J CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 53 Helaas, we moeten huiswaarts gaan, Zijn landerig maar zeer voldaan, Het was een leuk gezellig feest, Het is een fijne dag geweest Dit is zoo'n beetje het idéé, Dames Heeren helpt 11 mee De Commissie Mr SMIT. M. J. KOOLHAAS. G. DE JONGH. D. ROODENBURG. J. SCHOEVAART. N.B. De boot vertrekt Zondag a.s. om 8 uur precies van de Ruyterkade, Steiger 5. Toegang wordt slechts verleend op vertoon van diploma. Mocht het weer slecht zijn, dan gaan wij toch, daar we in Alkmaar het groote feestgebouw „De Harmonie" hebben afgehuurd. Voor de wedstrijden zijn reeds prijzen beschik baar gesteld door het bekende Heerenmodemaga zijn H. Repko, Reguliersbreestraat 24; Firma Joh. Jesse, Boek- en Papierhandel, N. Z. Voorburg wal 160; Turmac Sigarettenfabriek; Brockmann; Temmink, enz. HONKBAL. v»/. I r Zaterdag 15 Juni: Blauw WitI Ajax I Deze wedstrijd, welke zoo buitengewoon gunstig begon, is toch nog voor ons verloren gegaan. Als we op het Nieuwe Diep-veld aantreden, blijkt dat Wim de Bois de eenigste is, dien we missen en Jan Stam moet dan onzen veteraan ver vangen. Het is heerlijk weer en allemaal hebben we een reuze zin. Wij worden door Wim Drilling het eerst aan slag gezet en daar deze Wim blijkbaar zijn dag niet heeft als pitcher, vliegen de ballen links en rechts, totdat hij wisselt met Smit, die ons uit krijgt. Met dat al hebben we 8 runs bij elkaar weten te slaan, terwijl wij de Zebra's voor 0 terug sturen. Beide volgende innings hebben de pitchers de over hand en geen enkele run wordt er gemaakt. Aan het einde der 3e innings leiden we met 92. Maar dan gaan wij voor nul aan den kant, terwijl de Blauw-Witters er 4 hebben ge maakt, zoodat ze nog al zijn ingeloopen. 96. Aan het einde dezer innings heeft Aat weer wat last van zijn arm en gaat Joop pitchen. Achteraf bezien had misschien beter Jan in zijn plaats kunnen gooien, maar dit is niet gebeurd. Als dan op zijn werpen 4 runs gemaakt zijn, gaat Aat weer werpen, terwijl alle honken bezet zijn. Het eene ongeluk stapelt zich nu op het andere, want zijn eerste worp gaat zoo hoog boven Bakker uit, zoodat ze onbereikbaar is. Dan gaat het echter weer beter en gooit hij ze uit. Aan het einde dezer innings is dan de stand 119 voor Bl.-Wit. Wij gaan weer aan slag en maken 1 punt. Het zit ons niet meer mee. Het slagwerk in dezen wedstrijd was heel goed, maar het veldwerk was uitstekend, en van beide ploegen kan dit gezegd worden. Wij slaan de laatste innings heel goed, maar onze tegenpartij laat geen bal meer schieten. Ze hebben alles. De volgende innings maken we weer 1 run, terwijl Aat beide keeren Bl.-Wit voor nul terugstuurt. Deze 2 innings waren schitterend van hem. De stand is nu 1111 en we hoopten al dat het tijd zou zijn, maar we moeten het veld weer in, daar er nog een paar minuten over zijn. Dan maar alles of niets. Wij gaan aan slag. Onze kop. Aat het eerst. Een verre slag en hij wordt uitgevangen. Een slecht begin. Dan Henk maar. Hij let goed op. Laat 2 ballen gaan, geeft dan een slag en keihard vliegt de bal weg, welke echter schitterend door den 2en honkman wordt gevangen. Nog één man dus. Joop aan slag. Laat ook 2 ballen loopen, geeft dan een slag ver in 't veld, maar het is een fout slag, want} door den wind draait hij uit. Echter Damman de velder bekeek het als geen fout, hij moet hard loopen om den bal te halen en komt nog net bijtijds om hem in de vlucht te vangen. Wisselen. De Bl.-W. heffen dan vreugdezangen aan, terwijl wij down het veld instrompelen. 3 keien van slagen, en geen enkele man kon ook zelfs maar op het eerste honk komen. Onze laatste kans is nu al heel klein geworden. Als we Bl.-W. voor nul uit krijgen, blijft het een gelijk spel. Maar hun beste lui staan net aan slag. Damman No. 1 en hij doet als goeden slag zijn naam eer aan, want hij geeft den bal een klap, waar we allemaal verschrikt van kijken. Maar Jan Blomvliet als 3e honkman neemt een sprong en de bal zit als gekleefd in zijn handschoen. Doch het is uitstel van excecutie. G. Smit komt aan slag en even later op het 2e honk. Dan steelt hij het 3e honk en terwijl de bal hier goed naar toe wordt geworpen, loopt hij Jan den bal tactisch uit zijn handen. Dan komt Gast aan slag en deze geeft een tik, ver in 't veld. Tonny vangt den bal en laat hem jammer genoeg weer vallen, waarop Smit binnen rent en Bl.-Wit de overwinning bezorgt. In totaal kan ik me niet meer dan 3 of 4 veldfouten herinneren. Jo Kuipers moet evenwel sneller tus- schen de honken worden, hetwelk hem trouwens 2 maal achter elkaar een nul bezorgde. Je kunt bij dit spel nu eenmaal niet hard genoeg loopen, daar moeten we allemaal aan den ken en vooral niet vergeten, dat 1 of 2 runs je precies een wedstrijd kan kosten. Het eind van alles was, dat wij, die zoo'n grooten voorsprong gehad hadden, tamelijk down het clubhuis inkropen, terwijl de Blauw-Witters van vreugde niet liepen, maar zweefden. Het is hun evenwel gegund en hopen wij dan ook den volgenden keer revanche te nemen. Wij

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 7