CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX \r~ - 54 hebben de laatste jaren niet veel verloren en ik geloof, dat we weer beginnen moeten als nieuwelingen met leeren te verliezen. V.V.G.A. III 10— 1—0—4—0—3—1 19 Ajax II 2—11—2—3—7—0—1 26 Het tweede speelde gelijk met het eerste op het Bl.-Wit- terrein tegen V.V.G.A. Dus vlak naast elkaar. Maar daar ik zelf speelde kon ik geen tweede zien, doch af en toe kwam er eentje overwaaien, die je dan vertelde hoe of de stand was, enz. enz. Aan het einde der le innings hebben we er al een paar bij ons. „Jack, we staan achter, met 102. Die lui maakten er 10." Ja, dat was natuurlijk jammer en wij gaven ze de raad mee maar flink aan te pakken. Op een holletje gaan onze Benjamins weer terug en zullen doen wat we ge zegd hebben. Dus aanpakken! Wij spelen gewoon verder, denken niet meer aan een tweede, want we hebben onze handen vol genoeg. Maar het lawaai en geschreeuw, hetwelk uit hun richting kwam, deed je onwillekeurig kijken en dan zag je ze springen als veulens. Even later weer een deputatie. „Jack, we staan voor met 13—11." Nou, zeggen we, weest er maar zuinig op, het zijn nog al mooie getallen. Ongelukkiger kan het al niet." Maar ze hebben vast gehouden en hebben raak geslagen en het eind kwam dan ook met hun eerste overwinning. Jongelui, zoo doorgaan, dat is het beste, dan volgen er meer overwinningen. Zaterdag 22 Juni. Ajax 2—12—1—1—0—2—0 18 Z.R.C. 1— 4—0—5—0—9—1 20 Wat moet ik nu van dezen wedstrijd vertellen. De vorige week hebben we heel ongelukkig verloren met 1 punt en dezen verliezen we met 2 punten, terwijl we het al in ons zak hadden. Kijkt U bovenstaande regels maar na. 145 na de 2e innings. Kijk, als je verliest, goed, één moet er winnen en één moet er verliezen. Maar om te verliezen, als je haast binnen bent, dat is onbegrijpelijk. Laatst schreef ik, dat ook wij nog wel eens een off-day zouden krijgen, nu, we hebben hem al gehad en wenschen er voortaan voor gespaard te blijven. Van den wedstrijd zal ik maar niet veel zeggen, doch er iets anders inlasschen. Er is trouwens niet veel goed ge weest dezen middag. Want uitgezonderd een enkelen goeden slag en het goede catchen van den vanger, beteekende Z.R.C. niet veel en als je daar dan van verliest, is commen taar overbodig. Jan heeft den geheelen wedstrijd geworpen, daar Aat niet aanwezig kon zijn, en hij heeft heele goede met slechte innings afgewisseld. In het begin ging het goed, maar toen kreeg hij een leelijke inzinking. Een eigenaardig werper is het. Hoe dikwijls hem niet gezegd is anders te gaan gooien, weet ik niet meer, het beste is maar niets meer te zeggen. Meestentijds denkt hij nog, dat het gezegd wordt om hem zenuwachtig te maken. Zijn manier van werpen is nu eenmaal fout, daar gaat niets van af. Een knaap met een harden worp, zooals hij heeft, moet goed kunnen gooien. Als er niemand op de honken staat gaat het wel, dan neemt hij kalm zijn positie in en werpt een straffen bal, waardoor hij zichzelf dan ook in de gelegenheid gesteld heeft. Maar zijn er honkloopers dan is het mis. Natuurlijk wil hij de loopers op de honken houden, wil hij positief voorkomen, dat ze ook maar één honk stelen. En om dat nu te voorkomen keert hij zich half om en kijkt naar den honklooper. Dan, terwijl zijn arm reeds de hoogte ingaat, keert hij zich plotseling weer om en werpt den bal weg. Maar dat gaat veel te doorzichtig. De loopers worden te veel in de gelegenheid gesteld te starten en krijgt de catcher dan ook maar een heel kleinen kans een looper uit te maken, daar hij steeds te laat is. Natuurlijk is het grootste bezwaar, hetwelk aan deze manier van werpen verbonden is, wel deze. Wanneer een werper op een dus danige snelle wijze zich wil keeren en er direct bovenop werpen, dan is het vrijwel zeker, dat van de 5 geworpen ballen er 3 wijd zullen zijn. „To face the batsman." Denk hieraan Jan en dan kun je pas goed werpen. En let ten laatste een beetje op je vanger. Op de bewegingen die hij maakt, kijk goed uit of hij je waarschuwt voor één der honken en gooi „wijd", als hij er om vraagt Een vanger kan in de meeste gevallen, een slag vóór hem, beter beoordeelen als een werper en daar moet laatstgenoemde dan van zien te pro- fiteeren. Joop heeft moeten vangen en kon ternauwernood naar het le honk werpen, naar het tweede honk heeft hij dan ook trouwens maar geen poging gedaan. Het was een voudig een treurige middag. Alleen wil ik nog even vertellen hoe het kwam, dat Joop moest vangen. Wim Bakker had weer eens afgeschreven. Of liever, afgebeld. Natuurlijk kan dit voorkomen, maar dan toch niet op Vrijdagavond of Zater dagmorgen. Het is mogelijk, dat er juist den vorigen avond iets tuscshenbeide is gekomen, maar het is nu zeker de derde of vierde keer, dat zoo iets gebeudd. Ik stel me daarom ook voortaan op het volgend standpunt. De aanschrijvingen gaan vroeg genoeg de deur uit, zijn doorgaans uiterlijk Woens dagsmorgens in bezit van de spelers. Wanneer nu een derge lijk geval als boven beschreven weer mocht voorkomen, houd ik mij 't recht voor, den bewusten personen de volgende maal niet aan te schrijven. En daarbij zal dan geen rekening ge houden worden of het een „internationaal" is, of een mindere grootheid. De heeren spelers moeten vooral niet uit het oog verliezen, dat ik óók voor mijn plezier speel, dus óók voor mijn plezier aanschrijvingen schrijf. En hoewel mij geen moeite te veel is om honkbal in Ajax te propageeren, wensch ik toch niet door enkele jonge heeren voor loopjongen ge bruikt te worden. Hiervan nota. Op Zaterdagmiddag jammerde Hendrik weer tegen mij. Wat was hiervan de oorzaak. Er waren door de spelers op Don derdagavond 4 ballen mee het veld ingenomen. En hiervan is er maar 1, zegge één, teruggebracht. Dat is niet in den haak, en hoewel ook dit, ik weet niet hoeveel maal reeds gezegd is, moet het nu maar eens duidelijk in de krant, opdat dan alle spelers het eens goed in hun hoofd kunnen prenten. Het ïs natuurlijk erg aardig om den bal over de tribune te ranselen of iets dergelijks, terwijl dan het aardigste <van alles is, dat, volgens de jongens, er een terreinknecht aan wezig is om die ballen op te zoeken. Maar Hendrik heeft wel

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 8