r ~si CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 'F i J 34 V»/ HET EVENEMENT. Veel publiek en heel veel spanning een Internationale sfeer 'n eerewacht, een prima wedstrijd en daarbij nog lekker weer. Voor „the topic of the Sunday" was dat nog niet genoeg maar het glanspunt voor heel Ajax, was, dat Rood-Wit Blauw-Wit sloeg. Officieus is Ajax thans weer kampioen der Amstelstad, 't was Reijnoldiaansch in orde 'n puik geheel waar pit in zat. Keeper Keijzer, die zoo heel veel tot de zege mededroeg zie ik spoedig met van Kol nog in de Nederlandsche ploeg. Piet van Deijck, des kranten hekel was een Zondag up to date, als de krant je dan niet goed vindt weet, dat Ajax beter weet. Met van Kol en Jan de Natris, Keijzer, Volkers en van Deijck, blinkt als Melkweg thans weer Ajax in het voetbal ,,sterren"-rijk. „Ajax" kan weer met zoo'n elftal met zoo'n heerlijk feu sacré voortaan in zijn wapen voeren het zoo geducht „Je Maintiendrai". JAMES. te hebben dan menigeen dacht. Hierbij is het niet gebleven, want op Hemelvaartsdag hebben de Rampla Juniors een sterke Uruguay-club ons slechts met 21 en niet dan na groote moeite geslagen. Van uitluiden van het seizoen kan echter moei lijk worden gesproken, omdat nog enkele heel belangrijke gebeurtenissen te wachten staan. Ten eerste het bezoek van onze oude vrienden de West Ham United en verder de visitie van onze ook al oude vrienden de Middlesex Wanderers, waarover de officieele mededeelingen nader berichten geven en nog zullen geven. Er staan voor de liefhebbers van voetbal dus nog zeer belangrijke wedstrijden in het vet, maar wij rekenen dat het na de toer dan ook glad is afgeloopen. Wij moeten minstens een paar maanden abso luut van voetbal gespeend blijven om weer fit aan de start te kunnen komen als King Soccer in September weer op de fluit blaast. De Redactie heeft met genoegen gezien, dat de laatste maanden een heele rij medewerkers aantreedt om de kolommen van onze courant te vullen en ook op dit punt kan de Redactie met tevredenheid terugzien. Men begrijpt blijkbaar meer en meer dat dit cluborgaan niet alleen vóór maar ook dóór de leden in elkaar dient gezet te worden, waarover wij ons slechts kunnen ver heugen. Door deze ruime medewerking laten wij zelfs enkele belangrijke artikelen van de Redactie tot later liggen. J. J. G. V»/ DE BALANS. Onze club heeft aan het slot van het seizoen nog zulke goede posten afgesloten, m.a.w. zulke behoorlijke prestaties geleverd, dat het jaar 1929 -het voetbal jaar dan bevredigend uitgeluid kan worden. In de allereerste plaats bleven wij verschoond van jammerlijke wedstrijden om ons eerste klasserschap te behouden en ten tweede slaagden wij er tot verrassing van duizen den in om het officieuse kampioenschap van Amsterdam te winnen. Ajax heeft n.l. Blauw-Wit in het Stadion met de oneven goel geslagen en leverde daarmede het bewijs, meer in haar mars VAN 'T ZESDE. Op 29 April boksten we 't voor elkaar om met 10 man T.O.S. met 21 down te timmeren, 't Was een harde strijd en T.O.S. gaf 't niet cadeau. Campenhout bleek geen houten neus te hebben, want die bleek na een botsing met een T.O.S.-hoofd danig in de ver drukking te zijn geweest, en werd dan ook 't slachtoffer van den strijd. We hadden een nieuweling (reserve) in de ploeg, Meier, niet te verwarren met Monny Teier. Dit iongmensch bleek er een aardige kijk op te hebben en een goeden zin, maakte voor de thee (die we echt dronken) een schitterend doelpunt met z'n verstandig hoofd. Hij is direct vast ge- engageerd (als reserve), waar hij zeer vereerd mee was. J.l. Zondag maakten we een buitenlandsche reis naar 't Z.S.G.O.-veld. Daar gearriveerd waren we, met 10 man; V

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 6