v CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 63 CRICKET. UITSLAGEN VAN WEDSTRIJDEN VAN 7 JULI. nummers wordt uitgezet, speaker Koolhaas neemt de megafoon ter hand. Jack Reynolds treedt op als starter en het spel gaat beginnen. Met veel animo wordt er door de deelnemers om de prijzen gestreden, menig duel om de eerste plaats wordt pas in de laatste meters beslist, de sporti viteit viert hoogtij en geen wanklank wordt ge hoord. De nummers kruiwagen-race voor Heeren en 50 Meter hardloopen voor Dames worden een groot succes en de lachspieren komen haast geen oogenblik tot rust. Vooral de dames doen haar uiterste best om als eerste door de finish te gaan en tot algemeene hilariteit zijn vele valpartijen hiervan het gevolg. Ondertusschen hebben verscheiden Ajacieden de roepstem van Vader „Neptunus" niet kunnen weerstaan en verwisselen het colbertje of toiletje voor het luchtiger badpak. Het duurt dan ook niet lang of een groot contingent rood-witters spartelt in het zilte nat, laat zich drijven op de woeste gol ven of amuseert zich met balwerpen in den grooten haringvijver. De zandlooper des tijds staat echter niet stil en eer wij het weten is het 4 uur en moet de terugtocht naar Alkmaar aanvaard worden. In den trein ontpopt Jan Schoevaart zich als een goed dirigent en de liedjes, Yells etc. zijn dan ook niet van de lucht. In de Harmonie" wordt onder het genot van lavenis brengende dranken, muziek en dans het feest voortgezet, totdat de gong voor het diner aan alle pret een einde maakt. De Heer M. Smit fungeert als tafelpresident en opent met een korte speech het diner. Spreker zegt, dat het hem bijzonder veel genoegen doet, onder de aan wezigen ook eenige oud-leden op te merken, die hiermede blijk geven, nog steeds met de club mede te leven. Vervolgens voeren nog enkele Heeren het woord en dan komt Mr. Koolhaas met de mededeeling, dat er zich in ons midden ook nog een bruidspaar bevindt. Onder luide toejuichingen biedt hij den Heer A. de Wit en zijn toekomstige echtgenoote een bouquet bloemen met rood-wit lint aan en spreekt den wensch uit, dat Arie nog lang het Ajax-shirt zal mogen dragen. Prosit! Onder de bedrijven door speelt de band, dat het een lieve lust is. Mevr. Ziegler doet haar naam als prima cabaretière alle eer aan en de stemming stijgt met de minuut. Het is alweer de klok, die roet in 't eten gooit, want om 8 uur gaat de boot en daar verandert niets aan. Noode nemen wij afscheid van de Kaas-stad en aanvaarden, door vele Alkmaarders uitgeleide ge daan, den terugtocht naar Amsterdam, waar wij 's nachts om half één moede en slaperig, maar vol daan arriveeren. Een woord van warmen dank aan de Heeren Smit, Koolhaas, de Jongh, Roodenburg en Schoe vaart, die dezen tocht organiseerden en al het mo gelijke deden om het een ieder naar den zin te maken, waarbij niets hun te veel was, is hier zeker op zijn plaats. Hulde! F. H. W. de B. Van R. v. d. Bosch kwam bericht in dat hij door omstandigheden niet als mijn plaatsvervanger kan optreden. C. H. W. de Bois, Wijttenbachstraat 56, zal thans van 13 Juli t.m. 14 Augustus als leider dezer afdeeling fungeeren. Ajax Haarlem II. Gewonnen door Haarlem II. met 27 runs. K.N.S.M. Ajax II. Gewonnen door Ajax II. met 26 runs. 7 Juli. Ajax IHaarlem II. Gewonnen docr Haarlem met 27 runs op de eerste inning. Een stap in de goede richting. In mijn vorig wedstrijd verslag schreef ik dat wij voortaan met een volledig eerste elftal zouden uitkomen. Nu, dit is Zondag inderdaad het geval geweest. Dit is verheugend voor hen die nooit een wedstrijd missen. Dit team heeft Zondag niet haar volle kracht kunnen ontplooien. Niettegenstaande wij au grand complet waren, boekten wij toch een nederlaag. De oorzaak hiervan? In de eerste plaats dient men er rekening mede te houden dat wij een goed battingteam tegenover ons had den. De meeningen omtrent de nederlaag loopen nogal uit een. De één meent dat de volgorde van ingaan niet goed is, een ander zegt dat indien Oudheusdén, v. d. Bosch en Pelser inplaats van te zamen 8 een 30 runs gescoord hadden, de uitslag anders geweest zou zijn. M. i. is de nederlaag te wijten aan het veelvuldig wijzigen in de bowlery. Ik geef direct toe dat de eerste wickets niet snel vielen. Daar tegen-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 7