CLUBN1EUWS DEK A. F. C. AJAX (r~- 61 =;\1 dat de wijziging zonder hoofdelijke stemming aangenomen werd. Een zeer goede raad kwam van den heer Hemmen, welke in overweging gaf het reglement zoodanig te veranderen, dat alleen meerderjarigen dus ook eventueel aansprakelijke leden over financieele zaken kunnen meestemmen. Onge twijfeld zal het bestuur dit ernstig overwegen. Dat het heengaan uit het bestuur van den heer Tump, welke zich niet herkiesbaar stelde, algemeen betreurd werd, behoeft geen betoog. De achting welke men algemeen voor hem had, was evenredig aan z'n proporties! Unaniem wilde de vergadering J. Schoevaart weer achter de bestuurstafel. Het slachtoffer schudde eenige minuten achtereen „neen om daarna juist toen hij even uitrustte opnieuw candidaat gesteld en gekozen te worden. Dat de keurig verzorgde verslagen van Secretaris en Penningmeester gewaardeerd werden, behoef ik U zeker niet te vertellen. ADÉ. NASCHRIFT. Een nieuw portie Nevoh. Een Portie Nevoh. Dat lijkt me de beste betiteling voor wat bij elkaar geharkte onzin. In de Sportkroniek van heden (Maandag)-avond lazen we het volgende: AJAX. Het elftal van Ajax zal waarschijnlijk bestaan uit: De Boer of Keizer (doel); Andriessen Sr. of v. d. Put- telaar met Van Kol (achter); Van Dijk, Andriessen Jr. en Schetters (midden); De Natris, Volkers, Van Reenen, Strij- bos en Ten Have (voor). Als men nu maar niet, zooals een jaar geleden, gaat experimenteeren, doch van meet af aan de ploeg intact houdt, dan kan dit elftal, mits met de noodige bezieling ge werkt wordt, een goed seizoen tegemoet gaan. Nevoh. Prachtig! Onze elftallencommissie, pas samengesteld, be hoeft dus niet te vergaderen. Het elftal staat al. Zou de geachte al- en betweter eens willen mededeelen, uit welke ,,bron" hij z'n gegevens heeft verkregenl Als ons dan maar geen adres uit de Noorderstraat toe gezonden wordt! DE BOOTTOCHT. Zondag 30 Juni. Rrrrrrtratelt mijn wekker. Ho!, oude rammelkast, staak je burengerucht, wat is er aan de hand? Hoera, je moet naar Zee en strand! ,,Naar plassen en naar duinen," zingt mijn blikken Tinus verder, hiermede eenige regels uit een gedicht van Tric-Trac aanhalende en meteen dringt het tot mij door, dat het Zondag is en dat om 8 uur de trossen van de Holland" losgesmeten zullen worden. Dus vlug toilet ge maakt, mijn extra-lunch in mijn broekzak en even later hobbel ik met nog 3 Ajacieden in een Re nault. zei U wat?, door de nu nog stille straten van Groot-Mokum naar steiger 5. Hier ligt onze gecharterde steamer feestelijk versierd, met de kampioensvlag in top gereed, om het uitgelezen, maar grootendeels nog niet uitge slapen Ajax-gezelschap in ontvangst te nemen. Klokke 8 uur wordt de loopplank ingehaald en stoomt de Holland", het nog in Zondagsrust ge dompelde IJ op, waar onze photograaf het vertrek op de gevoelige plaat vastlegt. De Hemellichamen hebben blijkbaar de afspraak met de feestcommissie vergeten, want er staat een tamelijk koude wind en de Zon is tot nog roe no where. Maar daarom niet getreurd, we zijn toch immers afstammelingen van de Watergeuzen en die keken in hun tijd ook zoo nauw niet. De leden van den Jazz-band denken er schijnbaar net zoo over en trachten met de succesnummers uit ,,Lucky-boy" en Broadway-melody" de stem ming er in te krijgen. Dit lukt hun wonder wel en voordat Zaandam in 't zicht komt, hebben al velen van den geimproviseerden dansvloer ,,Het hellende vlak" gebruik gemaakt. Als wij de stad der stakende houtbewerkers ge passeerd zijn, wordt de inschrijving voor de onder linge wedstrijden open gesteld. De ijverige com missie-leden hebben hun handen vol om een ieder van biljetten tot deelname te voorzien en afgaande op de vele formulieren, die weer ingeleverd wor den, staat ons veel sportieve strijd te wachten. Een keurcollectie Ajax-ladies wordt gemobiliseerd om de loten voor de tombola aan den man te brengen en aangezien het sterke geslacht het zwakke dito niets kan en mag weigeren, is de voorraad tickets in no-time zoo goed als uitverkocht. Ruim 11 uur meert de Holland" aan de kade te Alkmaar en begeeft de Ajax-familie zich in ver spreide gelederen naar het station, waar de voor ons gereserveerde Pullman gereed staat en voor verdere expeditie naar Bergen aan Zee zorg draagt. Nauwelijks zijn we op het strand gearriveerd, of daar komt zoowaar Moeder „Zon" met haar gou den stralen het feest opluisteren, hetgeen natuurlijk zeer geapprecieerd wordt. De baan voor de loop-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 5