w 60 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IV J van het eerste elftal. Elders in dit blad zult U ons geheel gewijzigde reglement, dat vanaf 19 Juli 1.1. in werking is getreden, afgedrukt vinden, Op de Statuten zal met spoed de Kon. Goedkeu ring worden gevraagd. De verschillende verkiezingen hadden het vol gende resultaat: De Elftallencommissie zal bestaan uit de Hee- ren: J. Roodenburg, F. Schoevaart, J. Schoevaart, J. Hoogland, Th. Brokmann en M. J. Koolhaas, terwijl de commissie voor het eerste elftal zal bestaan uit de Heeren F. Schoevaart, J. Schoe vaart en Th. Brokmann^ Als. plaatsvervangend lid werd aangewezen K. L. de Boer. De Enquêtecommissie zal voortaan bestaan uit slechts 3 leden. In deze commissie werden geko zen de Heeren C. H. W. de Bois, J. de Boer Jr., en M. J. Koolhaas. Tot leden van de Kascommissie werden geko zen: J. H. Lyre, J. Th. de Waal en H. Delsen, terwijl in de clubblad-commissie zitting zullen hebben de heeren: J. J. Grootmeyer, A. L. Desmit en M. J. Koolhaas. Voor afgevaardigde voor de verschillende bonden bleef Koolhaas aangewezen, terwijl in plaats van den Heer J. C. A. Smit, die niet meer voor eene herbenoeming in aanmerking wenschte te komen, als afgevaardigde A.V.B. M. Smit werd aangewezen. Als leiders van Honkbal en Cricket zullen fun- geeren de Heeren J. Roodenburg en J. M. Ex- mann. De Algemeene Vergadering meende, dat de trainingscommissie kon vervallen, daar op de trainingsavonden toch steeds leden van de Elf tallencommissie aanwezig zijn. Jac Reijnolds werd wederom voor een jaar als oefenmeester aangesteld. Put 6. Vaststelling contributie. De contributie werd als volgt vastgesteld: Werkende- en Juniorleden 10.—, vermeer derd met verzekeringspremie. Adspiranten 5. Ondersteunende leden 12. Het voorstel van de Kascommissie: .benoeming van eene financieele commissie" werd teruggeno men, in afwachting van het door het Bestuur te ontwerpen omlijnd plan voor de werkwijze van de Kascommissie. Punt 16 van de Agenda: „Mededeeling van het Bestuur inzake terreinkwestie" had niet veel om het lijf, daar het Bestuur nog steeds door het Ge meentebestuur op sleeptouw wordt gehouden, zoodat van eventueele verhuizing nog geen sprake is. Zoo doorgaande zullen wij het nog beleven, dat de 25ste plaatsing van dit punt op de agenda feestelijk kan worden herdacht. Na de rondvraag, waarvoor ongeveer een zes tal leden waren ingeschreven, bracht voorzitter Schoevaart nog het berichtje van den Heer Hoven in de Sportkroniek d.d. 18 Juli 1.1., ter sprake en bleek dat alle leden zich schaarden (wellicht to.t groote ergenis van Nevoh) achter het Bestuur. M. J. KOOLHAAS. 4*4 'h INDRUKKEN VAN DE JAARVERGADERING. Onze „Algemeene" is behoudens één enkel incident rustig verloopen. Dat enkele incident werd intusschen door een verslaggever van een onzer sportbladen opgeblazen tot „Enkele wanordelijkheden". Na jarenlang z'n naam achterstevoren te hebben geschre ven schijnt bedoelde heer ook de feiten in omgekeerde volg orde te gaan waardeeren. Zoo heeft hij waarschijnlijk uit het feit dat 3 aftredende Bestuursleden bij acclamatie her kozen werden, de conclusie getrokken dat: „Het bestuur verre van populair is". Voor een paar jaren beperkte deze journalist zijn buiten sporigheden tot af en toe wat groote meieren. Zoo erg als deze keer heeft hij het echter nog niet gemaakt. Enfin, onze Globe telt rare kostgangers. Wat de vergadering zelf betreft, groote agendapunten ontbraken ditmaal. De voorgestelde reglementswijzigingen namen wel het grootste deel van den tijd in beslag. Uit de vergadering traden twee figuren op den voor grond, Ons eere-lid Egeman en „het werkend lid Hemmen. Als alle leden eens dat nuchter zakelijk beschouwen van de feiten konden leeren en zich die korte gedegen betoogtrant konden eigen maken! Onze Vereeniging zou er wèl bij varen en vergaderen een volmaakt genoegen worden. „Het" punt van de agenda was wel de voorgestelde wijzi ging inzake de elftallencommissie, het ei van Columbus der voorstellers. De commissie scheen eerst het lot van wijlen Columbus te zullen gaan deelen, n.l. weinig waardeering, doch het feit dat aanvoerder v. Kol en de heer Egeman zich sterk vóór het nieuwe systeem uitspraken, had tenslotte het resultaat,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 4