^1 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX r~ 52 Hoera, we gaan naar zee en strand, Naar duinen en naar plassen, Ik wacht tot Zondag met m'n bad, En zal me daar wel wasschen. Heel Ajax gaat de branding in, En duikelt kopje-onder, M'n paarse badpak ligt al klaar, Het kleurt me zoo bizonder. De grootste moeilijkheden hadden we met „De Bilt" te overwinnen. Die heeren daar bleven maar regen en storm voorspellen, en boomden zéér ge wichtig over „zwaar beneveld", een tijdelijke „de pressie" in het Oosten met kans op „lichte nacht vorst" in het Zuiden. Maar Maandag zou het prachtig weer zijn, luidde hun astronomisch advies. Nijdig hebben we om het „klachtenboek" gevraagd, verontwaardigd hebben wij de stoute schoenen aangetrokken en zijn zelf naar de „Ele menten" gestapt. Relaties hè, relaties! Dat valt anders om de dooie dood niet mee, om die „Hemellichamen" te interviewen. Bij Moeder „Zon" hadden we steekpenningen te offeren, en bij Vader f,Wind" dachten we, dat het donderen werd. Maar toen we bibberend en hakkelend stun telden, dat we voor Ajax kwamen, klaarde geluk kig de horizon op. Moeder „Zon" deed koud en stug, En Vader „Wind" die morde, Maar toen ik 't namens Ajax vroeg, Was 't dadelijk in orde. Allright, ik staak, zei Wind-papa, En Zon-Moe levert hitte, Al wie z'n billetjes verbrandt, Moet op de blaeren zitten. We varen dus onder ideale omstandigheden naar Alkmaar, en het spreekt wel haast vanzelf dat waar onze Yazband paraat, en de balzaal in orde is, de One-step, Boston, etc. etc. hoogtijd vie ren. Onder zang en dans, koffie en de door U zelf meegebrachte extra-lunch (ook aan boord ver krijgbaar) wordt de Kaas-stad bereikt, waar onze „Express" klaar staat om ons te Bergen aan Zee af te zetten. Een speciaal stuk strand is voor het V gezelschap gereserveerd, waar direct de onderlinge wedstrijden aanvangen, die zich zeer zeker in den smaak van alle deelnemers zullen mogen verheu gen en waar onze Hof-photograaf „Desmit" eenige leuke club-momentjes op de gevoelige plaat zal vastleggen. Hierna hopen we tijd te vinden voor een uurtje „gezamenlijk" zwemgenot. Voor de „Dames" zoowel als voor de „Heeren" hebben wij een groote tent neergezet, zoodat wij U drin gend op het hart drukken, vooral Uw badpak niet te vergeten. Niets is prettigersportiever, eetlust- opwekkender, dan een heerlijk frisch zeebad, voor al daar we dan tevens in de gelegenheid zijn, de Heer en-deelnemers aan het nummer „zak-loopen" van dichtbij aan te moedigen, daar dit nummer, als het maar eenigszins kan, in letterlijken en fi guurlijken zin, „in het water moet vallen". Kom Dames, overwin Uw schroom, Heusch, 't is een openbaring, Dan is de zee vol zee-banquet, En Ruitjes zonder haring. Heel Ajax plast een ronde-dans, Het zal U best bevallen. Wij zorgen voor wat Oostenwind, Dus water zonder kwallen. Noode nemen wij afscheid van het strand, en heerlijk opgefrischt stappen wij weer in onze ge reserveerde tram, die ons weer naar Alkmaar te rugvoert en wel naar De Harmonie. De eige naar heeft ons beloofd z'n beste beentje voor te zetten, om de dorstigen te laven en de hongerigen te spijzigen. Vanzelfsprekend vermelden wij nog even, dat het diner alleen door Ajax gefinancierd wordt, terwijl de consumpties door de deelnemers zelf betaald moeten worden. Hier is de Yazband weer present; tijdens het diner worden de behaal de prijsjes den overwinnaars uitgereikt, en tegen half-acht gaan we weer aan boord en laten ons kalm huiswaarts kabbelen. Tijdens den terugtocht organiseeren wij nog een vroolijke tombola, waar schitterende prijzen, o. m. een Ford, een compleet huiskamer-ameublement, een eet- en thee-servies enz. enz. voor aangekocht zijn. Tegen half-elf meldt de „Kraaienwacht"MOKUM IN ZICHT en hopen wij U de verzuchting te hooren slaken:

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 6