fr CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX II al z'n energie en een getrainde body in den strijd wierp, wat zouden wij een overwinningen behalen en kampioen- II schappen oogsten. Enwat zou U Zondag aan Zondag prettig voetballen (is dit eigenlijk niet de bedoeling?). II Help ons dan dit ideaal te verwezenlijken J11 5 SNAPSHOTS. 77 88808i©c§e8§es§es8088©i2cescs8c*s©is©?§©g3ess©s8©sief*c«§03se5§©§se8ie§gessc*ses§©s§eg8c8ses§cg*©s8e8iciscg2cg8©s8e§§es§e8jes88 Overpeinzingen van een Elftalcommissie-lid bij den aanvang van het dertigste seizoen 5 I A Is iedere Ajaxspeler z'n plaats die hem door de Elftalcommissie aangewezen wordt, eens als een promotie Is beschouwde, z'n persoonlijke belangetjes en eerzucht eens achterstelde bij het Vereenigings-belang, en zich met II 88K*iCSS®SJS«8S8IS«ISIie8ie8SeS8SS3eeSe«SeSSeSJe*8eSte«SS8»S«eS$eeS®8S®SSSt»eB®8iee«e«8eS8eae«8e3S®8SSS»SE®SSSS8e88aS»®S88 V»/ O' Het uitstapje naar Luik kan als geslaagd beschouwd worden. Wel liet het weer ons gedeeltelijk in den steek, maar op de stemming had dat weinig invloed. Op de heenreis hebben we ons eenige uren aange naam bezig gehouden met het lezen van de uitstekende artikelen van Wim Volkers in de Sportillustratie, het orgaan van den R.K.V.B., over voetbaltraining en techniek. Zelfs heeft dit een der medewerkers van dit blad aanleiding gegeven in dichtregelen den lof van onzen rechtsbinnen te verkondigen. Ons zal het niet verwonderen Volkers een dezer dagen even lezens waardige artikelen te zien schrijven over cricket, ge zien de schitterende wijze waarop hij een ei ving aan het ontbijt in het 'Hotel d'Angleterre. Jammer dat het ei zacht was en de inhoud terecht kwam in de over hemdsmouwen van onzen International. De catch redde zooal niet het leven dan toch het aangezicht van onder- geteekende. Na het diner Zaterdagavond gingen allen nog een luchtje scheppen. Om 12 uur was het Luiksche „nachtleven" ten einde en konden we naar bed gaan. Een lid der Elftal-commissie en een Bestuurslid die Fr. 200.tegen Hollandsch geld wisselden bij den leider (voor geen geld vermelden wij hun namen) en samen gingen zitten voor een estaminetje, gaven wel aanleiding tot allerlei geruchten, doch uit het feit dat zij den volgenden dag weder Fr. 199.terugbrachten, moeten wij concludeeren, dat zij samen slechts een „postzegel" gekocht hebben! De overhaaste terugtocht naar het station moet men meegemaakt hebben! Ons zal tot het einde onzer dagen het tooneel in de wachtkamer op het perron bij blijven. De stationschef had niet geheel en al ongelijk, de wachtkamer dient om te wachten en niet om naakt te loopen. Piet van Deyck heeft aanleg om monnik te worden, gezien de manier waarop hij „barrevoets" over het perron naar den trein liep. Jammer dat de Standard Club niet sterk genoeg was om de juiste kracht van onze ploeg te meten. Dit staat echter vast dat ons elftal belangrijk sterker is dan in het afgeloopen seizoen. Vooral onze halflinie is er op vooruitgegaan, terwijl van Deyck als rechtsback een openbaring was. De Boer was in vorm en van Kol wisselde goede momenten met zwakke af. In de voor hoede gaf Volkers mooie staaltjes van dribbelen te zien. Als geheel laat deze linie nog te wenschen over, ondanks de 5 doelpunten. Onze dank aan den heer Maurice Dufrasne, ex- voorzitter van de Standard voor de wijze waarop hij ons gedurende ons helaas te kort verblijf van dienst is geweest. De Belgen schijnen verzot te zijn op corners. Mocht de scheidsrechter er een over het hoofd zien, dan ging een ontzettend geloei op: wat ons betreft, had hij er om het publiek te plezieren eenige cadeau kunnen ge ven. Barnsley komt ons, zooals bekend, 8 September a.s. bezoeken. Wij kregen tot op heden steeds bezoeken van Engelsche League Clubs aan het einde van het seizoen, waarbij dan werd gezinspeeld op moeheid etc. wanneer aan de verwachtingen, welke men hier koesterde over het Engelsche spel, niet beantwoord werd. Nu is het Engelsche seizoen pas begonnen en zijn de spe lers in volle training. Barnsley heeft een verleden waarop het trotsch kan zijn! In 1909 bereikte zij voor het eerst de Finale voor de Cup. Zoo ook in 1911 en slaagde zij er in, door een overwinning op New Castle de Cup te bemachtigen. Zij speelt in de tweede divisie en neemt steeds een goede positie in. Barnsley is echter niet rijk en is steeds genoodzaakt, wanneer zij goede spelers heeft, deze te verkoopen, om het hoofd boven water te houden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 11