CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =N i (r~~ 37 te reiken en zoo terloops speelde het door mijn hoofd dat zoo'n wisselbeker-systeem zoo slecht nog niet is. Alles wis selt, het Bestuur trouwens zelf ook, maar alleen het woordje „eeuwig durend'' hadden ze er wel af kunnen laten. Want op deze manier zal de pret er heel spoedig af zijn! Iets dergelijks valt jammer genoeg zoo slecht goed te maken en dat het bevorderlijk is voor den vooruitgang van den Bond, zal niemand toegeven. JACK. Voor de maand Mei zijn de volgende spelers voor het eerste negental opgegeven: Wim Bakker, Henk en Jan Blomvliet, A. Bogaard, Wim De Bois, Jan Elzinga, Jo Kuipers, Tonny Meyer, Joop Smit. Dit is dus het negental hetwelk den Beker moest verdedi gen en er in geslaagd is. Thans krijgen we het kampioen schap te verdedigen. Of we eveneens zullen slagen? Voor het 2e negental, hetwelk aardig begint op te schieten, wilde ik nog wel een paar candidaten hebben. Wie schrijft er nu eens gauw of belt me even? JACK. 11 Mei Ajax IConcordia I 1711. Onze eerste competitie-wedstrijd is een overwinning ge worden. Nu wilde ik graag een volledig verslag geven, maar daar we nog niet over een specialen verslaggever, zooals verleden jaar, beschikken, zoo zullen de lezers genoegen moeten nemen met het zeer weinige wat ik van den wed strijd zal vertellen. We zijn geheel volledig, maar Joop blijft de eerste innings reserve, zoodat Piet v. Deijck voor hem de korte stopplaats inneemt. Het slagwerk van Concordia is direct goed en enkele flinke tikken deden de ballen dan ook in de richting van de tribune vliegen en Wim de Bois, de eeuwige jongeling, ving daar 2 pPachtige ballen. Later vangt Aat eveneens een prachtbal in een ren van het 3e honk, en hiermede is dan vrijwel het beste van ons veld werk gezegd. Er is nog te weinig geoefend, om er een goed fielden op na te kunnen houden. Het aangooien en stoppen der ballen is nog lang niet af. Een goede slag van Aat en een pracht tik van Elzinga dienen gememoreerd. Jan Blomvliet en Wimpie Bakker raken al wat beter aan elkaar vertrouwd, wat bewezen werd door enkele goede worpen naar het 3e honk, waar Jan de aansnellende Con- cordianen keurig inrekende. Wanneer we echter binnenkort gaan oefenen, geregeld oefenen, dan zullen we weer een kwade tegenstander zijn, dat is zeker. De laatste 3 innings speelde Joop mee, en als er dan een speler moet aange wezen worden om uit te vallen, biedt Tonny zich vrijwillig aan. Het is natuurlijk nooit een pretje om uit te vallen, daar allen liever spelen. Hetwelk een reden te meer is, deze daad van Tonny zeer op prijs te stellen, daar leelijke gezichten direct vermeden worden en de geest prima bleef. Voor dezen wedstrijd wil ik met het bovengenoemde vol staan en hoop van een volgende wat meer te kunnen vertellen. Sinds de vorige week niets dan goeds wat het tweede negental betreft. Momenteel heb ik de beschikking over 10 spelers, waaronder enkele afvalligen van vorige jaren, zoodat er een kern van spelers is, die de regels van het spel reeds wat kennen. Maar daar deze en vorige brief nog geplaatst moeten worden, zoodat mijn oproep van de vorige maal nog niet gehoord is, blijft ze toch van kracht, daar gezien de animo onder onze jonge lui, we thans gaan roepen om een derde negental. Het moet toch een klein kunstje zijn voor een club als de onze, met zooveel wer kende leden, dat 3 teams toch werkelijk niet iets geweldigs zou zijn. Daarom luidjes, of laat ik liever zeggen, Ajacieden, daar ik dan de club in zijn geheel noem, waar blijven mijn 3 c negen talier s??? JACK. KAXEIDOSCOOP. Uit „De Groene Amsterdammer". BELGIE—NEDERLAND. Hier volgt het kort verslag van den voetbalwedstrijd BelgiëNederland, die vermoedelijk eind Mei zal plaats hebben: Als om 13 minuten voor 2 de Hollandsche spelers het veld betreden, geëscorteerd door een eerewacht, bestaande uit] een mitrailleurafdeeling, stijgt er een oorverdoovend gefluit; op. Het is alsof de hel is losgebarsten. Uit de gierende or-f kaan komt langzamerhand een gescandeerde kreet te voor schijn, en men onderscheidt het rythmische geroep van: „U-trekt, U-trekt, U-trekt, U-trekt," dat zich oplost in een loeiend en langgerekt boeü-geroep Buiten het Stadion klinkt' een verwijderd salvo: eenige Nederlandsche supporters heb ben een meeningsverschil met Belgische sportbroeders ver effend. Plotseling overstemmen de loudspeakers het gejoel en men verneemt een stem die het publiek vermaant: „Gaj zajt verzocht de grootste silence in acht te némen, vermits de poliesse den Stadion anders zal doen evacueiren." De rust keert weer, doch het begin van den wedstrijd is, al dadelijk sensationeel. Bakhuys slingert zich door de vijan delijke linies heen, en net als hij een vuurpijl op Somer's veste wil lossen, wordt hij door den Belgischen aanvoerder gevloerd. Sportief steekt de Zwollenaar den Belg spontaan de hand toe, welke geste de eene helft van het publiek tot een delirium van geestdrift brengt, doch door de andere met loeiend hoongelach wordt beantwoord. Als de Duitsche scheidsrechter een penalty toekent, daalt een Covent Garden van zuidvruchten op de onthutste ploegen neer, doch het kanon van Kol laat zich niet intimideeren en jaagt vijf minuten na het begin met een suizend schot een onhoudbare bal in de Belgische veste. Dit is den Belgen te veel. Een stormtroep onder aanvoering van Pierre Nothomb verbreekt de politieafzetting en overstroomt het veld. Twintigduizend Belgen volgen hun voorbeeld. De Tiendaagsche veldtocht speelt zich opnieuw af in tien minuten. Het Oranje elftal. J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 9