wijze kan worden bestreden. Dit neemt echter niet weg, dat de rood-witte Amsterdammers hier een buiengewoon goe den indruk hebben gemaakt; vermeld dient nog, dat Andriesen Sr., die weer voor de rood-witten uitkomt, ons 'n belangrijke versterking lijkt van de sympathieke hoofdstedelijke ploeg. Over den wedstrijd nog het volgende: Nadat Sportclub in den aanval is geweest, waarbij De Boer buiten bereik van den keeper tegen den paal heeft geschoten, komt Ajax aan het woord. Volkers heeft na een snelle aanval met een onhoudbaar schot succes. Bij een attaqué van Sportclub lost De Boer een schot in den hoek, dat de keeper echter stopt. Nu is Ajax bijna geheel alleen aan het woord en weldra wordt Van Rhijn opnieuw gepasseerd. Aanval op aanval van Ajax' zijde volgt, doch Van Rhijn weet zijn doel schoon V

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 8