r J CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 45 iv: werk verricht. Het bewijs is thans wel geleverd dat wij heusch niet tot de zwaksten behooren. Als volbloed cricketter spijt het mij daarom zeer dat wij niet steeds met de sterkste ploeg uitkomen. Indien men werkelijk gegronde reden heeft om weg te, blijven, fiat, maar schrijf dan ook tijdig af, dan kunnen er maatregelen getroffen worden voor reserves. Wij spreken dus af, dat wij voortaan met de sterkste ploeg uit komen. De resultaten zullen dan niet uitblijven en wij eindi gen op een eervolle plaats. 2 Juni Ajax IU.V.V. Gewonnen door Ajax met 54 runs op de eerste innings. U.V.V. die dit seizoen in de tweede klasse uitkomt, ver scheen niet met het sterkste elftal. Het veldwerk van deze ploeg, waarin veel jong bloed schijnt gekomen te zijn, was niettegenstaande het natte veld uitstekend. Eén feit geduren de den wedstrijd deed niet sympathiek aan. Toen er n.l. op een appèl verschil van meening was, stond Martens buiten zijn crease over het geval mede te praten. Toen Groenedaal, nadat de batsman not out was gegeven, zijn over voortzette, was Martens waarschijnlijk nog zoo in het geval verdiept, dat hij er geen erg in had dat hij buiten zijn crease stond. Zonder eenige waarschuwing werd hij toen gestumped. Hoewel zulks volkomen reglementair is, is het toch in de cricketwereld niet gebruikelijk dat men op een dergelijke wijze een einde maakt aan iemands innings. Het was geen ideaal cricketweer. Geen zon, regen en wind en een nat terrein. De U.V.V.-ers waren echter nu eenmaal hier en wilden ook spelen. Exmann tosst dus en U.V.V. wint. Tot ons aller verwondering gaan zij eerst fielden. Wijs en Exmann openen. Reeds spoedig heeft D.V.V. succes. Ex mann verdwijnt het eerst, 16. Ook v. d. Bosch heeft een kort leven. Op den eersten bal wordt hij gevangen, 26. Voorwaar geen bevredigend begin. Daar wij echter bij Ajax geen bepaald openingspaar op volgorde van ingaan hebben zegt dit nog niet veel. J. Pelser en Wijs zorgen er dan voor dat de gezichten niettegenstaande het triestige weer eenigszins opklaren. Vooral Pelser neemt het bowlen ge ducht onder handen en de score stijgt dan ook snel. Met 30 runs achter zijn naam moet hij tenslotte het Paviljoen opzoeken, 352. Ook Wijs, met een kostbare 20 runs moet spoedig dit voorbeeld volgen. W. de Bois doet zoo als altijd kalm aan, evenals zijn partner Gehrels. Dikwijls ging het zelfs te kalm. Kalmte en overleg bij runnen is goed, maar men moet het niet te ver doorvoeren. Wij staan niet alleen op de mat om te batten maar ook om te zorgen dat er runs komen. Er zijn er bij ons niet veel die goed kunnen runnen. Over het algemeen wordt er te veel gekeken of de bal een fielder passeert. Het gevolg hiervan is natuurlijk dat men te laat start. Zoodra de bowler den bal heeft losgelaten, moet men zijn actie reeds beginnen. Vooral voor zwaarlijvige personen zooals Gehrels is dit van veel nut. Nu werd Gehrels (11) het slachtoffer en ging run out, 589. Martens kreeg geen gelegenheid om te batten door het hierboven omschreven geval, 689. J. Schoevaart doet kalm aan, doch komt toch nog in de dubbele cijfers en blijft not out. W. de Bois wordt achter het wicket gevangen na een verdienstelijke 24 runs. K Schoevaart en Vunderink maken dan samen dubbel blank terwijl van Deyck na één run gemaakt te hebben ook kan verdwijnen. Met inbegrip van 8 extra's aan byes en 6 aan wilde balls sluit onze innings op een totaal van 121 runs, alzoo een behoorlijk totaal, daar wij het zonder ten Have en Oudheusden moesten stellen. v. d. Bosch en Exmann gaan dan bowlen. Ook thans blijkt eerstgenoemde weer moeilijk te bespelen. In 10 overs waarin hij 3 wickets nam werden slechts 12 runs op hem geslagen. Exmann had deze keer geen succes. Waarschijn lijk was de natte pitch niet geschikt voor zijn bowlen. Hij liet zich door Gehrels vervangen die reeds spoedig succes had. Ook Wijs wordt nog aangezet en nam in 2 overs 2 wickets voor 2 runs. Intusschen speelt zich nog een merkwaardig geval af. v. d. Bosch bowlt en de Bois op point wordt in de gelegenheid gesteld een vang te doen, hij maakt geen fout en de batsman kan verdwijnen. De volgende batsman komt in en precies hetzelfde geval. En nu Wim, wordt er al geroepen, nu ook de derde. En nu doet zich het zeldzame geval voor dat dezelfde fielder met 3 opeenvolgende ballen even zooveele vangkansen krijgt. Ook de derde bal is voor hem bestemd. Hij krijgt de bal in handen doch kan hem niet houden. Jammer hè Wim, dit had een aardige hattrick kun nen zijn. Wijs neemt dan het laatste wicket ook al door een vang van de Bois. Viermaal werd in het scoringboek ver meld „caught de Bois". Onze bowlingcijfers waren: v. d. Bosch 6—18. Exman 034. Gehrels 19. Wijs 2— 2. Thans heeft het eerste elftal 4 wedstrijden gespeeld: 2 verloren en 2 gewonnen. Wanneer wij nu verder met ons sterkste elftal kunnen uitkomen, bereiken wij zeer zeker een eervolle plaats. En nu wachten wij op de verdere ver richtingen van het tweede elftal. Nu het eerste elftal vrij is kunnen zij een aardige ploeg in het veld brengen. Dit moet ook het geval zijn indien het eerste elftal wel moet spelen. Hoe komt het toch, dat er bij een vereeniging als Ajax, met zooveel leden, zoo weinig belangstelling bestaat voor cricket. Vooral de jongere generatie, voelt die niets voor cricket? Zij zal zeggen, wij kennen het spel niet. Dit is toch geen bezwaar om van Uwe belangstelling blijk te geven. Er zijn altijd wel spelers die U gaarne volkomen omtrent ons spel willen inlichten. Het is speciaal voor voetballers een pracht gelegenheid om gedurende de zomermaanden fit te blijven? Daar ik persoonlijk nog niet voldoende ben ingewerkt doe ik hierbij een beroep op mijn medespelers die reeds zoo lang lid zijn van Ajax en die door hun diverse functies zoo uit stekend in de gelegenheid zijn, propaganda te maken voor de cricketsport. Kan ik op aller medewerking rekenen? HOW IS THAT?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 7