(r 48 CLUBNIEUWS PER A. F. C. AJAX Art. 6. 3e al, te lezen: Het entreegeld a 2.50 voor Werkende-, Junior- en Adspirantleden moet voldaan worden bij opname van het diploma. Art. 7. te lezen: Werkende-, Junior-, Adspirant- en Ondersteunende leden verbinden zich voor het vereenigingsjaar. Art. 9. 2e al. als volgt te lezen: Bereikt een Junior-lid den leeftijd van 18 jaar, of een Adspirant-lid den leeftijd van 16 jaar, dan wordt door het Bestuur beslist of hij tot werkend-, respectievelijk Junior-lid kan worden over geschreven. Art. 11. te lezen: Zij, die niet als lid worden aangenomen, kunnen zich voor het loopende vereenigingsjaar niet weder als lid doen voorstellen. Art. 12. Twee maanden wijzigen in: een maand. Art. 13. als volgt te lezen: Ontzetting van het lidmaatschap heeft plaats in de volgende gevallen: a. wanbetaling; b. het spelén buiten vereenigingsverband zonder toestemming van het Bestuur; c. wangedrag; d. het schaden van de belangen en/of goeden naam der vereeniging, hetzij door zekere handelingen, hetzij door nalatigheden, hetzij door lijdelijk verzet. Art. 14. als volgt te lezen; In de gevallen, vermeld in art. 13 sub. a. en b. geschiedt de ontzetting door het Bestuur. Wanbetaling is aanwezig, indien een lid bij aangeteekend schrijven door het Bestuur tot betaling gemaand, op den achtsten dag na dagteekening van het re?u der Posterijen zijn schuld niet heeft voldaan. In de gevallen, vermeld in art. 13 sub. c. en d. heeft het Bestuur het recht een lid, dat zich aan een dezer feiten schuldig maakt, voor bepaalden tijd te schorsen. Het Bestuur kan aan de Algemeene Vergadering voorstellen een dergelijk lid van zijn lidmaatschap te ont zetten. Een besluit tot ontzetting behoeft 2/3 der uitgebrachte geldige stemmen. Het Bestuur is verplicht, bedoeld lid tot bijwoning dezer Algemeene Vergadering uit te noodigen, en hem aldaar gelegenheid te geven, zich te vèrdedigen. Art. 15. te lezen als volgt: Van schorsing en royeering wordt kennisgegeven in het officieel orgaan der Vereeniging, of, indien dit er niet is, op de wijze, door het Bestuur te bepalen. Een geschorst lid verliest voor den duur der schorsing alle rechten aan zijn lidmaatschap verbonden, doch behoudt zijn verplichtingen. Art. 16. bijvoegen achter 9: meerderjarige stemgerechtigde leden. Art. 21. e. voor den Penningmeester te wijzigen: 3 handteekeningen vereischt van het Dagelijksch Bestuur. 4. 2e al. als volgt te lezen: Hij stelt de Kascommissie in de gelegenheid zijne boeken en bescheiden te laten onderzoeken. Hij mag geen grooter bedrag dan een duizend gulden 1000.onder zijne berusting hebben. Het meerdere zal bij een door het Bestuur aan te wijzen bankinstelling te Amsterdam moeten worden gedeponeerd. Art. 24. 2e al. als volgt te lezen: Eere-leden mogen op hun verzoek een Bestuursvergadering bijwonen. Zij hebben een adviseerende stem. Art. 27. 4e regel wijzigen leider Athletiek in: leiders aanverwante sporten enz. Bijvoegen: Aftredende Bestuurs- en Commissieleden, uitgezonderd Kas-commissieleden, zijn ambtshalve can- didaat. Candidaten voor Bestuurs- of andere functies moeten minstens 5 dagen voor de Algemeene Vergadering, in welke in de vacature voorzien zal worden, schriftelijk aan den Secretaris worden opgegeven door tenminste 10 leden. Art. 30. bij staken van stemmen enz. als volgt te lezen: Bij staking van stemmen over zaken in Algemeene Vergade ringen beslist het Bestuur. Bij staking van stemmen over zaken in Bestuurs- of Commissievergadering beslist de Voorzitter. Art. 31. leeftijd van 17 jaar wijzigen in 18 jaar. 3e regel achter stem laten vervallen: en kunnen tot geen enz. Art. 32. te lezen: Bij toetreding als Werkend-, Junior- of Adspirantlid is men een entreegeld van 2.50 verschuldigd. Hiervan zijn uitgezonderd Junior- en Adspirantleden, die tot het werkend lidmaatschap overgaan. Voor contributieregeling leze men art. 21 sub. 4. Art. 33. te lezen: De wijze van betaling der contributiën van Werkende-, Junior-, Adspirant- en Ondersteunende leden wordt op de Jaarlijksche Algemeene Vergadering bepaald. Art. 34. te lezen: De bedragen der bijbehoorende diploma's, recht van toegang gevende voor dames en kinderen onder de 14 jaar worden eveneens op de Jaarlijksche Algemeene Vergadering vastgesteld. Ieder donateur kan ten hoogste 1 dames- respectievelijk kinderdiploma aanvragen. ART. 37. Als volgt te lezen: De Elftallen worden bij den aanvang van elk seizoen gekozen door eene Commissie, be staande uit 7 niet officieel spelende werkende leden, inclusief een Secretaris, welke door de Algemeene Vergadering zal gekozen worden. In deze Commissie zal minstens één Bestuurslid gekozen worden, dat dan als Voorzitter fungeert. Daarboven wordt een plaatsvervangend lid gekozen, dat bij ontstentenis van een der leden in de Commissie geplaatst wordt. Deze commissie kiest uit haar midden 3 leden, die belast zullen zijn met de samenstelling van het eerste elftal. Deze commissies hebben gedurende het geheele seizoen zitting voor eventueele veranderingen in de elftallen en worden bij den aanvang van elk speelseizoen vervangen door andere commissies. Bovendien wiordt bij den aanvang van het seizoen eene Bestuurscommissie benoemd van 3 leden, die het

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 2