CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IV _5\l 65 Open brief aan onze Honkballers. vV A'dam 15 Juli 1929. Zeg Joop, hoe staat dat met je mannen? Toont jullie even wat je kunt; Je hoeft toch zoo niet te verliezen, En, nog wel meestal met één punt. We waren juist de laatste jaren Door jullie honkbal wat verwend, En menigeen zei: ,,Och, 't kampioenschap Dat hoort bij Ajax permanent. Ook dit seizoen mag 't zoo niet doorgaan, Een plaats naar boven kan nog wel, Gedenkt, dat steeds eendrachtig willen Dé kern was van 't ,,Ajax"-spel. JAMES. BELANGRIJKE OPROEP. Naast de voetbalsport beoefenen de Ajacieden nog een tweetal zomersporten n.l. honkbal en cricket. Natuurlijk is en blijft voetbal de hoofdschotel, maar zeker verdienen de beide andere sporten toch meer de aandacht dan dat er momenteel aan gegeven wordt. Weinig voetbalvereenigingen stellen hun leden zoo buitengewoon gemakkelijk in de gelegenheid zich gedurende de zomer maanden fit te houden als Ajax. En niet alleen dat gij uw body fit houdt, gij verschaft u tevens menig genoegelijk uurtje door het beoefenen hetzij van beide of één dezer zomersporten. De medewerking van het bestuur is 100 terrein inrichting tip-top, materiaal prima en geen extra contributie. Aangezien het bestuur mij verzocht heeft ge durende de vacantie van onzen cricketleider, den heer Exmann de zaak waar te nemen, doe ik nu speciaal een beroep op jong Ajax om op onze oefenavonden die Dinsdags en Vrijdags van 7 tot 9J/2 uur plaats vinden, eens te verschijnen. Werkelijk jongens, gij doet u zelf en de ver- eeniging een plezier en natuurlijk zijn ook oudere leden welkom. Het tenue van een cricketspeler bestaat uit shillerhemd, flanellen of wit katoenen broek, riem en een paar witte schoenen met rubber zolen. Maar wilt u eerst eens kennis maken met de mooie cricketsport, verschijnt in voetbalklee- ding en als het even kan een paar goedkoope witte sportschoenen. Een groote waarde heeft het cricket voor u vooral als gij ouder wordt. Het voetballen beoefent gij tot een zekere leef tijdsgrens wat voor cricket niet geldt en wat is het niet prettig, dat wanneer gij uit gevoetbald zijt, u op andere sportieve wijze uw lichaam nog lenig houdt. Het Nederlandsch cricketteam telt dikwijls spelers die de vijf kruisjes gepasseerd zijn. Een paar voorbeelden uit onze eigen ver- eeniging. De heeren Grootmeijer en Oudheusden, die zeker al een vijftiental jaren niet meer in officieele voetbalwedstrijden uitkomen, behooren nog on der de beste cricketspelers van ons land. De heer Grootmeijer kwam het vorige seizoen nog voor het Nederlandsch cricket-elftal uit. Jongere Ajacieden, bedenkt toch met deze voor beelden voor oogen wat of gij uzelf reeds nu en vooral later als gij niet meer voetbalt, tekort doet door deze mooie sport niet te beoefenen. Ont waakt en bedenkt wat Ajax op voetbal bereikt heeft, ook in den loop der jaren voor cricket mogelijk is. Ter aanmoediging hebben wij voor deze oefen avonden eenige extra'tjes. Onze beroemde slow- bowler, de Iheer Gehrels zal iederen nieuweling in de gelegenheid stellen eenige zessen te slaan. De heer J. Schoevaart zal demonstreeren hoe of u in den kortst mogelijken tijd den bal uit het veld hit of wat voor onbekenden duidelijker klinkt, ramt. Ook andere verrassingen wachten u nog. Voor de nieuwelingen die op de oefenavonden de beste resultaten behalen zijn eenige prijzen be schikbaar. Ten eerste een cricketbat met geheel rubber steel, iets speciaals voor zwengelaars. Ten tweede, voor hen die in één over 7 wickets neemt een schitterende Dy ons zijden cricketpet met de Ajax-kop hierop geborduurd. En als extra prijs een potje kostbare gockel- hars, merk Exmann met gebruiksaanwijzing, voor den meest belovenden effectbowler. Nu Ajacieden, het antwoord is aan u, komt op den eersten den besten oefenavond en wij zullen u in de geheimen van het edele cricketspel trachten in te wijden. W. DE BOIS Jr.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 9