Foto van onze elftallen CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX J (Z~ 46 HONKBAL. 18 Mei. Quick 1Ajax I 1538. Wanneer we zoo den uitslag bekijken, is waarschijnlijk de eerste opmerking die de lezer maakt, dat de honkballers weer een zacht kostje gehad hebben. Niets is minder waar dan dat. Als ik begin te vertellen, dat we zonder Bogaard en Kuipers zijn, verandert het wel even, hoewel Quick zonder Vrij speelde. Als invallers speelden Jan Stam en Piet Vun- derink. Laatstgenoemde was direct bereid ondergeteekende uit den nood te helpen. Waarvoor dan nogmaals bedankt. Quick stuurt ons als bezoekende vereeniging het eerst aan slag en we kunnen er niet meer maken dan 2, waarop onze tegenpartij er 3 maakt. Deze eerste innings is dan de eenigste waarin Quick heeft voor gestaan. Achtereenvolgens maken wij tot aan de 7e innings 15 runs en Quick heeft bij het ingaan dezer innings 14 runs. We gaan voor het laatst aan slag en beloven elkaar het hout er flink op te leggen, maar als we 2 runs! gemaakt heb ben zijn reeds 2 spelers uit. Maar dan hoogstwaar schijnlijk heeft het vermoeid worden van den Quick-pitcher er een groot aandeel in gehad, want de ballen vliegen nu alle richtingen uit. Wim de Bois houdt dan van variatie en slaat een home-run, terwijl Henk, die niet voor hem wil onderdoen, er direct bovenop ook een slaat. De runs volgen elkaar maar steeds op, totdat Piet het mooi genoeg vindt en zich uit laat gooien. Deze innings leverden maar liefst 23 runs op, ons totaal brengende op 38 runs. Quick gaat dan nog eens aan slag, maar een double-play en een goede vang van Elzinga en het is afgeloopen. Ajax IIQuick II 1137. De eerste wedstrijd van het tweede is geëindigd met een groote overwinning der Quick-menschen. Nu wisten we vooruit wel dat we zouden verliezen, daar het allen spelers zijn, die heel weinig of in het geheel nog niet gehonkbald hebben. Laat ze de volgende maal ook maar verliezen, dat geeft allemaal niets. Eerst wat wedstrijden spelen, zoodat de regels er goed inkomen, ze elkaar gaan begrijpen, en dan gaan we spelen. Het wordt mettertijd een goed negental, dat geloof ik zeker. Thumann blijkt een keeper te zijn en in Pareren krijgen we een goed pitcher, verder Stam, v. Aalst, Wijting en Horstmeijer, luidjes die een goede worp hebben en keurig vangen. We vertellen nu niet meer van dit team, maar over een maand, als ze zijn ingespeeld, dan zullen we het tweede eens onder de loupe nemen. Hoewel er steeds nieuwe spelers bijkomen, heb ik er nog niet genoeg voor een derde negental. Waar blijven ze?? De honkballers gelieve, zoo het mogelijk is, op te geven wanneer zij met vacantie gaan, zulks met het oog op het competitie-programma. Gaarne zou ik de berichten zoo spoe dig mogelijk ontvangen. De wedstrijden om den Zilveren Bal, waaraan ons tweede als houdster van den Bal mede doet, worden gehouden op Zondag 9 Juni in Haarlem. Daar de loting mij nog niet bekend is, valt hier thans niet meer van te zeggen. OVERZICHT. Hoewel er nog niet veel gespeeld is, zijn toch de uitslagen der gespeelde wedstrijden voor ons niet onvoordeelig te noemen. Eerst klopte Quick in Haarlem de club van dezen naam, hetwelk claar altijd een lastig tegenstander is. Daarna klopten wij zelf Quick, terwijl Blauw Wit voor ons Zondag j.l. de deur toe doet, door in Haarlem maar liefst met 353 te verliezen. Hierdoor zijn wij weer de eenigste zonder ver- liespunten, wat wij natuurlijk dan wel in hoofdzaak te dan ken hebben aan het afmaken onzer tegenstanders onderling. Het is nog niet veel voorgekomen, dat reeds na 2 of 3 wed strijden de meeste clubs verliespunten hadden. Het zou nu in de lijn liggen, dat het ons Ajacieden eengszins naar het hoofd steeg door al die onverwachte voordeeltjes, maar we zullen trachten zoo kalm mogelijk te blijven, want wij zelf zullen ook nog wel eens een off-day tegenkomen. De stand der le klasse was 26 Mei j.l.: Gesp. gew. verb punt. gem. Ajax 2 2 0 4 2. Concordia 3 2 1 4 1.33 Blauw Wit 2 1 1 2 1. Quick 2 112 1 Haarlem 3 1 2 2 0.66 Z.R.C2 0 2 0 0.— Wedstrijdprogramma der maand Juni. Zaterdag 15 Juni: Blauw Wit 1Ajax 1. Ajax 2—V.V.G.A. 3. Zaterdag 22 Juni: Ajax 1Z.R.C. 1. 29 Juni is dus een vrije dag. Vcor het verdere dezer maand reken wij evenwel iederen Zaterdag op hen, daar het geen makkelijke maand is. We zullen nog geen luchtkasteelen gaan beschrijven, wanneer evenwel deze maand achter den rug is weten we meer. Mogen wij honkballers, de geheele Ajax-familie. verzoeken dit programma over te nemen, of wel te bewaren, waardoor het onze geachte familieleden mogelijk zal zijn ons met hunne bezoeken te vereeren. Wij zullen het zeer op prijs stellen. JACK. Het bestuur wilde een foto laten maken van al onze elftallen die dit seizoen in de Com petitie zijn uitgekomen. H. H. Spelers worden beleefd verzocht Vrijdagavond 21 Juni a.s. des avonds om zeven uur in CLUBCOSTUUM op ons veld aanwezig tc ziJn- M. J. KOOLHAAS, Secretaris.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 8