CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX J\ 7' 50 SAMENSTELLING BESTUUR EN COMMISSIES IN HET AFGELOOPEN SEIZOEN: Bestuur: F. Schoevaart, Voorzitter. M. Smit, Vice-Voorzitter. M. J. Koolhaas, Secretaris, Oranje Nassaulaan 81. Tel. 25005. A. L. Desmit, 2e Secretaris. J. Oudheusden, Penningmeester. G. de Jongh, 2e Penningmeester. S. Tump, J. C. A. Smit, C. H. W. de Bois, Commissarissen. 9 Enquêtecommissie: C. H. W. de Bois. M. Smit. M. J. Koolhaas, Secretaris, Oranje Nassaulaan 81. A. A. Bogaard. J. de Boer Jr. Elftallencommissie: H. Hordijk. J. Pelser. J. Hoogland. S. Tump. R. Vunderink. Th. Brockmann. Reserve: H. Delsen. J. C. A. Smit, Secretaris, Tugelaweg 18, Tel. 53353. Clubbladcommissie: J. J. Grootmeijer. A. L. Desmit. M. J. Koolhaas. T rainingscommissie: A. J. de Kruyff. F. R. Rutte (overleden). M. L. Wesling. M. Smit, als Bestuurslid. Adspirantencommissie: M. Smit. A. L. Desmit. J. C. A. Smit. Commissaris van materieel: C. H. W. de Bois. Clubavondencommissie: Nog te benoemen door het Bestuur. Kascommissie: J. Westrik Sr. J. Westenberg. K. L. de Boer. Honkbal: J. F. Smit. Cricket: J. M. Exmann. Afgevaardigde W.E.K., West. District, K.N.A.U.: M. J. Koolhaas. Afgevaardigde A.V.B.: J. C. A. Smit. '»V CRICKET. E -105 23 Juni: U.V.V.—Ajax 155- gewonnen door U.V.V. met 50 runs op de eerste innings. Onder begunstiging van uitstekend voetbalweer trokken wij naar Utrecht om een cricketwedstrijd tegen U.V.V. te spelen. Wij waren natuurlijk ook thans weder volledig, d.w.z. wij hadden elf spelers Oudheusden, Martens en ten Have ontbraken op het appel. Niettegenstaande deze ge duchte verzwakking zijn wij er nog goed afgekomen. U.V.V. gaat eerst batten op het bowlen van v. d. Bosch en Wijs. Reeds in den eersten over krijgt Pelser een vangkans, welke niet benut wordt. Deze kans was uiterst moeilijk. Wijs heeft het eerst succes. 110. Ook Exmann, die voor Wijs gaat bowlen maakt een slachtoffer. 220. v. d. Bosch heeft voor- loopig geen succes. In 17 overs werden slechts 20 runs op hem geslagen. Alles ging rakelings langs en over het wicket. U.V.V. gaat intusschen rustig door met het verzamelen van runs. Vooral de jonge Pino, deze speler is pas 14 jaar, staat keurig te batten. Telkens wordt het scoringsbord gewijzigd, de 304050 6070 en 80 gaan op, zonder dat er een wicket valt. Daarna krijgen wij eindelijk weer een korte pauze. Nummer 3 verdwijnt op een totaal van 90 runs. Ebt geeft weer moed. Thans gaat het iets vlugger, dank zij het keurig fielden van de Bois op point. 4104. Andere bowlers, de Bois, Roo- denburg, F. Schoevaart, v. d. Bosch, Exmann. Ho, maar. En thans hebben deze bowlers meer succes. Het wordt dan 5126, 6 voor 133; 7 voor 136; 8 voor 140 en 9154. Het totaal van U.V.V. wordt tenslotte 155. Niet minder dan 6 U.V.V.'ers werden gevangen, 4 door de Bois, 1 door Vunde rink en 1 door v. d. Bosch. Alzoo werden wij met ons niet te sterke battingteam voor den taak gesteld om 156 runs te maken voor een over winning. Het begin is nogal hoopvol. 124, 237. Wijs en v. d. Bosch voeren dan de score op tot 72. Het wordt dan 491. Maar wat wij verder te aanschouwen krijgen is eigen lijk niet vermeldenswaard. De overige 6 wickets vallen voor 6, zes heele runs. Met inbegrip van 6 extra's werd ons totaal 105. Ongetwijfeld hadden wij met een volledig eerste elftal een gunstiger resultaat bereikt. In de dubbele cijfers kwamen: Wijs 40, Pelser 11, v. d. Bosch 20, de Bois 13 not out. Onze bowlingcijfers waren: v. d. Bosch Wijs Exmann Roodenburg de Bois F. Schoevaart 4—28 1—19 2—37 1— 5 2—37 0—12 In de volgende wedstrijden hoop ik dat Ajax eens zal toonen waartoe zij in staat is. Wij komen dan steeds met een volledig eerste elftal uit. R. v. d. B.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 4