CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX J 64 over staat dat de score langzaam opliep. Indien de bowlers hun dag niet hebben en er flink op hen geslagen wordt, soit, zet ze dan af. Maar wanneer wij nu zooals Zondag ruim voldoende speeltijd hebben, vind ik het persoonlijk niet noodig andere bowlers aan te zetten die het op goed geluk maar eens moeten probeeren. Nu werden in 7 overs 37 runs genoteerd. Wel vielen er 2 wickets, waarvan één meer geluk was, toch waren zij te duur. Den aanvoerder zou ik daarom in overweging willen geven indien het hem niet naar den zin gaat, pleeg dan even overleg met hem of hen die ook snel opvoeren. Het totaal wordt tenslotte 118. In de dubbele cijfers kwamen Wijs 37, Exman 11, ten Have 27 en Martens met 21 runs. Haarlem opent dan op het bowlen van Oud- heusden en v. d. Bosch. Ook ons bowlen is goed. D.w.z. dat er weinig runs gemaakt worden, hoewel succes voor- loopig uitblijft. Het eerste wicket valt op 34, het tweede op 36. Het derde en vierde op 57. De nummers 6, 7 en 8 slaan dan samen 60 runs bij elkaar. Het Haarlem-totaal wordt tenslotte 145. Een aardig moment uit dezen strijd wil ik nog even no- Ons tweede Cricket team. reeds jaren cricket spelen. Uw prestige zal hierdoor niet in gevaar komen, integendeel. Na dit kleine oponthoud dat niet als een terechtwijzing moet worden opgenomen, maar alleen ten doel heeft over dergelijke voorvallen eens van gedachten te kunnen wisselen, zal ik nog even in het kort het verloop van den wedstrijd memoreeren. Haarlem wint den toss en laat ons eerst batten. Het bowlen is goed doch het openingspaar laat zich voor- loopig niet verschalken. Als zij gescheiden worden is het totaal 46. Haarlem komt dan voor een koopje van 3 bats man af. Oudheusden, v. d. Bosch en de Bois maken samen 9 runs. Ook Pelser verdwijnt spoedig. Steeds zijn er anderen die een debacle weten te voorkomen. Na een goede 37 van Wijs, zijn het thans ten Have en Martens die de score teeren. Iemand die in het spel voor zeer enthousiast bekend staat, is op een gegeven oogenblik in de witte umpire-jas gehuld: op een geval van l.b.w. weet hij zich echter niet te bedwingen, de rechterwijsvinger gaat in de hoogte en het dondert over het veld: „How is that?" De betr. batsman staat even raar te kijken, begrijpt echter volkomen de situatie, kijkt de umpire nog even lachend aan, en verdwijnt naar het paviljoen, overtuigd dat hij werkelijk l.b.w. was. Het terrein was Zondag keurig in orde. Zooals altijd kort gras, maar thans was het veld afgezet met een keurige boundery. Ik meen wel namens de cricketters te spreken wanneer ik hierbij het Ajax-bestuur dank zeg voor deze attentie. R. v. d. BOSCH.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 8