r 44 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX J Met slechts 11 runs achterstand wilden we nog een kansje wagen, de Bois 11, R. v. d. Bosch 27, droegen het hunne er toe bij dat ons totaal thans 73 werd. Jammer was het falen van Gehrels, die gisteren met Ajax II tegen de K.N.S.M. 50 runs scoorde, het heden niet verder dan 4 runs per innings bracht. Volgens zijn zeggen was zijn groote teen ziek, 't kan zijn. Wie nu denkt dat Ajax weder het veld introk met nog anderhalf uur speeltijd teneinde te pro- WIM ANDERIESEN Welkom in onze gelederen. beeren A.C.C. II voor 60 runs uit te gooien, onmogelijk was dit niet geweest, in aanmerking genomen dat in hun eerste innings van 90 runs W. Sanders er alleen 37 scoorde, die vergist zich. Er waren n 1. een paar Ajax-„spelers", het was intusschen ruim 6 uur geworden, die liever op tijd thuis wilden zijn. Opmerkelijk dat het laatkomers waren. Onder de gegeven omstandigheden moest ik dan ook gewonnen geven. J. M. EXMANN. Ajax IVleermuizen I, De eerste ontmoeting. Het is ongetwijfeld een keurige prestatie geweest om de Vleermuizen, die wij toch zeker als de sterkste tegenstan ders in onze afdeeling kunnen beschouwen, op overtuigende wijze te slaan, vooral wanneer wij in aanmerking nemen dat wij het zonder Oudheusden moesten stellen. Vleermuizen wint den toss en laat ons eerst batten. De Bois en Exmann openen. Laatstgenoemde kan spoedig verdwijnen. 114. Ook ten Have en v. d. Bosch houden het niet lang uit, 331. Wijs, die ook in vorige wedstrijden blijk heeft gegeven ge schikt te zijn voor het eerste elftal, heeft er goed het oog op. De eerste drie partners die hem gezelschap komen hou den, verdwijnen weer spoedig. Slechts één run weten zij aan het totaal toe te voegen, 748. Het ziet er alzoo donker voor ons uit. Nummer 9, Martens, schijnt er zin in te heb ben. Hij slaat al direct een vier en nu stijgt de score snel. Met een verdienstelijke 22 achter zijn naam, moet ook hij van Wijs scheiden. Mede door eenige extra's is het dan 8 voor 109. Wijs slaat er dan nog evenentjes lustig op los. Van Deyck voegt nog 4 runs aan de score toe en met nog 6 extra sluit onze innings op 119. Wijs bleef met 40 runs not out. Een uitstekende prestatie. Wij noteerden niet minder dan 29 runs aan byes. Vol goeden moed gaan wij dan het veld in. Wij voelen dat wij nog wel een kans maken om de Vleermuizen onder ons totaal van 119 uit te krijgen. v. d. Bosch neemt den bal het eerst ter hand en is er direct goed in. Met het windje achter bowlt hij zeer hard en zuiver. Daar het grootste gevaar in de slips schuilt heeft hij vier slip fielders. Deze spelers hebben dan ook volop werk gehad. Zijn eerste overs waren maidens. In de derde over neemt hij twee wickets en in de vierde over wederom één. Het openingspaar van de Vleermuizen is dan ver dwenen, 3—17. v. d. Bosch blijft moeilijk te bespelen. De batsman kunnen de ballen niet voldoende wegwerken en worden gevangen. Ook Exmann, die het heden eens met „zwervers" probeert, komt er allengs beter in. Hoewel succes voorloopig voor hem uitblijft, smaakt hij toch de voldoening dat er weinig runs op hem worden geslagen. Schutte is zijn eerste slachtoffer en kan voor 0 verdwijnen. In dezelfde over neemt hij nog een wicket. Langeraar tracht dan de zaak nog te forceeren en gaat zeer scherp runnen, waarvan het gevolg is dat hij direct weer naar het paviljoen kan terug- keeren. v. d. Bosch gooit dan nog één keer de houtwinkel in elkaar, en op een totaal van 60 runs sluit de innings van de Vleermuizen. De bowlingcijfers waren: v. d. Bosch 6 voor 31. Exmann 2 voor 22. Vleermuizen ziet van verderen strijd af en zoo hebben wij de eerste overwinning binnen met 59 runs op de eerste innings. Een extra woord van hulde aan keeper Pelser is hier, naar ik meen, wel op zijn plaats. Slechts 4 (zegge 4 extra's) konden worden genoteerd. Overigens is er uitstekend veld-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 6